آرشیو

در خرید تتر دقت کنید! نکات مهم در خرید ارز دیجیتال تتر

تتر همین حالا جایگاه چهارم ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد و گاهی هم به جایگاه چهارم می‌رود ولی سال‌هاست که در این وضعیت قرار دارد. این نشان‌دهنده ارزش و کاربرد بسیار این استیبل کوین محبوب و مهم بازار است.

روزانه حجم زیادی از تتر در ایران جابه‌جا می‌شود و کاربران بسیاری از تتر یا همان USDT برای معاملات و جفت کردن ارزهایشان برای مبادله استفاده می‌کنند. همان طور که می‌دانید، تتر یکی از ابزارهای جلوگیری از ضرر در بازارهای پرنوسان است. علاوه بر این، استیبل کوینی معتبر برای آربیتراژ گیری در صرافی‌هاست.

با این حال شاید خیلی افراد ندانند می‌توانند تتر را ارزان‌تر هم معامله کنند. چطور؟ با استفاده از شبکه‌های مختلف! بیایید با هم این راه میان‌بر و ارزان را امتحان کنیم. برای مثال انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال معتبر یکی از نکات مهم در هنگام خرید و فروش تتر است. البته نکات مهم دیگری هم در این مسیر وجود دارد که باید هنگام خرید تتر روی شبکه‌های دیگر به آن دقت کنیم.

 

انواع تتر چه هستند؟

رمز ارز تتر آنقدر پرکاربرد است که شبکه‌های مختلف بلاک چین از آن پشتیبانی می‌کنند. این شبکه‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم:

 

tether

تتر روی شبکه اتریوم

تتر روی اتریوم از استاندارد تتر روی شبکه اتریوم: تتر روی اتریوم از استاندارد ERC20 پیروی می‌کند و دارای آدرسی است که با 0x شروع می‌شود. آدرس کیف پولی که این تتر را پشتیبانی می‌کند با 0x شروع می‌شود.

تتر روی شبکه ترون

تتر روی شبکه اتریوم تحت استاندارد TRC20 است. آدرس کیف پول‌های ترونی همگی با T شروع می‌شوند. هنگام خرید تتر روی ترون باید آدرس کیف پول ترون خود را به فروشنده بدهید.

تتر روی شبکه بایننس اسمارت چین

تتر روی این شبکه از استاندارد BEP20 پیروی می‌کند. آدرس‌های اسمارت چین هم مانند اتریوم 0x هستند چون شبکه بایننس اسمارت چین، EVM بیس است. ممکن است هنگام خرید تتر روی بایننس اسمارت چین، به اشتباه آدرس اتریومی خود را بدهید. در این صورت فروشنده آن را به کیف پول اتریوم شما می‌فرستد ولی می‌توانید آن را بازیابی کنید.

تتر روی شبکه سولانا

تتر روی شبکه سولانا هم وجود دارد و می‌توان موقع خرید، آدرس کیف پول سولانای خود را بدهید و فروشنده هم باید تترش روی شبکه سولانا باشد تا بتواند آن را روی شبکه سولانا انتقال دهد. اگر تتر فروشنده روی شبکه اتریوم (یا شبکه‌های دیگر) باشد و شما آدرس سولانا را به او بدهید، دارایی به شما منتقل نخواهد شد. برخی از صرافی‌های معتبر مانند صرافی پول نو در صورت اشتباه وارد کردن آدرس کیف پول به شما اخطار می‌دهند و تراکنش را انجام نمی‌دهند. (البته به جز آدرس‌های 0x)

تتر روی شبکه تومو چین

این شبکه هم آدرس‌هایی مشابه اتریوم دارد که با 0x شروع می‌شوند. اگر می‌خواهید در ارسال آدرس عمومی خود به فروشنده دچار اشتباه نشوید حتما موقع ارسال آدرس، نگاه کنید که تنظیمات کیف پول شما روی شبکه مورد نظرتان باشد.

تتر روی شبکه‌های بسیار دیگری هم قرار دارد مانند الگوراند (algorand)، فانتوم (fantom)، پولیگان (polygon)، آوالانچ (avalanche)، بیت کوین کش، کی سی سی، هارمونی، آربیتروم و… . این باعث می‌شود هزینه انتقال آن کم شود و شما گس فی کمتری بابت تراکنش‌ها بپردازید و از طرف دیگر سرعت تراکنشتان زیاد شود و در کسری از ثانیه تتر منتقل کنید. این موضوع در آربیتراژگیری و همین‌طور در کسب سود از نوسان‌های بازار بسیار مهم و ارزشمند است.

usdt-trc20

 

نکات مهم در خرید تتر

حالا بیایید به نکات مهم در خرید و فروش تتر و دقتی که باید به خرج دهید بپردازیم.

ادرس درست را بدهید

ممکن است ببینید خرید تتر روی شبکه ترون ارزان‌تر از شبکه اتریوم درمی‌آید. ولی حواستان نیست که دارید آدرس اتریومی خود را به فروشنده می‌دهید! خب این دارایی هیچ گاه منتقل نخواهد شد. یعنی از دست فروشنده خارج می‌شود و شما هم مبلغ آن را پرداخته‌اید ولی هیچ گاه این تتر به دست شما نمی‌رسد!

مثل این است که شما مشهد هستید و فروشنده شیراز است. او کالا را برای شما می‌فرستد ولی شما آدرس یک خانه در بوشهر را داده‌اید.

شبکه را درست انتخاب کنید

این نکته بیشتر در هنگام فروش تتر مهم است. موقع انتقال تتر به فرد دیگر یا به صرافی باید دقت کنید که شبکه‌ای که روی کیف پول خود انتخاب می‌کنید با شبکه‌ای که کیف پول خریدار روی آن است یکسان باشد. در کل همیشه دقت کنید که شبکه مبدا و مقصد یکی باشند. این اتفاق نیفتد که یک شیکه را به عات کارمزد کم انتخاب کنید و بعد به آدرس یک شبکه دیگر تتر بزنید!

به گس فی شبکه دقت کنید

موقع خرید تتر توجه کنید که چه مقدار دارید کارمزد تراکنش می‌پردازید. گاهی پیش می‌آید که هزینه تراکنش شما از خود مقدار تراکنش بیشتر می‌شود و شما به آن توجه نکرده‌اید. حتما هنگام خرید به این موضوع توجه کنید و اگر گس فی زیاد بود یا زمان دیگری را برای خرید تتر انتخاب کنید که شبکه خلوت باشد یا یک شبکه دیگر را برای انتقال انتخاب کنید.

کیف پول مولتی کوین انتخاب کنید

وقتی می‌خواهید از شبکه‌های مختلف برای خرید و فروش سریع و ارزان تتر استفاده کنید بهتر است به جای استفاده از چند کیف پول مختلف، از یک کیف پول که چند شبکه را پشتیبانی می‌کند استفاده کنید. کیف پول trust wallet یکی از بهترین کیف پول‌های مولتی کوین است. در ادامه نحوه پیدا کردن آدرس‌های تتر را روی تراست والت آموزش می‌دهیم.

پیدا کردن آدرس‌های تتر روی کیف پول تراست

  • شما با زدن این گزینه می‌توانید تترهای مختلف را پیدا و آن را به کیف پول تراست خود اضافه کنید.
  • حالا می‌توانید تمام تترها را یکجا ببینید.
  • مثلا می‌خواهید تتر را روی شبکه پولیگان بخرید. آن را انتخاب کنید.
  • روی Receive بزنید.
  • آدرس را با زدون روی آدرس نوشته شده زیر کیو آر کد یا انتخاب گزینه copy پی کنید و برای فروشنده یا صرافی بفرستید.

 

usdt-app

برای سایر شبکه‌ها هم همین روش را جلو بروید.

صرافی‌های اندکی هستند که از شبکه‌های متنوع برای خرید و فروش ارز دیجیتال پشتیبانی کنند. ولی خوشبختانه نایاب نیستند.

با یادگیری کار با کیف پول می‌توانید از امکانات گسترده یک صرافی ارز دیجیتال استفاده کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید