اخبار

سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین به زیر ۷,۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین (BTC) امروز ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) در عرض چند دقیقه نزدیک به ۲۰۰ دلار سقوط کرد تا برای اولین بار در ۴ روز گذشته، به سطوح زیر ۷هزار دلار برگردد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در مقابل دلار آمریکا به زیر دامنه ۴۰۰ دلاری بین ۷,۴۱۰ تا ۷,۱۰۰، جایی که بیشتر هفته گذشته را در آن سپری کرده بود، کاهش یافت.

این سقوط ناگهانی از ۷,۱۵۰ به ۶,۹۱۵ دلار بیشترین نوسانی بوده است که در چند روز گذشته شاهد آن بوده‌ایم. در زمان انتشار این خبر، بیت کوین با حدود ۵ درصد کاهش روزانه، با قیمتی در حدود ۶,۹۶۰ دلار معامله می‌شود.

cryptocurencies-market
نگاهی اجمالی روزانه به بازار ارزهای دیجیتال

همان‌طور که بعضی معامله‌گران انتظار داشتند، آن افزایش قیمت کوچک موردنظر به بالای ۷,۲۰۰ دلار اتفاق نیفتاد. البته (در حال حاضر) به نظر می‌رسد که سطح ۶,۹۰۰ دلار اولین خط دفاع برای گاوها باشد. مایکل وان دو پوپ (Micheal van de Poppe)، معامله‌گر مطرح، انتظار دارد که در صورت شکست حمایت ۶,۹۰۰ دلاری، شاهد ریزش تا ۶,۰۰۰ دلار باشیم.

وان دو پوپ روز سه‌شنبه گفته بود:

این امکان وجود دارد که در حرکت به سمت سطوح ۷,۵۰۰ تا ۷,۷۰۰ دلاری شاهد خروج نقدینگی (از بازار) باشیم که بعد از آن انتظار یک ریزش سریع را دارم.

او در ادامه افزود:

اگر سطح (حمایت) ۶,۹۰۰ دلاری را از دست بدهیم، به نظر من مستقیم به سمت ۶,۳۰۰ دلار خواهیم رفت.

 

نمودار یک‌ روزه قیمت بیت کوین
نمودار یک‌ روزه قیمت بیت کوین

در همین حال، شاخص ترس و طمع عدد ۱۵ را به ما نشان می‌دهد که نشانه آن است که بازار ارزهای دیجیتال هنوز در وضعیت [ترس شدید] قرار دارد.

در مقایسه، طبق داده‌های CNN Money، بازار سنتی سهام با شاخص ۴۳ در وضعیت [ترس] قرار دارد. بازارهای سهام پس از اعلام مجدد تزریق تریلیون‌ها دلار پول به بازار، هفته نسبتاً خوبی را پشت سر گذاشتند.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال هم به زیر ۲۰۰ میلیارد دلار سقوط کرد. همچنین دو ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین اس‌وی (BSV)، پس از گذراندن هاوینگ خود، نزدیک به ۱۰ درصد و اتریوم (ETH) هم در حدود ۶ درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. میزان سلطه بیت کوین بر بازار ۶۴٫۱ درصد است.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *