اخبار

افزایش قیمت ریپل؛ غیرمتمرکز‌تر شدن XRP

تقریبا ۸۰ درصد تاییدکنندگان XRP Ledger ارتباطی با ریپل ندارند. این استارت آپ که واقع در سان فرانسیسکو می‌باشد در صدد این است تا XRP Ledger غیرمتمرکزتر شود. فقط هفت تاییدکننده از ۳۴ تاییدکننده فهرست نود یونی‌کد (UNL) متعلق به ریپل می‌باشد.

غیرمتمرکزتر شدن ریپل

چندین مشتاق کریپتو مدعی اند که XRP یک ارز دیجیتال متمرکز است. یکی از دلایل این ادعای آن‌ها مربوط به حضور و مشارکت گسترده ریپل در XRP Ledger به عنوان تاییدکننده است. با این حال به نظر می‌رسد که این شرایط در حال تغییر است. طبق گزارش Validator Registry حدود ۲۰ درصد تاییدکنندگان مرتبط با ریپل می‌باشند. ۸۰ درصد نودها توسط نهادهای شخص ثالث اجرا می‌شود.

این تاییدکنندگان برای تمام دفترکل بسیار مهم هستند و پردازش تراکنش ها و تاییدشان را امکان پذیر می‌کنند. بنابراین، اگر تراکنشی بخواهد دو بار ارسال شود (دو بار خرج شود) تاییدکنندگان آن را تایید نمی‌کنند.

ریپل در آینده می‌تواند حضور خود در شبکه را بیش از پیش کاهش دهد. این امر به XRP Ledger امکان می‌دهد تا غیرمتمرکزتر شود.

چند روز پیش، صرافی کانادایی ارز دیجیتال کوین فیلد (CoinField) که به عنوان یکی از حامیان ریپل شناخته می‌شود، تاییدکننده UNL عرضه کرد.

همزمان این شرکت مدعی شد که از طریق پروژه ای جدید در صدد افزایش پذیرش XRP می‌باشد. اما کوین فیلد اطلاعاتی درباره برنامه های آتی خود ارائه نداد.

آیا فروش های ریپل بر این ارز دیجیتال تاثیرگذار است؟

مسأله‌ای دیگر که موضوع بحث جامعه XRP می‌باشد مربوط به فروش های XRP از جانب ریپل است.

ریپل بیش از ۵۰ درصد کل موجودی XRP را در اختیار دارد. در حال حاضر ریپل از این سرمایه به منظور گسترش خدمات خود در سراسر جهان استفاده می‌کند.

به دلیل فروش XRP که هر سه ماه به منظور تامین بودجه اقدامات ریپل انجام می‌شود، دارندگان XRP و سرمایه گذاران مدعی هستند که این ارز دیجیتال دارای فشار فروش بسیار زیادی است.

سال گذشته ارزش XRP نسبت به سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم یا لایت کوین که عملکرد بهتری داشتند بیش از ۴۳ درصد کاهش یافت. سال گذشته ارزش بیت کوین و لایت کوین به ترتیب با افزایش ۳۲ و ۵.۶ درصدی و ارزش اتریوم با کاهش ۹ درصدی مواجه شده است.

اگرچه فروش XRP توسط ریپل اثر منفی بر قیمت این ارز دیجیتال گذاشته است، اما می‌تواند به پذیرش آن در آینده کمک کند.

بانک ها و سازمان های مالی در صدد بهبود و ارتقای خدمات بین المللی خود می‌باشند و یکی از روش های انجام این کار، پذیرش XRP در اقدامات بانک ها و سازمان ها می‌باشد.

چند روز قبل UseTheBitcoin گزارش داد که ریپل و Finablr سند همکاری خدمات پرداخت بین المللی برای معرفی و ارائه ویژگی جدید انتقال پول به سامسونگ پی (Samsung Pay) امضا کردند.

افزایش قیمت ریپل

ابتدای امروز ارز دیجیتال XRP با افزایش قیمت مواجه شد در حالی که بیت کوین و اتر قیمت نزولی داشتند. در حال حاضر این ارز شرکت ریپل با افزایش ۴.۳۰ درصدی مواجه است و قیمت آن حدود ۰.۲۹ دلار معامله می شود.

یکی از تحلیلگران نیز بیان کرده است که این ارز با افزایش های بیشتری مواجه می شود و استلار نیز با روند صعودی XRP افزایش قیمت خواهد داشت. زیرا استلار تلاش می کند با رقیب خود یعنی XRP در یک تراز قرار گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن