اخبار

آیا قیمت بیت کوین تا ۱۵۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد؟

با توجه به تحلیل هایی که یک متخصص بازار ارزهای دیجیتال داشته است، قیمت بیت کوین با تغییرات بسیار بیشتری رو به رو خواهد بود.

این تحلیل گر قیمت ۱۵۰۰۰ دلار را برای بیت کوین پیش بینی کرده است. آیا دو ارز دیجیتال برتر تغییرات قیمتی شدیدی خواهند داشت؟

تغییرات قیمت بیت کوین وارد مرحله جدیدی میشود. وضعیت اخیر بازار ارزهای دیجیتال تنها برای تریدرهایی که علاقه به ریسک بسیار زیاد دارند مناسب به نظر میرسد. اما تحلیل گران توصیه به صبر و احتیاط می‌کنند.

آینده‌ای که برای بیت کوین و اتریوم که دو ارز دیجیتال برتر به نظر میرسند دیده میشود به عنوان یک لوکوموتیو برای سایر ارزهای دیجیتال عمل خواهد کرد.

eth-btc-usd-chart

در روز چهارشنبه نرخ برابر eth/usd به پیک زمان سال ۲۰۱۷ بازگشته است. از سوی دیگر نمودار تغییرات بیت کوین در ۳۰ روز گذشته نشان دهنده قرار گرفتن این ارز در معرض تغییرات شدید می‌باشد.

با مقایسه ساده این دو ارز دیجیتال متوجه خواهید شد که هر یک از آنها ممکن است در هر جهت تغییر قیمت داشته باشند. هر یک از این تغییرات میتواند سود و یا ضرر زیادی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

 

خرید در بازار در حال ریزش

زنگ هشدار در زمانی که قیمت بیت کوین و اتریوم رو به تغییر گذاشته به صدا در آمد و رالی سریعی برای کاهش قیمت‌ها آغاز شد.

بیت کوین پس از اینکه به حدود ۶۵ هزار دلار رسید در برابر دلار ارزش خود را با سرعت زیادی از دست داد و به بیش از ۵۰ درصد کاهش رسید که این تغییرات زیادی را برای این ارز به دنبال داشته است. به نظر میرسد که این اصلاح قیمت به دلیل توئیت ایلان ماسک و نیز ممنوعیت‌های دولت چین آغاز شده باشد.

اتریوم هم در مقایسه با قیمتی که در نیمه ماه آوریل سال جاری داشته است اصلاح قیمت شدیدی داشته است و حدود ۶۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. این ارز در ماه آوریل به قیمت ۴۳۸۰ دلار رسیده بود.

یک مدیر سرمایه گذاری با بیان پیش بینی قیمت ۵۰۰ هزار دلار برای بیت کوین خرید آن را در حال حاضر که قیمت‌ها رو به سقوط بوده است بهترین زمان برای سرمایه گذاری دانسته است.

با این حال عده‌ای دیگر به دلیل افزایش قیمت بالایی که بیت کوین در سال گذشته داشته است نسبت به خرید آن در این موقع هشدار می‌دهند.

عده‌ای می گویند علی رغم این که شاخص قیمت مواد مصرفی در آمریکا با ۴.۲ درصد رشد روبرو بوده است، قیمت بیت کوین کاهش یافته است و به مرحله نگران کننده‌ای نزدیک میشود.

یکی از تحلیل گران می‌گوید که من عقیده دارم بیت کوین راه زیادی در پیش دارد تا طی کند و ممکن است بیش از این هم کاهش قیمت داشته باشد. این تحلیل گر به همراه تیم خود قیمت بین ۱۵ تا ۱۶ هزار دلار را برای بیت کوین در آینده نزدیک پیش بینی کرده است.

 

اگر توان ریسک ندارید صبر کنید

یک متخصص بازارهای مالی صبور بودن را به سرمایه گذارها توصیه کرده است و با توجه به تغییرات قیمتی و عدم امکان پیش بینی کف یا سقفی برای بازار توصیه کرده که در حال حاضر اقدامی نکنید.

پس از قیمت ۴۵۰۰۰ دلار برای بیت کوین و قیمت ۳.۴۰۰ دلار برای اتریوم به نظر من صبر کردن بهترین راه است تا دید بازار دقیقا به چه کف یا سقفی خواهد رسید تا بتوان از آن پول در اورد.

در تغییر مسیر قیمت بیت کوین دیده میشود که آینده این ارز دیجیتال با شاهد تغییراتی خواهد بود که قراردادهای ۱۱ میلیارد دلاری تا ۱۱.۸۸ میلیارد دلاری که رو به افزایش بوده‌اند و باعث لوریج پوزیشن شده‌اند، در پوزیشن بلند مدت به ۱۲ میلیارد دلار از زمان ۱۲ ماه می خواهند رسید.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید