بیوگرافی

ویتالیک بوترین کیست؟

بیوگرافی خالق اتریوم

ویتالیک بوترین نویسنده و برنامه نویس روسی و کانادایی است. ویتالیک از سال ۲۰۱۱ در انجمن بیتکوین مشارکت داشته است، همکاری و نوشتن مقالات برای مجله بیت کوین. اما او در درجه اول به عنوان پسر نابغه پشت اتریوم شناخته می شود، پلت فرم cryptocurrency دوم در سراسر جهان در پشت بیت کوین. در زمان نوشتن، پروژه چشم اندازش دارای چارچوب بازار بزرگ بیش از ۶۵ میلیارد دلار است و رشد می کند. در همین حال، ویتالیک تنها ۲۳ سال سن دارد و برنامه های گسترده ای برای ایجادش دارد.

دوران کودکی

ویتالیک در تاریخ ۳۱ ژانویه ۱۹۹۴ در شهر کولومنا، استان مسکو، روسیه متولد شد. او تا سن ۶ سالگی در روسیه زندگی می کرد، زمانی که والدینش تصمیم به مهاجرت به کانادا برای یافتن فرصت های شغلی بهتر پیدا کردند.

وقتی او در درجه سوم یک مدرسه ابتدایی کانادایی بود، او در یک برنامه برای محروم قرار گرفت. و در حالی که یک مکان در این برنامه به معنای فرصت های بیشتری برای یادگیری بود، او اساسا به طور ناگهانی از دوستانش سوار شد. در حالی که در برنامه، ویتالیک به سرعت متوجه شد که مجموعه خاصی از مهارت ها و استعدادها او را به نوعی عجیب و غریب به همسالان و حتی معلمانش تبدیل کرده است. او به طور طبیعی مستقل از ریاضی و برنامه نویسی بود، علاقمند به زودیاک و شدید در اقتصاد بود و می توانست عدد سه رقمی در سرش را دو برابر سریعتر از میانگین انسان بگذارد.

بوترین با اجتماعات اجتماعی و حوادث غیرمعمول غریبه بود. همانطور که او یادآوری می کند، بسیاری از مردم در مورد او مانند او بعضی از نابغه های ریاضی صحبت کردند. در آن زمان، ویتالیک شروع به تعجب کرد که چرا نمی تواند یک فرد عادی با متوسط ​​۷۵ درصد درست مثل هر کس دیگری باشد.

بعضی ها ممکن است بگویند ویتالیک با استفاده از ذهن ناخوشایند و استعدادهای باورنکردنی او را حتی بیشتر از همتایان خود، به سختی به کشوری و فرهنگ جدید تبدیل کرده است. در نتیجه، او عمیقا به فرآیند یادگیری و همچنین اینترنت، جایی که او بسیاری از روابط حرفه ای و شخصی خود را جعل.

سپس چهار سال در مدرسه آبرلال، یک دبیرستان خصوصی در تورنتو گذراند. ویتالیک زمان خود را در آنجا به عنوان بعضی از جالب ترین و پربارترین سالهای زندگی خود توصیف می کند. مدرسه ادراک خود را از آموزش تغییر داد، با هر دو دیدگاه و نتایج آن تقریبا تقریبا بلافاصله پس از شروع تحصیل در آنجا تغییر کرد. در آبرالد جایی بود که گرسنگی علامت تجاری خود را برای یادگیری توسعه داد، و اساسا هدف اصلی خود را در زندگی یاد گرفت.

ویالیتیک همواره دارای نمرات خوبی بود، اما برای مدتی اولویت او به دست آوردن سطوح اضافی در بازی World of Warcraft بود، به جای اینکه وقت و تلاش خود را برای انجام تکالیف خود انجام دهد. او با خوشحالی از WoW بازی می کرد از زمانی که او ۱۳ سال داشت، تا یک روز در سال ۲۰۱۰، شخصیت ویلیتیک به دلیل بروز رسانی Blizzard تغییرات خاصی داشت. او در همان شب گریه کرد و متوجه شد که چگونه وحشتناک می تواند خدمات غیر متمرکز را ترک کند و World of Warcraft را ترک کند.

 

زندگی دانشجویی

شاید این جست و جوی او برای یک اشتیاق جدید در زندگی بود که ویتالیک را به دنیای رمزنگاران تبدیل کرد. او برای اولین بار از بیت کوین از پدرش شنید که خودش در سال ۲۰۱۳ راه اندازی نرم افزار کرده بود. او به طور مستقیم به آن دسترسی نداشت. علاوه بر این او در ابتدا فکر کرد که cryptocurrency اجتناب ناپذیر است، به دلیل عدم ارزش ذاتی آن. با این حال، بعدها در مورد چند بار آن را شنید و شروع به توسعه علاقه کرد. همانطور که خودش گفت خودش، اگر دو بار در مورد چیزی بشنوید، ممکن است ایده خوبی برای سرمایه گذاری در یک زمان و پیدا کردن بیشتر باشد.

در حال حاضر در آن زمان، ویتالیک همه چیز را با قوانین دولتی و یا شرکت های بزرگ کنترل می کرد که فقط چیزی ساده ای بود. طبیعتا طبیعت غیر متمرکز و غیر قابل کنترل Bitcoin علاقه او را جذب کرد. با وجودی که سیاست او در مورد خیر و شر است که از آن زمان به طور قابل ملاحظه ای به روز شده است، وی همچنان بر این باور است که قدرتمندانه قدرت خود را در دستان خود دارد.

بیوترین وقت خود را صرف  انجمن های مختلف مربوط به بیت کوین ، تحقیق در شبکه می کرد. در ابتدا، این صرفا عنصر ارزهای دیجیتال شبکه بود که توجه او را جلب کرد، اما همانطور که او بیشتر و بیشتر درگیر جامعه شد، او شروع به درک پتانسیل تقریبا نامحدود فناوری بیت کوین کرد.

او می خواست به طور رسمی به این اقتصاد نوین و تجربی پیوسته با دست زدن به برخی از نشانه ها، اما او نه قدرت محاسباتی برای آنها و نه پول نقد برای خرید بیت کوین. بنابراین، او در جستجوی کارهایی که در بیت کوین ها در انجمن های مختلف پرداخت شده بود و در نهایت شروع به نوشتن مقالات برای وبلاگ کرد، که در هر مقاله حدود پنج بیت کوین را به دست آورد.

ویتالیک از طریق کار و مقالات خود در انجمن، تلاش کرد تا درک و تجربه بیشتر بیت کوین را بدست آورد، و همچنین در معرض دید در جامعه قرار گرفت. در همان زمان، او به تمام جنبه های مختلف اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی معکوس شناخته شد.

مقالات او توجه Mihai Alisie، علاقه مندان به بیت کوین مبتنی بر رومانی را به خود جلب کرد، که در اواخر سال ۲۰۱۱، به طور دوجانبه به طور فعال مطرح شد و به همکاری مجله بیت کوین اشاره کرد. بوترین سرپرستی مجله را در حالی که یکی دیگر از کارهای نیمه وقت را به عنوان دستیار تحقیق برای یان گلدبرگ، رمزگشایی کرد، به عهده گرفت. علاوه بر این، ویتالیک در حال حاضر پنج دوره پیشرفته را در دانشگاه واترلو گذراند.

bitcoin magazine

در ماه مه ۲۰۱۳، او سفر به سان خوزه، کالیفرنیا برای شرکت در کنفرانس مربوط به بیت کوین به عنوان نماینده مجله بیت کوین. این اولین بار بود که بوترین شاهد آن بود که جامعه ای که در اطراف کراواتوالوگ ظاهر شد، زنده بود و لگد زدن، که او را متقاعد کرد که این یک پروژه واقعا ارزش است. بعدها در همان سال، ویتالیک از دانشگاه خارج شد و بعضی از بیت کوینای که برای سفر به سراسر جهان صرف کرده بود را صرف کرد و با افرادی که سعی داشت توانایی شبکه بیت کوین را گسترش دهد و آن را به یک نسخه بزرگتر و تواناتر از خود تبدیل کند

در طول سفرهایش، بسیاری از پروژه های مربوط به بیت کوین را دیدم، از مغازه های کوچک در نیوهمپشایر و رستوران های برلین پذیرش بیت کوین، تا اتمسفر بیتکوین و جوامع مختلف مختلف در سراسر جهان. با این حال، همه آنها هنوز بیشتر به نحوه بهبود و ارتقاء عملکرد بیت کوین به عنوان پول متمرکز بود.

در اکتبر ۲۰۱۳، او از اسرائیل بازدید کرد، جایی که او مردم را در پشت پروژه هایی تحت عنوان “CovertCoins” و “MasterCoin” ملاقات کرد. این پروژه ها در مورد استفاده از بلاک چین برای برنامه های مختلف دیگر، یعنی صدور نشانه ها در بالای Bitcoin، مورد بررسی قرار گرفت، قراردادهای مالی و غیره. حتی اگر آنها هنوز از بیت کوین بلاک چین استفاده می کردند، آنها ویژگی های جدید را به معاملات Bitcoin اختصاص دادند.

پس از بررسی پروتوکل هایی که از این پروژه ها استفاده می شد، ویتالیک متوجه شد که این امکان وجود دارد که عملا پروتکل ها را با جایگزین کردن تمام قابلیت های خود با زبان برنامه نویسی کامل تورینگ به طور گسترده ای تعمیم دهند. در علوم کامپیوتری، یک زبان برنامه نویسی کامل تورینگ چیزی است که کامپیوتر را قادر می سازد تا هر مشکلی خاص را با توجه به الگوریتم مناسب و مقادیر لازم از زمان و حافظه حل کند. در ابتدا، ایده خود را به پروژه های موجود اضافه کرد، اما همه به او گفتند که حتی اگر این یک ایده جالب باشد، زمان مناسب برای اجرای چنین چیزهای بزرگ نبود. بنابراین تصمیم گرفت خودش را انجام دهد.

در اواخر سال ۲۰۱۳، ویتالیک بوترین ایده خود را در یک مقاله سفید، که وی به چند نفر از دوستانش فرستاده بود، فرستاد. در نتیجه، حدود ۳۰ نفر در مورد این مفهوم به ویلیتیک رسیدند. او منتظر بررسی های انتقادی و مردم بود که خطاهای انتقادی را در این مفهوم نشان می داد اما هرگز اتفاق افتاد.

حتی پس از آن، مفهوم اتریوم هنوز هم در مورد ارز بود. این ایده در طول زمان، در طول جلسات و بحث ها با افرادی که به طور کامل با این ایده همراه بودند، تغییر و شکل گرفت. هنگامی که آنها زبان برنامه نویسی داشتند، آنها فقط با راه های جدیدی برای استفاده از آن در هر هفته آمدند. در پایان ژانویه ۲۰۱۴، تیم متوجه شد که ذخیره سازی پرونده های غیر متمرکز را نسبتا آسان می کند و مفاهیم مانند رجیستری نام را فقط با چند خط کد می توان به دست آورد. به عنوان کسانی که از موارد استفاده می کردند، آنها به آرامی ایده ای از ویتالیک را تغییر دادند و به تدریج آن را به آنچه امروز اتریوم شکل می داد، شکل داد.

این پروژه در ژانویه سال ۲۰۱۴ به طور عمومی اعلام شد و تیم اصلی ویلیامیک بوتین، میشا آلسیس، آنتونی دی اوریو، چارلز هاپینسون، جو لوبین و گاوین وود تشکیل شد. بوترین همچنین اتریوم را در یک کنفرانس Bitcoin در میامی ارائه داد، و فقط چند ماه بعد، تیم تصمیم گرفت که برای ساختن این توسعه، یک سلول اتر، نشانه بومی این شبکه را نگه دارد. تقریبا در همان زمان، ویتالیوک خود مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ دلار کمک هزینه تحصیلی Thiel را دریافت کرد.

از طریق crowdsale، که در طی آن اتر برای بیت کوین فروخته شد، تیم بیش از ۳۱،۰۰۰ BTC را از جامعه رمزنگاری کرد که در آن زمان حدود ۱۸ میلیون دلار بود. با این حال، در طول بیدار شدن بیت کوین قیمت حدود ۶۵۰ دلار بود، اما به زودی پس از کاهش قیمت آن، این تیم مجبور به از بین رفتن میلیون ها دلار شد. با این وجود، با افزایش پول تیم اتریوم ، بنیاد اتریوم ، یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در سوئیس تاسیس شد که مسئول نظارت بر توسعه نرم افزار منبع باز اتریوم بود.

علی رغم برخی آشفتگی ها، کمپین اتریوم در زمینه جمع آوری پول، سومین موفقیت آمیز تا به امروز بود و پوشش پلت فرم در بسیاری از نشریات مهم مالی، از جمله ژورنال وال استریت به دست آمد.

پیش از آغاز رسمی این شبکه، بنیاد چند نمونه اولیه از پلت فرم اتریوم را توسعه داد و آزمایش کرد. یک نسخه به نام “المپیک” آخرین از آن نمونه ها بود، و همچنین پیش از انتشار بتا عمومی. کاربران زیادی در ابتدا برای اشکالات و اشتباهات سیستم شکار کردند، به عنوان تیم اتریوم تصمیم به معرفی یک “فاحشه اشک” از ۲۵۰۰۰ اتر برای آزمایش استرس برای شبکه کرد.

در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۵، اولین نسخه قابل دسترس اتریوم به نام Frontier منتشر شد. هنوز هم بسیار پرتاب آزمایشی بود، همانطور که در فرمت “استخوانهای لخت” با فقط یک خط فرمان آمده بود، هنوز توسعهدهندگان را قادر ساخت تا محیط زیست را با ساخت برنامه های غیر متمرکز زنده، آزمایش کنند. هنگامی که این پلت فرم توسط توسعه دهندگان و حسابرسان به اندازه کافی پایدار به نظر می رسید، به یک نسخه “Homestead” مهاجرت کرد.

مهاجرت در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، زمانی که شبکه اتریوم اولین تولید رسمی خود را دید. ورود آن شروع به نشان دادن نسل بعدی فن آوری بلاک چین شد، آزادی بیشتری برای توسعه دهندگان فراهم کرد و به طور قابل توجهی آسان تر از آن استفاده شد. همچنین پیشرفت های تکنولوژیکی متعددی اتفاق می افتد که تحت پوشش قرار می گیرند.

در این زمان، اتریوم در حال حاضر یک معرفی قوی در خود را در بازار رمزنگاری ارز ساخته شده است. مثلا تعدادی از گره های فعال اتریوم حدود ۵،۱۰۰ نفر را می بینند که به ویژه در مقایسه با Bitcoin’s 6،۰۰۰ در همان زمان قابل توجه است. افزون بر این، تعداد روزافزون مبادلات مبنی بر رمزنگاری عمده مبادلات تجاری در اتر آغاز شد، که خود شاهد افزایش سریع ارزشیابی بود. با وجود انتشار اولین تولید، شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت و آی بی ام در حال حاضر پروژه های خود را بر روی پلت فرم اتریوم و نیز نزدیک شدن به ویتالیک و تیم خود به طور مستقیم برای همکاری انجام می دهند.

به روز رسانی بزرگ بعدی به نام “Metropolis” قرار است در دو بخش منتشر شود. بخش اول آن، “بیزانس”، در نظر گرفته شد تا در ماه سپتامبر تا اکتبر ۲۰۱۷ منتشر شود، اما چندین بار به تعویق افتاده است. به روز رسانی به این معنی است که شبکه به طور کامل کاربر پسند، و همچنین سریع تر، سبک تر و امن تر از نسخه های قبلی است. در نهایت، مرحله نهایی اتریوم به نام Serenity معرفی خواهد شد، اما هنوز یک تاریخ تقریبی برای برنامه ریزی آن وجود ندارد.

 

اتریوم چیست؟

ethereum

به غیر از ساختن برنامه های غیر متمرکز و استفاده های مختلف دیگر، پلت فرم اتریوم کاربران را قادر می سازد تا DAO ها را سازماندهی و سازماندهی شده اند. آنها اساسا تمام اجزای بلندمدت هستند که دارایی های دیجیتالی را نگه می دارند و از راه های مختلف به ترتیب با مجموعه ای نسبتا پیچیده از قوانین از پیش تعریف شده استفاده می کنند. این قوانین در قراردادهای هوشمند نوشته شده توسط فرد یا گروهی از افراد تعیین شده است. یک دوره مالی اولیه وجود دارد، در طی آن کاربران می توانند علامت هایی را که مالکیت را نشان می دهند، خریداری کنند و به DAO اضافه کنند. پس از پایان دوره crowdfunding، DAO شروع به کار می کند. کاربران می توانند پیشنهادی در مورد چگونگی انجام وظایف DAO خود را انجام دهند و اعضایی که علامت های خریداری شده را می توانند برای آن پیشنهاد یا رأی دهند. مهم است که توجه داشته باشیم که برچسب های خریداری در واقع حق مالکیت را معادل نیستند. در عوض، آنها حق رای دادن را در موضوعات مختلف می گذارند. Bitcoin اساسا نخستین DAO است که تا کنون ایجاد کرده است، همانطور که توسط یک توافق در میان تیم اصلی و شبکه معدنش اداره می شود. تمام DAO های دیگر بر روی پلت فرم اتریوم ایجاد شده اند.

‘DAO’ نام یک DAO خاص است که توسط یک تیم پس از راه اندازی Slock.it آلمان ساخته شده است که “قفل هوشمند” را ارائه می دهد که به مردم اجازه می دهد که در موارد غیرمتمرکز، چیزهایی مانند اتومبیل، آپارتمان و غیره را به اشتراک بگذارند. از Airbnb به نوعی، DAO موفق به تبدیل شدن به بزرگترین پروژه جمع آوری پول در تاریخ شد، با بیش از ۱۵۰ میلیون دلار از بیش از ۱۱،۰۰۰ عضو افزایش یافته است. نیازی به گفتن نیست که این پول بسیار بیشتر از زمانی بود که سازندگان آن همیشه می توانستند امیدوار باشند و آماده پاسخگویی باشند.

سپس DAO هک شد. مهم است که متوجه شوید که اشکال که توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفت در شبکه Ethereum یافت نشد، زیرا این کار کاملا تمام وقت کار می کند. تمام سیستم های شبکه تا حدودی آسیب پذیر هستند به حملات هکرها و حتی هکرها خود نیز گفته اند که به سادگی با استفاده از نقض فنی در DAO استفاده می کنند.

با این وجود، در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۶، کسی از پولیس DAO به “کودک DAO” پول می داد که ساختار DAO را کپی کرد. در پایان، هکر توانست DAO را از ۵۰ میلیون دلار اتر تخلیه کند. قیمت اتر بلافاصله از بیش از ۲۰ دلار به کمتر از ۱۳ دلار کاهش یافته است. و در حالی که تیم Ethereum هیچ ارتباطی با DAO و هک کردنش نداشت، آنها برای مقابله با سر و صدا به سر می بردند.

آنها توانستند تخلیه بودجه را متوقف کنند و آنها را به یک قرارداد هوشمند دیگر منتقل کنند، اما این تنها یک توقف موقت بود.

با این حال، این وضعیت کاملا مشکل است. اول از همه، دابل چین دوگانه باعث سردرگمی در میان سرمایه گذاران و کاربران گاه به گاه می شود. علاوه بر این، همچنین می تواند منجر به حمله به هر دو بلاگ چین شود. این بدان معنی است که یک تراکنش را می توان در زنجیره دیگر پخش کرد بدون رضایت کاربر یا حتی در مورد آن، به عنوان امضای رمزنگاری برای گفتن تراکنش در Blockchain دیگر ثبت شده است.

 

ویتالیک بوترین و رسانه های جمعی

ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین یکی از بنیانگذاران و سرپرست مجله Biocoin بود. این پروژه به عنوان یک پروژه آنلاین آغاز شد، بوترین و یکی دیگر از موسسان Mihai Alisie حتی از فروش مقالات شخصی برای Bitcoins در انجمن های مختلف، زمانی که وضعیت مالی مجله در نقطه پایین بود. با این حال، در سال ۲۰۱۲، آنها شروع به چاپ نسخه چاپی کردند، که اغلب به عنوان اولین نشریه جدی به طور کامل به عنوان رمزنگاری شناخته می شد. این به مشترکین سراسر جهان ارسال شد، Barnes & Noble و سایر کتابفروشی ها به صورت آنلاین منتشر شد. ویتالیک حدود ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته کار میکند. ویتالیک تا سال ۲۰۱۴ در نشریه شرکت داشته است. مجله Bitcoin در حال حاضر متعلق به BTC Media می باشد.

ویتالیک همچنین به لجر، مجله علمی بررسی شده توسط مجله ای که مقالات پژوهشی اصلی در مورد کریستوگرام ها و تکنولوژی بلوچین منتشر شده توسط سیستم کتابخانه دانشگاه، دانشگاه پیتزبورگ، منتشر شده است.

 

پیمان تشکیلاتی اتریوم

در ماه مارس ۲۰۱۷، چندین استارت‌آپ بلاک چینی، برخی شرکت‌های فورچون ۵۰۰، مراجع آکادمیک و عرضه‌کنندگان فناوری ساخت پیمان تشکیلاتی اتریوم (EEA) را اعلام کردند که آن زمان نزدیک به ۳۰ نفر عضو اصلی داشت. در زمان نگارش این مقاله بیش از ۱۵۰ عضو در این پیمان حضور دارند که شامل شرکت‌های بزرگ بین‌المللی نظیر مسترکارت، سیسکو، سامسونگ اس‌دی‌اس، مایکروسافت، اینتل و بسیاری دیگر می‌شوند.

هدف از این پیمان این است که اعضای آن با متخصصان موضوع اتریوم ارتباط برقرار کنند تا از پلاتفرم اتریوم یاد بگیرند و بر اساس آن بتوانند نرم افزار طبقه بندی سازمانی را که توانایی برنامه های پیچیده تر و شدیدتر را دارند، یاد بگیرند. بسیاری از شرکت های مختلف در زمینه های بانکی، مدیریت، مشاوره، فن آوری، سرگرمی و بسیاری دیگر از صنایع در حال کار با کارشناسان اتریوم هستند که به بررسی امکان استفاده از تکنولوژی های بلاک چین در عملیات خود می پردازند.

 

اخبار جعلی در مورد مرگ بوترین

Vitalik buterin

در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۷ یک گزارش جعلی که ادعا می کند که ویتالیک بوترین در اثر سقوط اتومبیل جان خود را از دست داد، باعث شد که اتر در ارزش بازار ۴ میلیارد دلار از دست بدهد. این داستان از ۴Chan، یک هیئت تصویری ناشناس و یک بهشت ​​به نام ترول ها به وجود آمد. گرچه Ethereum تمام ارزش های از دست رفته را حفظ کرد، کلاهبرداری اهمیت ویتالیک را به پلت فرم و کل رمزنگار و جامعه بلکچین برجسته کرده است. شاید ناشناسی کامل که توسط سازندگان Bitcoin حفظ شد، پس از همه، بسیار هوشمندانه بود.

اکنون

این روزها ویتالیک در سنگاپور زندگی می کند و به سختی کار می کند. در ابتدا فقط سه نفر در پروتکل اتریوم فعالیت می کردند، اما او امیدوار است که این تیم به زودی به سطحی برسد که کمتر به حضور او نیاز داشته باشد.

او در مورد آینده پلت فرم خوش بین است و می گوید که تنها قاتل اتربوم، اتریوم است. بوترین و تیم او در حال آماده شدن برای ارائه نسخه های جدید، پایدار، ایمن و کارآمد اتریوم هستند، با توجه بهبزرگترین چالش های آنها از جمله مقیاس پذیری، بهینه سازی، هزینه-اثربخشی و امنیت.

 

جوایز ویتالیک بوترین

  • جایزه فستیوال تیل، ۲۰۱۴
  • جایزه فناوری جهانی در دسته نرم افزار IT، ۲۰۱۴
  • فورچون ۴۰ زیر ۴۰ لیست
  • فوربز ۳۰ زیر ۳۰ لیست

 

نقل قول هایی از بوترین در مورد Blockchain و آینده

“من واقعا سپاسگزارم که فرصتی برای کار در چنین زمینه ای جالب و بین رشته ای از صنعت داشته باشم که در آن من فرصتی برای ارتباط با رمزنگاران، ریاضیدانان و اقتصاددانان برجسته در زمینه های خود دارم تا بتوانم نرم افزار و ابزارهایی را که قبلا دهها هزاران نفر در سراسر جهان و هر هفته در زمینه مشکلات پیشرفته در علوم رایانه، اقتصاد و فلسفه کار می کنند. “
“من فکر می کنم بخش بزرگی از نتیجه لزوما برخی از بازیکنان متمرکز را به برخی از محروم کردن.”
“Bitcoin پردازش کمی کمتر از سه تراکنش در ثانیه است. Ethereum پنج ثانیه کار می کند اوبر ۱۲ بار سوار می شود چند سال است که Blockchain برای جایگزینی ویزا می گیرد.
“یکی از چیزهایی که باعث شده من در سال گذشته خوشبین باشم این است که علاقه زیادی وجود دارد، نه فقط به سمت رمزنگاری ارز و خرید اتر و نگه داشتن آن، بلکه استفاده از آن برای ساخت برنامه های کاربردی”.
“ما برای اولین بار بیش از ۵۰۰ سنت هزار معاملات در روز را شکست دادیم. کدامیک از مواردی که نمیتوانید تقسیم کنید، چیزی شبیه هفت معاملات یک ثانیه است. “