اخبار

بیت کوین برای ادامه صعود خود باید از چه مقاومتی عبور کند؟

بیت کوین توانسته است تا قیمت خود را بالاتر از ناحیه حمایتی ۹,۴۰۰ دلار نگه‌ دارد. تحلیل‌گران معتقدند که پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند روند صعودی خود را حفظ کند و با شکستن مقاومت‌های پیش رو به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین توانست قیمت خود را در رقمی بالاتر از ۹,۳۰۰ دلار ببندد و این مسئله سبب شد تا مقاومت ۹,۴۰۰ دلاری نیز شکسته شود. این در حالی است که قیمت فعلی بیت کوین بالاتر از ۹,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده صد ساعته (SMA100) قرار دارد.

قیمت بیت کوین تا محدوده ۹,۷۴۵ دلار نیز بالا رفت اما با اصلاح قیمت مواجه شد و به سطح ۹,۵۰۰ دلار بازگشت. صد البته در حال حاضر ناحیه ۹,۴۰۰ دلار (مقاومت قبلی) و میانگین متحرک ساده، به عنوان حمایت‌هایی قدرتمند عمل می‌کنند.

کف قیمت در رقم ۹,۳۸۱ دلار تشکیل شده است و بیت کوین در حال حاضر روندی صعودی را در پیش گرفته است. از سوی دیگر، سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی نیز شکسته شده است. این سطح در کاهش قیمت از ۹,۷۴۵ به ۹,۳۸۱ دلار تشکیل شده بود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

مقاومت کلیدی بالاتر در محدوده ۹,۶۰۰ دلار قرار دارد. ۹,۷۵۰ دلار مانع بعدی قیمت خواهد بود. پس از این محدوده، خریداران بازار اهداف خود را در ۱۰,۰۰۰ و ۱۰,۵۰۰ دلار تعیین می‌کنند و به دنبال رساندن قیمت به این سطوح خواهند بود.

اگر بیت کوین موفق به عبور از مقاومت‌های ۹,۶۰۰ و ۹,۷۰۰ دلاری نشود، با اصلاح قیمت روبه‌رو خواهد شد. اولین حمایتی که با آن مواجه می‌شود ۹,۴۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده صد روزه خواهد بود. با این حال، اگر قیمت، ۹,۴۰۰ دلار را به سمت پایین بشکند، لمس حمایت‌های پایین‌تر محتمل است.

وضعیت شاخص‌های تکنیکال:

  • مکدی در تایم فریم ساعتی دارای شیب صعودی است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم ساعتی  در رقمی بالاتر از ۶۰ قرار دارد.
  • حمایت‌های اصلی: ۹,۳۵۰ دلار و پس از آن ۹,۳۰۰ دلار
  • مقاومت‌های اصلی: ۹,۶۵۰ و ۹,۸۰۰ دلار و پس از آنها ۱۰,۰۰۰

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید