اخبار

وسترن یونیون در حال آزمایش ریپل برای خدمات پرداخت‌های برون‌مرزی

وسترن یونیون، غول انتقال پول، هنوز از پتاسیل ارزهای دیجیتال ناامید نشده و به آزمایش دارایی دیجیتال ریپل (XRP) ادامه می‌دهد.

به نقل از دیلی هُدل، بر اساس یک گزارش تحقیقاتی که کریدیت سوئیس (Credit Suisse) در سال جاری میلادی انجام داده، این غول نقل و انتقالات پولی در حال بررسی این موضوع است که چطور فناوری می‌تواند سرعت پرداخت‌های بین‌المللی را افزایش داده و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهد.

به گفته محققان، وسترن یونیون در حال آزمایش و در نظر گرفتن ریپل در سرویس پرداخت‌های برون‌مرزی خود است. این در حالی است که وسترن یونیون در ابتدا خیلی به این فناوری امیدوار نبود.

در ژوئن سال گذشته، مدیر عامل وسترین یونیون، حکمت ارسک (Hikmet Ersek) گفت آزمایش‌های اولیه این شرکت در مورد ریپل نشان می‌دهد که استفاده از این ارز دیجیتال ۵ برابر گران‌تر از سیستم داخلی وسترن یونیون تمام می‌شود.

hikmet-ersek

همچنین، در فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ۹۷)، مولی شی (Molly Shea) مدیر شرکت ایژا پسیفیک (Asia Pacific) اعلام کرد، در صورتی که مشخص شود دارایی‌های کریپتو موج بعدی در پرداخت‌های بین‌المللی هستند، این کمپانی به صورت راهبردی خود را در موقعیتی قرار خواهد داد تا از این دارایی‌ها استفاده کند. وی ادامه داد:

وقتی به ارزهای دیجیتال فکر می‌کنید، اگر شروع به اوج‌گیری کنند، باید آماده باشیم. باید از چشم‌اندازی فناوری آماده باشیم. همچنین باید مراقب مقرراتی باشیم که وارد این حوزه می‌شود. باید همواره به دنبال روندهایی باشیم که برای مشتریان حائز اهمیت هستند تا بدین صورت، مطمئن شویم نیازها و انتظارات مشتریان به خوبی پاسخ داده می‌شوند.

گزارش کریدیت سوئیس که در ماه ژانویه منتشر شد، به این موضوع اشاره دارد که بعید است دارایی‌های کریپتو، حداقل در میان مدت، در پرداخت‌های «مصرف کننده به کسب‌وکار» مورد استفاده قرار بگیرند.

این گزارش به وجود مشکلاتی در بحث اتهامات و فرایند حل اختلاف، مالیات، عدم اطمینان قانون‌گذاری و نوسانات قیمت به عنوان عوامل بالقوه‌ای برای کاهش سرعت پذیرش این نوع دارایی‌ها، اشاره می‌کند.

در گزارش منتشر شده به نام‌هایی مانند بیت‌پی (BitPay)، لیبرا (Libra)، جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin)، آر۳ (R۳)، آی‌بی‌ام ورلد وایر (IBM World Wire) و ریپل (Ripple)، به عنوان تعدادی از رهبران فعلی که تلاش دارند استفاده از دارایی‌های دیجیتال برای انتقال وجه را با سرعت بیشتری رواج دهند، اشاره شده است.

منبع: The Daily Hodl

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *