مقالاتمقالات بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و بعدتر

پیش‌بینی قیمت بیت کوین جدا از جنبه غیر واقعی‌اش، همیشه جذاب و مورد توجه رسانه‌ها و مردم بوده است. در این میان افراد تاثیرگذار و چهره‌های‌ شناخته‌شده دنیای ارزهای دیجیتال و بازارهای سرمایه‌گذاری علاقه خاصی به اعلام قیمت‌های عجیب و غریب داشته‌اند؛ قیمت‌هایی که گاه به حقیقت پیوسته‌اند و گاه آنقدر بعید و دست‌نیافتنی اعلام شده که رسیدن بیت کوین به آن‌ها تنها یک رویای غیرحقیقی جلوه می‌کند.

به رسم هر سال، فهرستی از پیش‌بینی‌های افراد مشهور دنیای ارزهای دیجیتال در خصوص قیمت بیت کوین در آینده برای شما آماده کردیم؛ از برندگان جایزه نوبل گرفته تا اقتصاددان‌ها، هر یک نظری منحصر به فرد و بعضاً افرادی در خصوص پادشاه ارزهای دیجیتال دارند.

پیش‌بینی‌ها از قیمت بیت کوین در آینده

حالا وقت آن رسیده تا به سراغ افرادی برویم که پیش‌بینی‌هایی در خصوص قیمت بیت کوین در سال‌های پیش رو ارائه کرده‌اند. برخی از این پیش‌بینی‌ها کم و بیش به منطق نزدیک و برخی دیگر از منطق به دور هستند.

جان پفر: ۷۰۰,۰۰۰ دلار در آینده

جان پفر (John Pfeffer)، سرمایه‌گذار مشهور سهام و کارآفرین، نظرش بر روی جایگزینی بیت کوین با طلا به عنوان ابزار ذخیره ارزش و تبدیل شدن به ذخایر ارزی است. هر چند برای پیش‌بینی خود زمان خاصی تعیین نکرده اما عقیده دارد که بیت کوین به مرز ۷۰۰ هزار دلار نیز خواهد رسید. به عقیده او در صورتی که ارزش فعلی کل حجم طلا با بیت کوین جایگزین شود، ارزش این ارز دیجیتال دست‌کم به ۹۰ هزار دلار خواهد رسید. به عقیده او از این به بعد قیمت آن تماماً صعودی است و ۷۰۰ هزار دلار نیز از این بابت مطرح شده است.

 

مایک نووگراتز: ۱۲,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۰

سرمایه‌گذار مطرحی که کارش را از سال ۱۹۸۹ در بازارهای مالی شروع کرد، هم‌اکنون به یکی از چهره‌های برجسته دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. این سرمایه‌گذارِ بشردوست در شرکت‌های مطرح بزرگی از جمله گلدمن ساکس، فورترس، هادسون ریور پارک و … فعالیت داشته است.

او که هم‌اکنون مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر گلکسی دیجیتال است از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷، ۲۵۰ میلیون دلار سود کرد. نووگراتز پیش‌بینی کرده بود که با ورود شرکت‌های بزرگی مانند فیدلیتی و راه‌اندازی پلتفرم بکت برای بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ میلادی قیمت این ارز دیجیتال به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید. پیش‌بینی وی با حدود ۱۳ هزار دلار اختلاف، اشتباه از آب در آمد!

نووگراتز (Mike Novogratz) در تازه‌ترین پیش‌بینی خود اعلام کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به رقم ۱۲,۰۰۰ دلار می‌رسد.

جوزف استیگلیتز: ۱۰۰ دلار!

جوزف استیگلیتز (Joseph Stiglitz) اقتصاددان معاصر آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۰۱ است. وی از نمایندگان مکتب اقتصاد کینزی نو است که بیشتر شهرتش را پس از انتقادهای شدیدش از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به دست آورد. با این حال او خود را از مخالفان ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین می‌داند. به عقیده او بیت کوین پس از اینکه به فراموشی سپرده می‌شود، به قیمت ۱۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. این اقتصاددان معمولاً بیت کوین را به خاطر عدم پذیرش آن در بازارهای جریان اصلی ملامت می‌کند اما دلایل اصلی‌اش را برای این منفی‌نگری مطرح نکرده است.

جو دیویس: صفر دلار

به عقیده این اقتصاددان قیمت بیت کوین تنها تابعی از سفته‌بازی است. جو دیویس (Joe Davis)، اقتصاددان ارشد شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ونگارد با ۵.۳ تریلیون دلار سرمایه‌ی تحت مدیریت، بیت کوین را به دلیل نوسانی که دارد به عنوان ابزار ذخیره ارزش ضعیفی توصیف کرده است. توصیه او سرمایه‌گذاری در دارایی‌های واقعی است. جو دیویس در سال ۲۰۱۸ اظهار داشت که قیمت بیت کوین روزی به صفر می‌رسد.

توماس لی: ۲۵,۰۰۰ دلار

توماس لی (Thomas Lee)، یکی از سرمایه‌گذاران برجستهٔ بیت کوین و بنیان‌گذار شرکت تحقیقاتی Fundstrat Global، پیش‌بینی کرده بود که در سال ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین به ۲۵ هزار دلار رسیده و تا سال ۲۰۲۲، به قیمت ۱۲۵ هزار دلاری خواهد رسید. او به تازگی در تشریح پیش‌بینی خود گفت:

ارزهای دیجیتال دارایی‌هایی با ارزش شبکه‌ای هستند. این یعنی هر چه افراد بیشتری این دارایی را داشته باشند، ارزش‌شان بیشتر می‌شود. در واقع یک تابع لگاریتمی است. اگر کاربرانش را دوبرابر کنید، ارزشش چهار برابر می‌شود. برای رسیدن به ۲۵,۰۰۰ دلار، فقط به کمی کمتر از ۴ برابر ارزش نیاز دارید، پس یعنی باید کسانی که بیت کوین دارند را دو برابر کنید.

آوازهٔ توماس لی به خاطر تشخیص قبلی سیر صعودی بیت کوین و اتریوم، در گذشته بوده است.

جان مکافی: ۱ میلیون دلار تا پایان ۲۰۲۰!

جان مکافی (John McAfee)، برنامه‌نویس و بنیان‌گذار مؤسسهٔ امنیت سایبری McAfee، به واسطه پیش‌بینی‌های بلندپروازانه‌اش معروف‌ترین چهرهٔ صعودی بیت کوین به شمار می‌آید. او در موارد متعددی به‌صورت مکتوب ادعا کرده است که قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید که بیشتر از پیش‌بینی ۵۰۰ هزار دلاری وی در سال گذشته بوده است. این توییت از جان مکافی، نشانگر جدیتش در طرح چنین ادعاهایی است:

وقتی‌که قیمت بیت کوین را ۵۰۰ هزار دلار، در پایان سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کردم، از مدلی استفاده می‌کردم که قیمت بیت کوین را در اواخر سال ۲۰۱۷ به میزان ۵ هزار دلار پیش‌بینی کرده بود. اما BTC از فرضیات مدل من پیشی گرفته است و اکنون قیمت ۱ میلیون دلاری را برای پایان سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کنم. هنوز هم تأکید می‌کنم که اگر اشتباه کنم، [یکی از] اعضای بدنم را خواهم خورد!


تیم دریپر: ۲۵۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲

تیم دریپر (Tim Draper) سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر آمریکایی و بنیان‌گذار دانشگاه دریپر، اخیراً پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. همچنین وی به علت خرید ۳۰ هزار بیت کوین در حراج Marshals آمریکا که در سال ۲۰۱۴، از مصادره اموال وب‌سایت جاده ابریشم برگزارشده بود، معروف است.

وی همچنین پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۱ مردم می‌توانند با پرداخت بیت کوین، قهوه بخرند و بیت کوین به عنوان پول در میان مردم رواج پیدا می‌کند.

تایلر وینکلواس: ۳۰۰ هزار دلار

دو قلوهای وینکلواس (Winklevoss)، ماه فوریه ۲۰۱۸، اظهار داشتند که ارزش فعلی بیت کوین، بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی آن است و این ارز می‌تواند تا ۴۰ برابر قیمت آن زمان (۲۰۱۸)، رشد داشته باشد. به عبارت دیگر به گفته این دو قلوهای ثروتمند، باید منتظر قیمتی بیش از ۳۰۰ هزار دلار برای بیت کوین باشیم.

برادران وینکلواس با دریافت مقدار زیادی غرامت از مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیس‌بوک، در پرونده‌ی سرقت ایده‌‌ی فیس‌بوک، به سرمایه‌گذاری در بیت کوین روی آوردند و اکنون با داشتن بیش از ۹۰ هزار واحد بیت کوین، یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین به شمار می‌روند.

علی میزانی اسکوئی: ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار دلار تا پایان ۲۰۲۱

علی میزانی، سرمایه‌گذار و تحلیلگر مطرح بازار زمانی که قیمت بیت کوین به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار رسیده بود، در گفتگویی با اخبار شبکه تهران، ضمن هشدار به سرمایه گذاران برای ورود به بازار و تاکید بر عدم انفعال مسئولین در این فناوری، پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین طی دو سال آینده در یک پنجم این قیمت معامله خواهد شد. به اعتقاد میزانی قیمت بیت کوین پس از دو سال کف سازی در بازه ۵ تا ۶ هزار دلار شروع به اوج گرفتن خواهد کرد و تا اواخر ۲۰۲۱ پتانسیل رسیدن به قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار را خواهد داشت.

بابی لی: در نهایت ۱ میلیون دلار

بابی لی (Bobby Lee)، عضو هیئت‌مدیرۀ BTCFoundation و بنیان‌گذار اولین صرافی بیت کوین در چین بنام BTCC، در طی نشستی که در شهر لندن در حوزه بلاک چین برگزارشده بود، اظهار داشت که بیت کوین در نهایت قیمت ۱ میلیون دلاری را پشت سر خواهد گذاشت. بابی لی در اواخر سال ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را درست پیش‌بینی کرده و گفته بود:

اگر تاریخ تکرار شود، ماه آینده در ژانویه ۲۰۱۹ بازار نزولی فعلی بیت کوین در محدوده قیمتی ۲,۵۰۰ دلار، کف خود را پیدا خواهد کرد. و سپس در اواخر سال ۲۰۲۰، رشد ادامه‌دار بعدی آغاز می شود. بیت کوین در دسامبر ۲۰۲۱ به نقطه اوج ۳۳۳,۰۰۰ دلار رسیده و در ژانویه ۲۰۲۳ به ۴۱,۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

بابی لی در آخرین اظهارنظر خود درباره‌ی قیمت بیت کوین اعلام کرده است که ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال بعد از چند حباب دیگر و طی پنج تا ده سال دیگر به قیمت ۱ میلیون دلار می‌رسد.

بنیاد والت اینوستور: ۱۳,۰۰۰ دلار در ۲۰۲۱

به گفته والت اینوستور (WalletInvestor)، بیت کوین را می‌توان یک سرمایه‌گذاریِ بلندمدت بسیار مناسب دانست. طبق برآوردهای این شرکت، پادشاه ارزهای دیجیتال این قدرت را دارد که طی یک سال ۲۵.۱۳ درصد رشد قیمت داشته باشد. با تکیه بر داده‌های فعلی از بازار می‌توان گفت که بازار بیت کوین صعودی است و در آینده نیز شاهد تداوم این روند خواهیم بود. والت اینوستور قیمت بیت کوین در سال‌ ۲۰۲۰ را ۱۰,۷۲۳.۴۶ پیش‌بینی می‌کند. پیش‌بینی‌های این شرکت در بلندمدت نیز به شرح زیر است:

  • سال ۲۰۲۱: ۱۳,۴۰۴.۳۲ دلار
  • سال ۲۰۲۲: ۲۰,۱۰۶.۴۸ دلار
  • سال ۲۰۲۳: ۲۶,۸۰۸.۶۴ دلار
  • سال ۲۰۲۴: ۳۳,۵۱۰.۸۰ دلار
  • سال ۲۰۲۵: ۵۳,۶۱۷.۲۸ دلار

بنیاد لانگ فورکست: ۵,۱۰۰ دلار در ۲۰۲۰

دیدگاه بنیاد لانگ فورکست نزولی است. لانگ فورکست در پیش‌بینی قبلی‌اش گفته بود که تا پایان سال ۲۰۱۹، شاهد سقوط بیت کوین به رقم ۵,۸۷۷ خواهیم بود. با این حال لانگ فورکست معتقد است که سال ۲۰۲۰ نیز روند نزولی بیت کوین ادامه دار خواهد بود و این ارز با کاهش ارزش به ۵,۱۰۲ دلار می‌رسد. طبق پیش‌بینی‌های این شرکت هر بیت کوین در سال ۲۰۲۱، با قیمت ۲,۸۲۲ دلار معامله می‌شود. لانگ فورکست قیمت ۸,۵۹۹ دلاری را برای سال ۲۰۲۲ متصور است و عقیده دارد که تا سال ۲۰۲۳ قیمت بیت کوین به ۱۴,۴۹۵ دلار صعود خواهد کرد.

 

وینی لینگهام: ۱۰۰,۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۳۰

لینگهام (Vinny Lingham)، به عنوان یکی از چهره‌های شناخته‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال با دیدگاهی بلندپروازانه معتقد است که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۳۰، می‌تواند بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار در نوسان باشد.

آنتونی پومپلیانو: ۱۰۰,۰۰۰ دلار تا ۲۰۲۱

آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، فعال مشهور بیت کوین در سال ۲۰۱۷ اظهار داشت که قیمت بیت کوین می‌تواند در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد. او در سال ۲۰۱۸ اظهار داشت که بیت کوین در سال ۲۰۱۹ تا ۳,۰۰۰ دلار سقوط می‌کند که درست از آب در آمد.

پومپلیانو اوایل دسامبر ۲۰۱۹ در مصاحبه‌ای یکبار دیگر تاکید کرد که به نظر او قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

الیور آیزاکز: ۲۵,۰۰۰ دلار در ۲۰۲۰

آیزاکز (Oliver Isaacs)، یکی از پر و پا قرص‌ترین طرفداران بیت کوین، معتقد است که اوایل سال ۲۰۲۰ شاهد رسیدن بیت کوین به قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار هستیم! برای فهمیدن درستی این پیش‌بینی تنها کافی است کمی صبر کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن