اخباربیت کوین

ارائه برنامه ای برای کابران ویژه بایننس

صرافی بزرگ ارز رمزنگاری بایننس دیروز در وبلاگ خود اعلام کرد، اقدام به راه اندازی یک برنامه Market Maker می کند.

نکته: Market maker، (بازارگردان) اشخاص و یا شرکت‌هایی هستند، که با هدف کسب سود، اقدام به خرید و فروش دارایی مالی (اوراق بهادار) یا کالاهای اقتصادی مانند ارزهای رمزنگاری کرده و بنا بر ماهیت عملکرد، از نوسانات ناخواسته قیمت دارایی کم می کنند.

بازارگردان برای انجام فعالیت هایش در بازار سرمایه به مواردی از جمله پول و دارایی که دو نیاز اصلی به شمار می آیند، نیاز دارد. از طرفی دیگر باید شرایطی فراهم باشد تا این افراد به صورت مستقیم به سامانه معاملات دسترسی داشته باشند.

بازارگردانی فعالیتی حرفه ای است و بازارگردان‌ها باید تخصص و دانش کافی در اختیار داشته باشند تا به وسیله آن بتوانند به درستی عمل کنند. بازارگردان نقش های زیادی در بازار سرمایه ایفا می کند که یکی از مهم ترین آنها افزایش قدرت نقدشوندگی است و به این ترتیب بازارگردان باید مطمئن شود که عرضه و تقاضا برای اوراق بهادار مورد نظر در بازار وجود دارد.

بر اساس این اطلاعیه کاربرانی که حجم معاملات ماهانه آن‌ها از ۱۰۰۰ بیت کوین بیشتر باشد، یا می توانند به چنین حجم هایی برسند و استراتژی های کیفی در بازار دارند، می توانند مستقیما و بلافاصله به این برنامه بپیوندند. بایننس هدف از این ابتکار را افزایش نقدینگی صرافی اعلام کرده است.

پیشنهادی برای نقدینگی بیشتر

بایننس می گوید که این برنامه محدود به بازارهای نقطه ای(spot markets) پلتفرم مبادلاتی در بخش “لیست جفت ارزهای بازارگردان”(market maker pair list) است که به صورت دوره ای به روز می شود.

به هر بازارگردان بر اساس عملکرد در بازارهای مختلف امتیاز داده می شود و بسته به این امتیاز، صرافی کارمزدها را محاسبه خواهد کرد.

این امتیاز بر اساس حجم مبادلات بازارگردان، گستره پیشنهادها، اندازه کل سفارشات، مدت زمان سفارش و تنظیم وزن در جفت های خاص داده می شود. بایننس متقاضیان را ملزم کرده که حجم معاملات خود را اثبات کنند.

صرافی اُکی اکس، یکی از رقبای بایننس، نیز از برنامه بازارگردان خود خبر داد و برای شرکت کنندگان امتیازهایی مثل هزینه تراکنش پایین تر و کاهش هزینه های معاملات را برای انگیزه دادن قائل شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *