اخبار

۵ ارز برتر این هفته

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح ۹۰۰۰ دلار، آلت کوین ها هم اصلاح قیمت شدند، اما خریدارانی که بیت کوین را در سطح های پایین می خرند می توانند فضای بازیابی آلت کوین ها را فراهم کنند.

موارد مبتلا به کروناویروس در سراسر جهان به ۱۰ میلیون نفر رسیده و تعداد موارد جدید در آمریکا در چند روز گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرده است. این امر احیای اقتصادی را به خطر انداخته و به احتمال زیاد بازارهای سهام  با فشار فروش روبرو خواهند شد. در عین حال، دارایی های امن نظیر طلا همچنان عملکرد خوبی دارند.

چند رو قبل مایک مک گلون، تحلیلگر بلومبرگ، گفت که افت نوسانات بیت کوین منجر به جمع شدن باندهای بولینگر شده است. بسیاری از معامله گران در تحلیل های خود  از شاخص تکنیکال باند بولینگر استفاده می کنند. این تحلیلگر معتقد است که اگر قیمت بیت کوین در بالای سطح حمایت ۶۵۰۰ دلار باقی بماند، سطح ۱۳۰۰۰ دلار تست خواهد شد.

معاملات بیشتر ارزهای بزرگ رمزنگاری در یک منطقه محدود انجام می شوند. معامله گران ممکن است با کاهش موقعیت های معمول خود، میزان ریسک خود را پایین بیاورند. آنها می توانند دوباره به موقعیت های عادی خود برگردند، زمانی که بازارهای ارز رمزنگاری روند خود را مجددا شروع کنند.

 

بیت کوین

پس از آن که بیت کوین در چند روز گذشته نتوانست به بالای منطقه مقاومت ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار برسد، معامله گران کوتاه مدت برای کسب سود، موقعیت های خود را فروختند. قیمت در تاریخ ۲۷ ژوئن به زیر خط روند و همچنین سطح حمایت مهم ۸۹۱۰.۰۴ دلار  کاهش یافت.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (۹۲۷۷ دلار) شروع به کاهش کرده و شاخص قدرت نسبی در منطقه منفی قرار دارد، این نشان دهنده قوی بودن روندهای نزولی در کوتاه مدت است. روند میان مدت به نوسان قیمت در یک منطقه محدود اشاره می کند ، چون میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۹۳۹۹ دلار) صاف است.

عدم موفقیت روندهای نزولی در استفاده از کاهش قیمت به زیر سطح ۸۹۱۰.۰۴ در تاریخ ۲۷ ژوئن، بیانگر عدم وجود فروشندگان در سطح های پایین تر است. در حال حاضر، روندهای صعودی سعی در بازیابی قیمت را دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای خط روند برسانند و قیمت را در آنجا نگه دارند، احتمال حرکت به سمت خط روند کانال نزولی وجود دارد.

از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ها کاهش پیدا کند و به زیر سطح ۸۹۱۰.۰۴ دلار شکسته شود، کاهش بیشتر به خط حمایت این کانال امکان پذیر است. احتمالا روندهای صعودی با قدرت از منطقه حمایت بین ۸۱۳۰.۵۸ و خط حمایت کانال دفاع خواهند کرد.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

روند صعودی فعلی با سطح مقاومتی در سطح حمایت قبلی روبرو خواهد شد. این سطح حمایت اخیرا در خط روند به مقاومت تبدیل شد. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای این سطح مقاومت برسانند، احتمال حرکت صعودی به سمت خط روند نزولی کانال افزایش می یابد. شکست به بالای این کانال اولین نشانه قوی بودن روندهای صعودی خواهد بود و قیمت احتمالا به سطح ۱۰۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت از سطح مقاومت پیش رو کاهش یابد، روندهای نزولی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا روند کاهشی قیمت را از سر بگیرند. شکست به زیر سطح ۸۸۲۵ دلار بیانگر ضعیف بودن روندهای صعودی خواهد بود. رسیدن قیمت به زیر این سطح حمایت، منجر به ادامه روند نزولی به سمت سطح ۸۶۲۸ دلار و سپس سطح ۸۴۰۰ دلار خواهد شد.

به هر حال، روند مشخصی وجود ندارد و احتمالا قیمت متغیر باقی خواهد ماند. این می تواند به نفع معامله گران کوتاه مدتی باشد که بدون منتظر ماندن برای یک حرکت بزرگ ،سریع به موقعیت ورود می کنند و از آن خارج می شوند.

 

اتریوم

روند صعودی اتریوم در حال تقویت شدن است. اگرچه قیمت این ارز در تاریخ ۲۷ ژوئن به زیر سطح مهم حمایت ۲۱۷.۶۷ دلار  رسید، اما روندهای نزولی نتوانستند قیمت را در سطح های پایین تر نگه دارند. این نشان می دهد که خریداران در سطح های پایین همچنان اقدام به خرید می کنند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

در حال حاضر، روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت را در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲۳ دلار) حفظ کنند. این میانگین متحرک در حال صاف شدن است. در صورت موفقیت، قیمت این ارز رده دوم جدول به میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (۲۳۰ دلار) افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت از سطح های فعلی کاهش پیدا کند، روندهای نزولی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر منطقه حمایت ۲۱۷.۶۷ تا ۲۱۶.۰۰۶ دلار برسانند. اگر این اتفاق رخ دهد، احتمالا قیمت به سطح ۲۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم
نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم

اتریوم به بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه شکست. این اولین علامتی است که نشان می دهد خریداران در سطح های پایین تر اقدام به خرید می کنند. اگر قیمت در بالای این میانگین متحرک باقی بماند، احتمالا قیمت به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در منطقه مقاومت ۲۳۶ دلار خواهد رسید.

برعکس، اگر قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه باقی نماند، روندهای نزولی سعی خواهند کرد تا قیمت را به  زیر سطح ۲۱۶ دلار برسانند. در صورت موفق شدن ، احتمال شروع یک روند نزولی جدید وجود دارد. بنابراین، معامله گران باید به دقت سطح ۲۱۶ دلار را زیر نظر بگیرند و در صورت شکسته شدن این سطح، باید از ورود به موقعیت های خرید خودداری کرد، چون احتمال اصلاح شدید قیمت وجود دارد.

 

بیت کوین کش

بیت کوین کش بیش از دوماه در منطقه بزرگ ۲۰۰ تا ۲۸۰ دلار گیر افتاده است. معمولا وقتی که قیمت برای یک مدت طولانی در منطقه ای نظیر منطقه فعلی نوسان می کند، نیاز به یک حرکت قوی برای شکست به بالا یا پایین این منطقه دارد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین کش
نمودار روزانه قیمت بیت کوین کش

اگرچه میانگین متحرک نمایی  ۱۰ روزه (۲۳۰) دلار در حال حرکت به سمت پایین است و شاخص قدرت نسبی در منطقه منفی قرار دارد، روندهای نزولی نتوانستند قیمت را در تاریخ ۲۷ ژوئن به زیر سطح ۲۰۰ دلار برسانند.

اگر روندهای صعودی بتوانند روند افزایشی قیمت را حفظ کنند و قیمت این ارز رده پنجمی جدول را به بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه برساند، احتمالا قیمت ابتدا به سطح ۲۴۰ دلار و سپس به سطح ۲۶۰ دلار افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت به زیر این میانگین متحرک کاهش پیدا کند، روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت ۲۰۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به این کار شوند، احتمالا یک روند نزولی جدید شروع خواهد شد.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین کش
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین کش

روندهای صعودی قیمت را به  بالای سطح مقاومت ۲۲۰ دلار( سطح حمایت قبلی) رساندند که یک نشانه مثبت است و این هجوم برای خرید در سطح های پایین تر را نشان می دهد.

اگر قیمت بیت کوین کش به بالای خط روند نزولی برسد، احتمالا روند صعودی آن ادامه خواهد یافت. هدف بعدی قیمت در این روند صعودی سطح ۲۳۵ دلار و سپس ۲۴۴ دلار خواهد بود.

با این حال، اگر قیمت این ارز به زیر خط روند نزولی کاهش پیدا کند، روندهای نزولی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به  سطح مهم حمایت ۲۰۰ دلار برسانند. اگر این سطح حمایت شکسته شود، احتمالا روند نزولی جدیدی آغاز خواهد شد.

برعکس، اگر قیمت از این سطح حمایت به سطح های بالاتر افزایش پیدا کند، احتمالا توجه بیشتر خریداران را جلب خواهد کرد، چون این یک سطح حمایت قوی و مستحکم است.

 

استلار

استلار در داخل یک کانال نزولی معامله می شود. همانطور که از فتیله بلند شمع پیداست، خریداران در تاریخ ۲۷ ژوئن در نزدیکی خط حمایت این کانال برای خرید هجوم آوردند.

نمودار روزانه قیمت استلار
نمودار روزانه قیمت استلار

روند صعودی فعلی به احتمال زیاد با سطح مقاومتی در میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (۰.۰۶۷ دلار) و  بالاتر از آن در خط روند نزولی کانال روبرو خواهد شد. شکست به بالای کانال اولین نشانه پایان یافتن روند نزولی خواهد بود.

اگر این ارز رده چهاردهمی جدول به زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه کاهش یابد، احتمالا قیمت به زیر سطح حمایت ۰.۰۶۰ دلار خواهد شکست. رسیدن قیمت به زیر این سطح، منجر به ادامه روند نزولی به سمت سطح ۰.۰۵۵ دلار خواهد شد.

میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه در حال حرکت به سمت پایین است و شاخص قدرت نسبی در منطقه منفی قرار دارد و این نشان می دهد که روندهای نزولی کنترل حرکت را در دست دارند. معمولا در یک روند نزولی، فروش در افزایش قیمت سود بیشتری را نصیب معامله گران می کند تا خرید در زمان کاهش قیمت.

نمودار 4 ساعته قیمت استلار
نمودار ۴ ساعته قیمت استلار

احتمالا روند صعودی فعلی قیمت با سطح مقاومت در منطقه بین میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه و خط روند نزولی روبرو خواهد شد. اگر قیمت به زیر این منطقه مقاومت کاهش یابد، روندهای نزولی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح ۰.۰۶۰ دلار برسانند. در صورت موفق شدن، روند نزولی ادامه خواهد یافت.

برعکس، اگر روندهای صعودی قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، روند صعودی به سمت خط مقاومت کانال ادامه خواهد یافت. اگر قیمت از این سطح مقاومت کاهش یابد، روند های نزولی به کاهش قیمت ادامه خواهند داد.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای خط مقاومت کانال افزایش دهند، این روند نزولی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی بیانگر تغییر احتمالی روند خواهد بود.

 

چین لینک

قیمت چین لینک در ۲۳ و ۲۴ ژوئن به سطح ۴.۹۷۶۲ دلار رسید، اما روندهای صعودی نتوانستند از این سطح مقاومت عبور کنند. این منجر به سودآوری معامله گران کوتاه مدت و در نتیجه اصلاح قیمت شد.

نمودار روزانه قیمت چین لینک
نمودار روزانه قیمت چین لینک

اگرچه قیمت در ۲۷ ژوئن به سطح حمایت ۴.۵۰ دلار کاهش یافت، روندهای نزولی نتوانستند قیمت را در سطح های پایین تر نگه دارند. این نشان می دهد که خریداران همچنان در زمان کاهش قیمت وارد موقعیت های خرید می شوند، چون آنها پیش بینی می کنند که روند صعودی ادامه خواهد یافت.

اگر قیمت در بالای سطح ۴.۵۰ دلار باقی بماند، روندهای صعودی تلاش خواهند کرد تا بار دیگر قیمت را به بالای سطح ۴.۹۷۶۲ دلار برسانند. در صورت موفقیت، روند صعودی به سمت سطح ۶ دلار ادامه خواهد یافت.

اگر خریداران نتوانند قیمت را در بالای سطح ۴.۵۰ دلار نگه دارند، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. در چنین حالتی، کاهش به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه محتمل است.

نمودار 4 ساعته قیمت چین لینک
نمودار ۴ ساعته قیمت چین لینک

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که چین لینک سطح حمایتی در ۴.۳۰ دلار ایجاد کرده که دقیقا در بالای سطح فیبوناچی اصلاحی  ۵۰ درصد است. این یک نشانه مثبت است، چون نشان می دهد که خریداران مشغول خرید در سطح های پایین تر هستند.

روند صعودی فعلی ممکن است با مقاومت جزئی در خط روند نزولی روبرو شود. این سطح ممکن است منجر به یک  اصلاح جزئی قیمت شود، اما احتمالا روند های صعودی از آن عبور خواهند کرد. بالاتر از این سطح، سقف های قیمت مجدد تست خواهند شد.

تست مکرر یک سطح مقاومت، آن را تضعیف می کند و احتمال شکست به بالای آن را  افزایش می دهد. برعکس، اگر قیمت از سطح های فعلی یا سطح مقاومت پیش رو کاهش یابد و به زیر سطح ۴.۳۰ دلار بشکند، احتمال اصلاح شدید قیمت وجود خواهد داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید