اخبار

تحلیل گر سرشناس: قیمت واقعی بیت کوین ۲۵,۰۰۰ دلار است

پلن‌بی (PlanB)، تحلیل‌گر سرشناس، با انتشار داده‌هایی نشان داده است که با بهای کنونی شاخص S&P500، قیمت بیت کوین باید ۲۵ هزار دلار باشد.

پلن‌بی، مبدع روش تجزیه‌وتحلیل انباشت به جریان بیت کوین، به‌تازگی با انتشار توییت‌هایی اعلام کرد برمبنای ارزش شاخص S&P 500، بیت کوین باید در محدوده ۲۵ هزار دلار معامله شود.

 

تصویری از توییت پلن‌بی
تصویری از توییت پلن‌بی

این کارشناس حوزه معاملات، بر این باور است که بر اساس هم‌بستگی میان بیت کوین و شاخص S&P 500 طی سه سال اخیر، قیمت بیت کوین باید ۲۵ هزار دلار باشد.

وی ارزش ۳,۲۵۰ دلاری سهام شاخص S&P 500 را دلیلی بر ادعای خود دانسته است.

 

تصویری از توییت پلن‌بی
تصویری از توییت پلن‌بی

گفتنی است قیمت کنونی این شاخص، برابر با ۳,۲۵۱.۸۴ است.

از آن سو اما تحلیلگران شرکت تحقیقاتی اسکیو (Skew) با انتشار داده‌هایی نشان داده‌اند که در‌حال‌حاضر، بیت کوین به‌سختی پذیرای یک سیر صعودی است. آنها می‌گوید بر مبنای داده‌های به‌دست‌آمده از بازار اختیار معامله بیت کوین، احتمال اینکه قیمت این ارز دیجیتال پیشتاز تا پایان سال جاری میلادی به ۲۰ هزار دلار برسد، تنها ۴ درصد است.

پیش‌تر نیز این تحلیلگران گزارش داده بودند که نوسانات محقق‌شده بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود از نوامبر ۲۰۱۸ (آذر ۹۷) رسیده است.

گفتنی است در آن زمان، بهای بیت کوین، افتی ۵۰ درصدی را تجربه کرده بود.

فارغ از این مسئله، وقوع هاردفورک بیت کوین کش، به ظهور بیت کوین اس‌وی (Bitcoin SV) و بروز چنددستگی و کشمکش‌های داخلی در جامعه ارزهای دیجیتال، دامن زده بود. در آن زمان، پس از ایجاد BSV، بهای بیت کوین، سقوط شدیدی را از سر گذراند.

 

احتمال صعود بهای بیت کوین به یک سطح مشخص
احتمال صعود بهای بیت کوین به یک سطح مشخص

 

 

منبع: u.today

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید