اخبار

سرمایه‌گذار مطرح: ارزش بیت کوین به صفر خواهد رسید

جیم راجرز (Jim Rogers)، یکی از سرمایه‌گذاران مشهور، در اظهارنظر تازه خود اعلام کرده است که بیت کوین همچنان یک حباب است و این ارز دیجیتال پس از آن که ارزشش به صفر رسید، از بین خواهد رفت.

به گزارش کوین دسک، راجرز که به‌عنوان یکی از اساتید حوزه سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود، سال ۲۰۱۷ هم اعلام کرده بود که بیت کوین یک حباب است.

او در مصاحبه تازه خود با نشریه «AREA dot»، اذعان کرد که ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، سقوط می‌کنند و سرانجام ارزششان به صفر می‌رسد. او در بخشی از صحبت‌هایش گفت:

آنهایی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، اینطور تصور می‌کنند که از دولت‌هایشان باهوش‌ترند. در واقع، فکر می‌کنم که این [طرز فکر] درست باشد. اما دولت‌هایشان چیزی دارند که آنها ندارند، اسلحه! دلیل اینکه می‌گویم ارزش ارزهای دیجیتال به صفر می‌رسد بخاطر نیروی نظامی و قدرت دولت‌ها نیست.

مدت‌هاست که میان اقدامات دولت‌ها و قیمت ارزهای دیجیتال همبستگی وجود دارد و این همبستگی به‌هنگام شدیدتر شدن اقدامات، بیشتر نیز می‌شود. به‌عنوان مثال، وقتی که اوایل ماه جاری میلادی، دونالد ترامپ به نیروهای انتظامی این کشور دستور داد تا تظاهرکنندگانی که نزدیک کاخ سفید مشغول اعتراض بودند را متفرق کنند، قیمت بیت کوین با افزایشی ۸ درصدی همراه شد.

راجرز، نوامبر ۲۰۱۷ (آبان ۹۶)، در اظهاراتش گفت:

بیت کوین هم بوی حباب می‌دهد و هم شکل و شمایلش شبیه به حباب است.

این صحبت‌ها درست پیش از رسیدن قیمت بیت کوین به اوج قیمت خود (۲۰۰۰۰ دلار) انجام شد. راجرز در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

ارزهای دیجیتال تا چند سال پیش وجود نداشتند، اما در یک چشم بر هم زدن ارزششان ۱۰۰ و ۱۰۰۰ برابر شد. مشخصاً یک حباب است و من هم قیمت درست آنها را نمی‌دانم. ارزهای مجازی یک هدف سرمایه‌گذاری نیستند. مسئله [نوعی] قمار است.

راجرز نیز مانند وارن بافت و جورج سوروس، یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران دنیا به حساب می‌آید. وارن بافت نیز چندی پیش در اظهارنظری گفته بود که ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی ندارند.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید