اخبار

تلگرام اقدامات حقوقی خود را برای تصاحب نشان تجاری گرام متوقف کرد

تلگرام از تلاش های حقوقی دوساله خود برای تصاحب نشان تجاری «گرام» (GRAM) منصرف شد؛ اما حالا باید هزینه‌هایی را که متهم برای دفاع از خود انجام داده است، جبران کند.

به گزارش کوین تلگراف، پیام‌رسان تلگرام به‌صورت داوطلبانه دادخواست خود علیه شرکت لانتا (Lantah LLC) را لغو کرد. این دادخواست به‌علت استفاده شرکت لانتا از نشان تجاری گرام بر روی توکن ارز دیجیتال این شرکت مطرح شده بود.

در همین راستا، چارلز بریر (Charles Breyer) قاضی ناحیه‌ای ایالات متحده حکم داد که تلگرام باید هزینه وکلایی را که شرکت لانتا برای دفاع از خود از سال ۲۰۱۸ استخدام کرده پرداخت کند.

از آنجا که لانتا اسنادی را برای هزینه‌های حقوقی خود ارائه نکرده است، اکنون طرفین باید قبل از اینکه دادگاه مجددا تشکیل جلسه دهد، بر سر مبلغ منصفانه‌ای با یکدیگر مذاکره کنند.

قاضی ضمن پذیرش ملغی‌کردن دادخواست مذکور، این حق را برای تلگرام قائل شد تا مجددا در آینده بتواند ادعاهای خود را نسبت به نشان تجاری گرام مطرح کند. قاضی همچنین درخواست لانتا را برای امکان‌پذیر نبودن طرح مجدد دعوی برای تلگرام، رد کرد.

تلگرام پس از لغو پروژه تون در ماه مه (اردیبهشت) و تسویه‌حساب با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه ژوئن (خرداد)، اقدامات حقوقی خود را در خصوص نشان تجاری گرام متوقف کرد.

تلگرام برنامه‌های خود را برای تأمین مالی شبکه بلاک چینی خود از طریق فروش توکن‌های گرام، از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۷ (دی ماه ۱۳۹۶) اعلام کرد. شرکت لانتا که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ (خرداد۱۳۹۶ ) تأسیس شده است، مدعی است که پیش از تلگرام برنامه‌ریزی برای صدور یک ارز دیجیتال با نام گرام را در دستور کار خود قرار داده است.

علیرغم اینکه لانتا اپلیکیشنی را با نشان تجاری گرام در سال ۲۰۱۸ ارائه کرده است، تلگرام در ماه مه سال ۲۰۱۸ (اردیبهشت ۱۳۹۷) پس از آنکه موفق به جذب سرمایه ۱.۷ میلیارد دلاری از طریق فروش توکن گرام در یک بازه زمانی سه ماهه شد، علیه لانتا دست به اقدام قانونی زد.

لانتا نیز دادخواست متقابلی را در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ (خرداد ۱۳۹۷) به دادگاه ارسال کرد و مدعی شد که برای تصاحب نشان تجاری گرام حق تقدم دارد. با این حال، دادگاه درخواست تلگرام را پذیرفت و حکم قرار موقتی صادر کرد تا لانتا نتواند از این نشان تجاری استفاده کند. استدلال دادگاه این بود که تلگرام پیش از لانتا از نشان تجاری گرام برای محتوای تجاری خود استفاده کرده است.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید