اخبار

یکپارچه سازی بلاکچین ریپل و اتریوم

پروژه بلاک چین Flare Network با سرمایه گذاری ریپل، ایده استفاده از پل دو طرفه بدون نیاز به اعتماد به شبکه اتریوم را مطرح کرده است.

انتظار می‌رود دستیابی به این تعامل‌پذیری، یکی از اولین پروپوزال‌هایی نظارتی باشد که جامعه به آن رای خواهد داد.

 

پروپوزال برد-برد


پس از گذراندن دو سال توسعه، Flare از جانب ریپل سرمایه‌گذاری لازم را به دست آورد تا عملکرد قراردادهای هوشمند را به XRP Ledger بیاورد.

طبق گزارش U.Today، استفان توماس (Stefan Thomas) مدیر ارشد فناوری سابق ریپل بیان کرده است که آنها در ابتدا قصد داشتند تا قراردادهای هوشمند را برای XRP معرفی کنند، اما این برنامه به دلیل چندین مانع موجود با مشکل مواجه شد.

سالیدیتی، زبان برنامه نویسی برای نوشتن قراردادهای هوشمند اتریوم، کاملا مطابق با تورینگ (Turing) است اما Flare در صدد آن است تا با استفاده از ماشین مجازی اتریوم، این عملکرد را به توکن‌های غیر تورینگ بیاورد.

اگر این پروپوزال با موافقت مواجه شود، XRPL یک پلتفرم مقیاس‌پذیر برای برنامه‌های غیرمتمرکز خواهد شد و تعداد تراکنش‌های بیشتری را ارائه خواهد داد. در این بین، XRP به طور چشمگیری کاربردهای خود را افزایش خواهد داد.

اهمیت Flare برای ارتقای کاربرد XRP اخیرا توسط برد گارلینگهوس مدیرعامل ریپل بیان شد. وی گفت:

از نظر من، Flare در حال ترکیب کردن بهترین ویژگی‌های XRP (تراکنش‌های سریع)، اتریوم (قراردادهای هوشمند) و آوالانش (اجماع) است که این موضوع کاربردهای XRP را گسترش می‌دهد و به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا قراردادهای هوشمند را برای کاربردهایی نظیر وام‌دهی و دیفای ایجاد کنند.

 

دارندگان XRP در صدد دریافت توکن‌های اسپارک


این بلاک چین دارای توکن‌های خود به اسم اسپارک (FXRP) است که معرف توکن XRP در شبکه Flare است.

سیستم FXRP مجموعه‌ای از مکانیزم‌های مالی و کدگذاری‌شده در قراردادهای هوشمند است که به دارندگان XRP امکان می‌دهد تا به صورت یک به یک توکن‌های XRP را در شبکه Flare ایجاد و دریافت کنند. اسم این توکن‌ها FXRP است.

توزیع توکن FXRP اوایل ماه جاری آغاز شده است و صرافی Bitrue اولین صرافی است که از این توکن پشتیبانی می‌کند.

علیرغم داشتن ارتباط با ریپل، Flare فقط مختص به XRP نیست و سایر ارزهای دیجیتال می‌توانند به این شبکه ملحق شوند.

 

منبع: u.today

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید