اخبار

رشد ۴۰ درصدی قیمت سولانا در پی اضافه شدن تتر به این بلاک چین

پس از اعلام خبر عرضه تتر روی بلاک چین سولانا (Solana)، قیمت سولانا در کمتر از یک ساعت از ۲.۷۰ به ۳.۶۷ دلار رسید و ارزش بازار آن از ۱۲۵ میلیون دلار فراتر رفت.

بر اساس اطلاعیه‌های تتر و بنیاد سولانا، استیبل کوین USDT که با نام تتر شناخته می‌شود، به‌زودی در شبکه بلاک چین سولانا ادغام خواهد شد.

سولانا بلاک چینی مبتنی بر اثبات سهام است که برای ساخت برنامه‌‌های غیرمتمرکز طراحی شده است. از این پس دارندگان تتر می‌توانند با استفاده از این بلاک چین با سرعت بیشتر و هزینه کمتری معاملات خود را انجام دهند. تتر قبلاً به‌جز سولانا روی بلاک چین‌های بزرگی مانند اتریوم، ترون، بیت کوین کش، الگورند و … عرضه شده بود. بسیاری از فعالان بازار معتقدند که این اقدام ارزش افزوده‌ای برای سولانا ایجاد کرده است.

با اعلام خبر اخیر، ارزش بازار سولانا در معاملات امروز در کمتر از یک ساعت از ۹۳ میلیون دلار به بیش از ۱۲۵ میلیون دلار رسید. در طول همین بازه زمانی، قیمت سولانا قبل از اصلاح به محدوده قیمتی ۳.۴۰ دلار، در یک افزایش ناگهانی از ۲.۷۰ دلار به ۳.۶۷ دلار رسید.

البته این افزایش قیمت سولانا برای برگشتن به رکورد تاریخی خود در ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) کافی نبود. در تاریخ مذکور، قیمت سولانا به بالاتر از ۴.۸۰ دلار و ارزش بازار آن به ۱۵۷ میلیون دلار افزایش یافت.

بر اساس اطلاعیه‌هایی که امروز منتشر شده است، دارندگان تتر می‌توانند تترهایشان را با سرعتی بیش از ۵۰ هزار تراکنش بر ثانیه و با هزینه‌ای کمتر از ۰.۰۰۰۰۱ دلار به ازای هر تراکنش مبادله کنند. البته همچنان بیش از ۷۰ درصد معامله‌گران ترجیح می‌دهند از بلاک چین اتریوم برای مبادله تتر استفاده کنند، زیرا هنوز صرافی‌های کمی از بلاک چین سولانا پشتیبانی می‌کنند.

این اتفاق می‌تواند عامل محرکی برای فضای دیفای باشد. بنیاد سولانا در همین رابطه اعلام کرد:

سرعت و هزینه دو مانع بزرگی است که در مسیر توسعه دیفای وقفه ایجاد می‌کند. این ابتکار فضای طراحی و موارد استفاده کاملاً جدیدی را برای استیبل کوین‌ها در اکوسیستم دیفای به وجود می‌آورد.

 

منبع: decrypt.co

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید