اخبار

بنیاد ترون قصد دارد توکن هایش را بازخرید کند !

بنیاد ترون، روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر)، در وبلاگ خود نوشت که ۲۰ میلیون دلار ارز دیجیتال ترون را بازخرید خواهد کرد. این امر، با هدف تقویت فعالیت‌های جامعه‌ی ارزهای دیجیتال و ایجاد ثبات در بازار انجام می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، این شرکت قصد دارد تا بزرگ‌ترین برنامه‌ی بازخرید توکن ترون را در بازار ثانویه (Secondary market) به طور گسترده‌ای عملی کند. این برنامه قرار است که در طی یک سال انجام شده و در این مدت، چندین دسته توکن ترون (TRX)، جمعاً به ارزش ۲۰ میلیون دلار، بازخرید شود.

گفته می‌شود که این بنیاد، در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۰، میزان دارایی ترون خود را اعلام خواهد کرد. با این حال، این شرکت در خصوص ترون‌های آزادشده برنامه‌ی خاصی ندارد.

بنیاد ترون با هدف توسعه و نگهداری از شبکه‌ی توزیع‌شده‌ی ترون (TRON) راه‌اندازی شد. ارز دیجیتال ترون، در ابتدا، بر مبنای شبکه‌ی اتریوم و پروتکل ERC-20 بود اما بعدها، با بهره‌گیری از پروتکل مخصوص Tron، به ارز دیجیتال مستقلی تبدیل شد.

 

 

بنیاد ترون، اوایل ماه ژوئن اعلام کرد که قصد دارد در آینده‌ی نزدیک، نسخه‌ی پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود به نام ادیسه (Odyssey) را به ۳.۶ ارتقا دهد. گفته می‌شود که این نسخه‌ی جدید، از ویژگی‌های جدیدی مانند امنیت و ثبات بیشتر، برخوردار خواهد بود.

ماه می، بنیاد ترون از توسعه‌ی سیستم اشتراک فایل غیرمتمرکز و مبتنی بر بیت تورنت به نام اینترپلنتری فایل سیستم (InterPlanetary File System)، خبر داد. نسخه‌ی تغییریافته‌ این فایل سیستم منبع باز، به کاربران اجازه می‌دهد تا از افراد و مشاغل دیگر، فضای ذخیره‌سازی اطلاعات درخواست کرده و یا فضای ذخیره‌سازی رایانه‌ی خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارند.

در حال حاضر، ارز دیجیتال ترون، ۱۱مین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار بوده که میزان آن، طبق سایت کوین‌مارکت‌کپ، حدود ۱.۲ میلیارد دلار است. قیمت ترون اکنون به ۰.۰۳۷۰۶۲ دلار رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته، ۶.۵۹ درصد افت پیدا کرده است.

 

منبع : کوین تلگراف

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه