اخبار

دادخواست حامیان ریپل از نامزد ریاست SEC برای باز پس‌گیری دعوی خود علیه ریپل

با توجه به اخبار منتشر شده طرفداران XRP در حال ارائه یک دادخواست برای نامزد ریاست SEC یعنی آقای گری جنسلر Gary) (Gensler هستند تا از او درخواست کنند دعوی SEC را بر علیه ارز دیجیتال ریپل را پس از پذیرفته شدن به عنوان ریاست SEC پس بگیرد.

جامعه ریپل در حال راه اندازی یک کمپین برای پایان دادن جنگ علیه XRP است.

اگر به ارز دیجیتال ریپل علاقه مند هستید، باید بدانید که توماس هاج (Tomas Hodge) بنیان گذار Crypto & policy کمپین جدیدی را در change.org به راه انداخته است که هدف آن آقای گری جنسلر نامزد ریاست کمیسیون تبادل ارز و امنیت (securities and exchange commission) می باشد.

در این درخواست از اقای جنسلر خواسته شده است تا دعوی SEC بر علیه ریپل را هنگامی که به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد باز پس گیرد.

خبرهایی که در روز چهارشنبه پخش شد، نشان می دهد که موسسه کریپتو & پالیسی (CRYPTO & POLICY) از اقای جنسلر نامزد جدید خواسته است تا انگیزه رئیس قبلی SEC را از کمک به برتری بیت کوین و اتریوم بر آلت کوین ها و ارز دیجیتال ریپل در سال های گذشته مورد بررسی قرار دهد.

در این دادخواست ادعا شده است که کلیتون (Clayton) و هینمن (Hinman) ممکن است در کمک به رشد بیت کوین و اتر انگیزه های مالی داشته اند.

او می گوید: در حالی که کلیتون و هینمن در موسسه sec مسئولیتهای کلیدی بر عهده داشتند، از آن ها سوال شد که آیا بیت کوین و اتر را تایید می کنند. آن ها به طور واضح گفتند که BTC و ETH یعنی اتریوم و بیت کوین را به عنوان ارز دیجیتال قبول داشته و ترید آن ها را مورد تایید قرار دادند. این دو نفر هر دو از شرکت ها به طور مستقیم و غیر مستقیم به دلیل موضع گیری های عمومی خود پول دریافت کردند.

هاج علاوه بر این ادعا کرد که هینمن میلیون ها دلار از موسسه حقوقی “سیمپسون تاچر” که یکی از اعضای اتحادیه اتریوم است پول دریافت کرده است. او ادعا می کند که “هینمن” چک هایی را از این موسسه دریافت کرده است. هم چنین می گوید این موسسه درامدهایی را از طریق پشتیبانی از عرضه عمومی اولیه کریپتو چینی canaan به دست آورده است.

حامیان xrp می گویند که وضعیت نامشخص آلت کوین ها در دوره ۴ ساله ریاست کلیتون بر موسسه باعث شد که این کوین ها نتوانند مانند بیت کوین و اتریوم پیشرفت کنند. زیرا که این فرد در دوره مسئولیت خود به طور واضح اقدام به تایید XRP نکرد.

هاج می گوید:

کلیتون در روز آخر ریاست خود بر SEC یک دادخواست طولانی را تنظیم کرده است که ادعا می کند ریپل، ارز دیجیتال XRP را به عنوان یک ارز دیجیتال تایید نشده برای ۷ سال فروخته است. SEC ادعا می کند که ریپل و همه دارندگان ارز دیجیتال XRP باید در طول ۷ سال گذشته می دانستند که این ارز مورد تایید نیست. این در حالی است که خود SEC در مدت این ۷ سال هیچ موضع گیری خاصی نکرده است. تا این که پس از چند سال در دسامبر ۲۰۲۰ دادخواست خود را ارائه کرده است.

در زمان نوشتن این متن، این دادخواست ۱۶۰۰ امضا دریافت کرده است.

همان طور که قبل از این توسط ارزمارکت گزارش شد، SEC یک دادخواست علیه ریپل تنظیم کرده است، که می گوید xrp حدود ۱.۳ میلیارد دلار عرضه مالی داشته است بدون این که مورد تایید قرار گرفته شده باشد.

در میانه این دعوای حقوقی، دادگاه آمریکا به لابراتور ریپل اجازه دسترسی به مستندات SEC را که به تعریف ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی در اوایل ماه اوریل پرداخته بود داده است.

لازم به ذکر است که در ابتدای هفته قیمت xrp به حدود ۱ دلار رسید و برای اولین بار از ماه مارس سال ۲۰۱۸ مرز یک دلار را رد کرد. لازم به ذکر است که بالاترین قیمتی که ریپل تجربه کرده است برابر با ۳ دلار بود که در ژانویه سال ۲۰۱۸ به دست آمد.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید