آموزش تحلیل قیمت

نشانه های روند صعودی بیت کوین

بسیاری از تحلیلگران در طی تمام سال هایی که از عمر بیت کوین می گذرد، در اظهار نظرهای خود بیت کوین و قیمت آن را حباب می دانستند. با این حال بیت کوین هنوز هم با قدرت به کار خود ادامه می دهد و به نظر نمی رسد که قصد نابودی داشته باشد. دلایلی وجود دارد که نشان می دهد بیت کوین یک سرمایه گذاری محکم و پایدار بوده و هست.

حباب بودن بیت کوین تایید نمی شود

قیمت بیت کوین از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۰۹ رو به افزایش بوده است. اغلب حباب های ایجاد شده در بازارهای اقتصادی تنها چند سال طول کشیده اند، در حالی که بیش از یک دهه است که بیت کوین مدام پیشرفت کرده. نه تنها قیمت افزایش یافته، بلکه حجم مبادلات روزانه آن نیز به شکلی نمایی رشد کرده است.

bitcoin chart

علاوه بر این، بیت کوین یکی از امن ترین دارایی ها برای سرمایه گذاری در طی ۱۰ سال گذشته بوده است. سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری، اساسا دنیای اقتصادی و مالی را تغییر داده است. پیش از این، سرمایه گذاری کاری بود که فقط سرمایه داران دارای مجوز حق ورود و انجام آن را داشتند. افراد عادی قادر به ورود به فناوری های نوین، پیشرفت و کسب درآمد نبودند. بیت کوین زمین بازی را متعادل کرده و به هرکسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد، این امکان را می دهد تا بتواند سودهای بزرگی را کسب کند.

بیت کوین در برابر جهان

خرید بیت کوین نسبت به سهام بسیاری از فناوری های اصلی در سال های گذشته عملکرد بهتری داشته است. از نظر بازده سرمایه گذاری، بیت کوین از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ تقریبا ۴۰ برابر شده که بسیار بهتر از سرمایه گذاری در سهام فناوری ها از سال ۲۰۰۹ بوده است.

هنگام مقایسه بیت کوین با ارزهای جهانی، بیت کوین از نظر ارزش بازار در رتبه ۲۵ جهان قرار دارد. این باعث شد تا بیت کوین بالاتر از ارزهایی مثل پزو کلمبیا و دلار نیوزلند قرار گیرد.

بسیاری از مردم می گویند بیت کوین مرده است، زیرا نیمی از ارزش خود را طی یک سال و نیم گذشته از دست داده است. با این حال، اینطور نیز می توان گفت که ارزش بیت کوین در سه سال گذشته بیش از ۱۰ برابر شده است. به طور کلی می توان گفت در کوتاه مدت قیمت بیت کوین بی ثبات خواهد بود. اما یک چیز را می توان مطمئن بود. این که بیت کوین و ارزهای رمزنگاری پابرجا خواهند بود و آمده اند که بمانند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید