اخبار

اطلاعیه توانیر: با ماینینگ بدون مجوز به‌شدت برخورد می‌شود

روابط عمومی و امور بین‌الملل توانیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی همچون کسب‌وکاری غیرقانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می‌شود، به‌شدت با آن برخورد می‌شود.

به نقل از پایگاه خبری توانیر، در این اطلاعیه آمده است:

«صنعت برق از استحصال قانونی رمزارز حمایت می‌کند اما برخورد با استخراج‌کنندگان غیرقانونی را با کمک مراجع امنیتی و انتظامی در دستور کار دارد.

از این رو با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی همچون کسب‌و‌کاری غیرقانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می‌شود، به‌شدت با آن برخورد می‌شود.
این شرایط به‌ویژه در این ایام گرم تابستان، به‌دلیل مصرف برق بسیار زیاد ماینرها، بیش از پیش اهمیت خود را نشان می‌دهد.

درصورتی‌که مراکز استخراج رمزارزها، که با سوءاستفاده از انشعابات قبلی مانند کشاورزی یا صنعتی و… به این کار مبادرت می‌کنند، شناسایی شوند، ضمن جمع‌آوری انشعاب و اخذ مابه‌التفاوت هزینه برق مصرفی و تعرفه ماینینگ، با مالکان آن نیز برخورد قانونی خواهد شد.

لذا رسماً اعلام می‌کنیم برای جلوگیری از برخورد قانونی و جمع‌آوری ماینرها، ضروری است مالکان این تجهیزات هرچه سریع‌تر به شرکت‌های توزیع ذی‌ربط مراجعه و درخواست انشعاب مطابق با قانون مقررات مرتبط با رمز ارزها را ثبت کنند.

در صورت ارائه درخواست و طی شدن مراحل قانونی، شرکت‌های برق نیز با قید اولویت به این درخواست‌ها رسیدگی و مطابق با ضوابط همکاری خواهند کرد. خاطرنشان می‌شود: به کلیه افراد حقیقی‌ یا حقوقی که محل ماینرهای غیرقانونی را به اداره برق اطلاع دهند، تا سقف ۱۰میلیون تومان پاداش داده می‌شود. اطلاعات این افراد نزد اداره‌های برق، به‌صورت محرمانه حفظ خواهد شد.

مالکان ماینرها و استخراج‌کنندگان رمزارز می‌توانند با سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق که به‌زودی فراخوان آنها توسط توانیر منتشر خواهد شد، برق مورد نیازشان را با قیمت‌های بسیار جذاب و اقتصادی در مقایسه با سایر کشورهای دنیا تامین کنند.»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید