اخبار

بعد از چهار سال یک سیگنال صعودی مهم در قیمت بیت کوین مشاهده شد

طی هفته‌های گذشته، بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند که بیت کوین در یک قدمی آغاز یک روند صعودی قرار دارد، بسیاری دیگر نیز معتقد بودند که این اتفاق در آینده‌ای نزدیک رخ نخواهد داد. در این میان یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار معتقد است که ظهور یک سیگنال مهم در بازار، امیدها مبنی بر ظهور یک روند صعودی را قوی‌تر می‌کند.

با اینکه قیمت بیت کوین ماه‌های مارس (اسفند ۹۸)، آوریل (فروردین) و مه (اردیبهشت) جهشی قابل توجه را پشت سر گذاشت، اما در ابتدای ماه ژوئن (خرداد) نتوانست از سد مقاومت ۱۰۵۰۰ دلاری عبور کند. تحلیل‌گران اذعان می‌کنند که شکست بیت کوین در عبور از مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری، یک چالش برای روند صعودی تلقی می‌شود. این چالش زمانی پررنگ‌تر می‌شود که بدانیم این سطح قیمت از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

از سوی دیگر، ظهور یک سیگنال تازه در بازار، امیدها برای آغاز یک بازار صعودی قدرتمند را بیشتر کرده است. گفته می‌شود این سیگنال که توسط تحلیل‌گری با نام پولار هانت (Polar Hunt)، مطرح شده است، در هر چرخه قیمتی تنها یک بار قابل رؤیت است.

پولار هانت با انتشار نمودار زیر، به تشریح چگونگی منحنی‌شدن شاخص میانگین متحرک ۲۷ روزه (MA27)  در نمودار سه هفته‌ای پرداخته است. این شاخص با رنگ سیاه در نمودار مشخص شده است.

 

تحلیل پولار هانت
تحلیل پولار هانت

 

سال ۲۰۱۶ نیز این سیگنال مشاهده شد. کمی بعد، قیمت بیت کوین با رشدی بیش از ۲,۰۰۰ درصدی، از ۱,۰۰۰ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.

نقطه عطف در میانگین متحرک ۲۷ روزه تنها عاملی نیست که این تحلیل‌گر با تکیه بر آن، روند پیش روی بیت کوین را صعودی ارزیابی می‌کند. پولار هانت در بخش دیگری از پیش‌بینی خود به دو عامل دیگر نیز اشاره می‌کند:

  • بیت کوین تا به اینجا یک خط روند قطری را هم شکسته است. در حال حاضر این خط روند پر اهمیت به‌عنوان یک حمایت عمل می‌کند و از آن جهت مهم است که در اوج قیمت ۱۴,۰۰۰ هزار دلاری سال ۲۰۱۹ تشکیل شده است.
  • شاخص مکدی (MACD) در تایم فریم ۲۱ روزه نیز برای اولین بار از آوریل/مه سال گذشته (فروردین و اردیبهشت ۹۸) وارد محدوده صعودی شده است. این حالت در سال ۲۰۱۵ نیز دید شد. پس از آن قیمت بیت کوین از ۳۰۰ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.

صرف‌نظر از روندهای تکنیکال، یک عامل ساده فاندامنتال نیز سر و صدای زیادی به پا کرده است. کاین وارویک (Kain Warwick)، بنیان‌گذار پروتکل مدیریت مالی غیرمتمرکز سینتتیکس (Synthetix)، در اظهارنظری اعلام کرد:

برای یک ثانیه نوسانات قیمت را کنار بگذارید، اگر یک معیار وجود داشته باشد که مشخصاً به بازار صعودی اشاره کند، آن پاسخ متقابل [جامعه] ارزهای دیجیتال است. بحث پیرامون سایز بلاک را ببینید. اینجاست که کشمکش‌ها میان مدیریت مالی متمرکز و غیرمتمرکز آغاز می‌شود. این مسئله به‌زودی قوت می‌گیرد، [چرا که] وقتی ارزشی در خطر باشد، مردم هم [برای آن] می‌جنگند.

از سوی دیگر، هش ریت شبکه بیت کوین، علیرغم نصف‌شدن پاداش بلاک، همچنان در حال بیشترشدن است.

هجوم شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به بخش ماینینگ، به‌ویژه در آمریکا، سبب شده است تا هش ریت شبکه نیز بیشتر شود. از آنجایی که استخراج ارزهای دیجیتال تنها در بلندمدت سودآوری دارد و سود کوتاه‌مدت آن چندان بالا نیست، بسیاری معتقدند که این مسئله می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود.

منبع: Newsbtc

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید