اخبار

هکر بایننس همچنان در حال پولشویی بیت کوین‌های به‌ سرقت رفته!

در تاریخ هفتم می (۱۷ اردیبهشت) بایننس اعلام کرده بود که یک رخنه امنیتی بزرگ را شناسایی کرده که مهاجمین به کمک آن توانستند به کلیدهای API کاربران، کدهای احرازهویت دو مرحله‌ای و “اطلاعات بالقوه‌ی دیگری” دسترسی پیدا کنند. در نتیجه موفق شدند ۷,۰۴۷ بیت کوین به قیمت حدود ۴۱ میلیون دلار (به صورت بیت کوین) از این صرافی برداشت کنند. هکری که مسئول حمله به صرافی بایننس بود، همچنان درگیر پولشویی و پاک‌سازی سکه‌های سرقتی خود است.

تاکنون چیزی در حدود ۷,۰۷۴ سکه دزدیده‌شده به‌ وسیله سرویس ترکیب «چیپ‌میکسر» (Chipmixer)، پاک‌سازی شده‌اند. به گفته کلاین، از ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تا به حال، پولشویی حداقل ۴,۸۳۶ بیت کوین به روش ترکیب (mixing) انجام شده است.

در روش ترکیب، بیت کوین‌های آلوده با بیت کوین‌های کاربران دیگر ترکیب می‌شود. از آنجایی که تمامی سوابق تراکنش‌ها در بلاک چین قابل رهگیری است، سرویس‌های ترکیب به‌ دنبال این هستند که شناسایی سوابق چنین سکه‌هایی را پیچیده کنند و کار رهگیری آن‌ها را مشکل‌تر کنند.

طبق ادعای کلاین، چیپ‌میکسر تا به این‌جا از سکه‌های مسروقه پر شده است و از ۱۲ ژوئن تا به حال، هکر سکه‌های خود را در چیپ میکسر قرار داده و هنوز اقدام به استخراج آن‌ها نکرده است. تیم تحقیقاتی کلاین در این رابطه اذعان داشت:

با توجه به غیرممکن‌ بودن پاک‌سازی چنین حجمی از سکه، رهگیری اقدامات بعدی هکر کار چندان سختی نیست. از همین رو توانسته‌ایم آدرس‌هایی که هکر برای اولین بار سکه‌های سرقتی را به آن‌ها منتقل کرده را پیدا کنیم.

طبق گفته‌های کلاین، تا به حال چنین حجمی از سرمایه وارد چیپ‌میکسر نشده بود و این مسئله خود گواهی این است که اکثر سکه‌های خارج‌شده از چیپ‌میکسر متعلق به کسی جز هکر بایننس نیست.

سکه‌های وارد شده به سرویس ترکیب چیپ‌میکسر

بررسی آدرس‌ها این را نشان می‌دهد که هکر، سکه‌های سرقتی اش را به‌ منظور آماده‌سازی برای نقدکردن به بخش‌های کوچک‌تر (در حد ۱۰ سکه) تبدیل کرده است. طی فرآیند ترکیب، ۱۵۰ خوشه کشف شده‌اند که بر اساس ادعای برخی حجم این خوشه‌ها ۵,۳۰۰ بیت کوین است.

کلاین می‌گوید از ۴,۸۳۶ سکه وارد شده، ۱۸۳ بیت کوین متعلق به هکر است و احتمال این‌که ۸۱۴ بیت کوین دیگر نیز متعلق به وی باشد وجود دارد. از طرف تجزیه و تحلیل کلاین نشان می‌دهد که شواهد زیادی مبنی بر ورود این سکه‌ها به بازار وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *