اخبار

نهنگی در یک صرافی غیرمتمرکز قیمت اتریوم را به ۴۵۰ دلار رساند

یک نهنگ با ایجاد سفارشی به ارزش ۱۸میلیون دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ (Uniswap) باعث شد بهای اتریوم تا حدود ۴۵۰ دلار صعود کند. بااین‌حال، این خریدار به‌دلیل وقوع اسلیپیج یا لغزش قیمت، ۲میلیون دلار را روی این تراکنش از دست داد. گفتنی است لغزش قیمت، زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر در قیمتی که روی نمودار می‌بیند، اقدام به اخذ موقعیت معاملاتی می‌کند، اما  موقعیت در قیمت دیگری باز می‌شود. درواقع، علت وقوع لغزش قیمت، نوسانات بسیار سریع قیمت است.

به گزارش کریپوتوبریفینگ، یک آدرس منفرد، توانست قیمت اتریوم را روی صرافی دیفای یونی‌سواپ تا نزدیکی‌های ۴۵۰ دلار افزایش دهد. گفتنی است معامله انجام‌شده از سوی این دارنده این آدرس، شامل مجموعه‌ای از سوآپ‌ها به ارزش مجموع ۱۷.۹ میلیون دلار برای خرید بیش از ۴۰,۰۰۰ اتر بود.

قیمت اتر برحسب دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ
قیمت اتر برحسب دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ

با بهای ۴۰۰ دلار اتر، معامله یادشده در حدود ۱۶میلیون دلار می‌ارزید و تقریبا ۲میلیون دلار از آن به‌دلیل لغزش قیمت از دست رفت. آن‌طور که پیداست، نهنگی که اقدام به انجام این معامله کرده، تترهای موردنیاز خود را از آدرس‌هایی مرتبط با صرافی هوبی به دست آورده است. گفتنی است وی در ادامه، اترهای خریداری‌شده را به چند آدرس جدید منتقل کرده است.

 

شایان ذکر است که موقعیت معاملاتی در این حد و اندازه را به‌راحتی می‌توان با لغزش قیمت کمتری روی یک صرافی متمرکز انجام داد. بااین‌حال، انجام آن روی یک پلتفرم مبتنی بر دیفای نشان می‌دهد که این دست پلتفرم‌ها درحال‌حاضر، دارای نقدینگی کافی برای ارائه خدمات معامله‌گری به سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نیستند. از طرف دیگر نیز انجام این معامله نشان می‌دهد به‌رغم هزینه‌های بالا کماکان برای انجام معاملات بزرگ روی پلتفرم‌های دیفای تقاضا وجود دارد.

منبع: Cryptobriefing

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید