اخبار

یوتیوب در حال مسدودسازی مجدد کانال‌های مرتبط با ارز دیجیتال

کانال یوتیوبی «آلت ‌کوین دیلی» (Altcoin Daily) که توسط آرون و آستین آرنولد اداره می‌شود، پس از اینکه دو روز توسط یوتیوب بسته شده بود، فعالیت خود را از سر گرفت.

یکی دیگر از کانال‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در دام سیاست‌های عمومی یوتیوب افتاده است.

در تاریخ ۳۱ ژوییه (۱۰ مرداد)، توییت‌هایی توسط اعضای جامعه ارزهای دیجیتال و همچنین برادران آرنولد منتشر شد که از مسدودشدن کانال یوتیوبی آلت‌ کوین دیلی با بیش از ۲۱۴ هزار مشترک به‌دلیل «تشویق به فعالیت‌های غیرقانونی» خبر دادند.

ما یک کانال خبری-تحلیلی هستیم. هرگز دست به تبلیغ اقدامات غیرقانونی نزده‌ایم و درخواست خود را برای تجدیدنظر ارسال کرده‌ایم.

برادران آرنولد با ارسال پیام بالا در حساب توییتری آلت ‌کوین دیلی، از ۲۷,۷۰۰ دنبال‌کننده خود در این شبکه اجتماعی خواستند که با یوتیوب تماس بگیرند و درخواست خود را مبنی بر بازگرداندن کانال یادشده با هشتگ FreeAltcoinDaily# به مدیران این پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدئو ارسال کنند.

پس از گذشت بیش از دو روز از دردسترس‌نبودن محتوای کانال یادشده برای مشترکان، آلت‌ کوین دیلی در تاریخ ۳ اوت (۱۳ مرداد) اعلام کرد که یوتیوب، فعالیت کانال را به حالت عادی برگردانده است.

مسدود کردن کانال‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب بی‌سابقه نیست. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) این پلتفرم، با اتخاذ رویکردی تهاجمی، به‌طور گسترده‌ای ویدیوهای مرتبط با ارزهای دیجتال را حذف کرد. کانال‌هایی با ده‌ها هزار مشترک (و حتی بیشتر) از جمله کانال «کریس دان» توسط یوتیوب به‌طور موقت حذف شد که از جمله آنها می‌توان به کانال Crypto Beadles Robert Beadles اشاره کرد. البته یوتیوب پیش‌تر گفته بود که مسدود شدن یکی از این کانال‌ها ناشی از «یک اشتباه» در فرایندهای بررسی بوده است.

گفتنی است یوتیوب در ماه ژوئن (خرداد)، کانال رسمی وب‌سایت Bitcoin.com را به‌دلیل «نقض مقررات و شرایط استفاده از خدمات» مسدود کرد. پس از درخواست تجدیدنظر توسط مسئولان وب‌سایت، یوتیوب پس از دو روز، این کانال مذکور را که ۴۰ هزار مشترک داشت، به حالت عادی بازگرداند. همچنین دیگر تولیدکنندگان محتوای مرتبط با ارزهای دیجیتال در یوتیوب پس از گذشت ۲۴ ساعت از مسدودسازی، فعالیت خود را در این پلتفرم اشتراک ویدئو از سر گرفتند. گفتنی است تون ویز (Tone Vays) و بی‌تی‌سی سشنز (BTC Sessions) از جمله این کانال‌ها بودند.

پیش‌تر نیز گزارش‌های مشابهی پیرامون نگرش عجیب‌وغریب یوتیوب نسبت به ارزهای دیجیتال منتشر شده است. این پلتفرم در ماه مه (اردیبهشت)، به‌طور ناگهانی پخش زنده وب‌سایت کوین ‌تلگراف با محوریت هاوینگ بیت کوین را قطع و همین کار را برای پخش زنده دیگر این وب‌سایت در خصوص هک اخیر توییتر تکرار کرد.

 

منبع: cointelegraph.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید