اخبار

پاسخ به افرادی که از مرگ بیت کوین حرف می‌زنند

هر زمان که قیمت بیت کوین کاهش پیدا می‌کند یا به هر دلیلی رشد نمی‌کند، بحث‌ها درباره نابودی و مرگ آن دوباره جان می‌گیرند. حدود ۱۱ سال از عمر بیت کوین می‌گذرد و با وجود تمام فشارها این شبکه به بقای خود ادامه داده است.

آندریاس آنتونوپولوس، محقق مشهور بیت کوین به فردی که درباره آینده بیت کوین دچار شک و ترید شده است و از وی پرسید که یا تا بحال درمورد آینده ی بیت کوین دچار شک کرده است، پاسخی جالب می‌دهد که در زیر پاسخش را می توانید بخوانید.

بله، پیش اومده. یک بار اتفاقی افتاد که من رو خیلی نگران کرد. یه بار، یک نفر که می شناسم و خیلی در این حوزه وارده به من زنگ زد و گفت:

بهم خبر دادن که صرافی Mt.Gox ورشکست شده و قراره خبرش عمومی شه. آماده باش. اوضاع قراره بهم بریزه.

اون روزا فقط همین یک صرافی بود که مسئولیت تمام حجم معاملات بازار رو بر عهده داشت. پس اگر واقعا ورشکست شده بود، مشکل بزرگی داشتیم.

برای یه لحظه ترسیدم. به خودم گفتم:

وای، خیلی بد میشه!

یه صدا درون سرم می‌گفت:

شاید قیمت بیت کوین به ده دلار سقوط کنه

و یه صدای دیگه می‌گفت:

اگر به ده دلار سقوط کنه، می‌تونی دوباره ده دلار بخریش!

این فکرا ذهنمو مشغول کرده بود اما در عین حال به این فکر می کردم که:

نه، همه چیز درست میشه!

خیلی از افراد تسلیم نمیشن و براشون مهم نیست قیمت بیت کوین چقدر پایین بیاد.

من بیت کوین هامو نمی فروشم. ترجیح میدم ارزششون به صفر برسه. من خیلی بیت کوین ندارم. اما مسئله نیست. منم مثل خیلی های دیگه تسلیم نمیشم و نمی‌فروشمشون.

بیت کوین برای بقا تنها به دو نود (node) نیاز داره ک خوشبختانه یا هردو آن‌ها نود ماینینگ هستن. اگه همین الان تمام ماینرها خارج بشن، سختی شبک به شدت پایین میاد و من می تونم با لپ تاپم بیت کوین استخراج کنم. قبلا هیچوقت شانس انجام این کار رو نداشتم. به نظرم جالب میشه.

گاهی وقتا بهم میگن قیمت بیت کوین به صفر می رسه و من جوابشون رو اینطور میدم:

جداً؟ اگر به روم سفر کنید، می بینید که هنوزم تو مغازه هاشون سکه های باستانی می فروشن. اونم با این وجود که حداقل هفده هزار سال است که گردش ندارن

در آتن هنوز میشه دراخما خرید. این پول هم تقریبا یه قرنه که گردش نداره اما ارزشش هنوز صفر نیست.

ارزش هیچ پولی در واقع هیچ وقت صفر نمیشه. گاهی وقت ها پول ها ارزش نوستالژیک، گردشگری و یا حتی تاریخی دارن. من میتونم بهتون بگم که هیچ پولی پیدا نخواهد شد که ارزش احساسی و تاریخیش بیشتر از بیت کوین باشه. من هرگز بیت کوین هامو نمی‌فروشم!

این روزها دیگه نگران نیستم. واقعا نیستم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *