اخبار

معاملات PlusToken باعث ترس سرمایه گذاران شد

در اوایل این هفته، PlusToken، یکی از بزرگترین کلاهبرداری های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، سعی در انتقال ۷۸۹.۵۰۰ اتر (ETH) داشت، اما انتقال این وجوه سرقت شده به دلیل اختلال در شبکه اتریوم به طور موقت متوقف شد.

انتقال ۱۸۶ میلیون دلاری از آدرس شناخته شده اتریوم انجام شد و سپس احتمالاً برای پنهان کردن این فعالیت به ۵۰ معاملات مختلف تقسیم شد. برای اولین بار تراکنش انجام شده توسط Whale Alert مشاهده شد، اما اطلاعات کمی در مورد مقصد وجه گزارش شده است.

آخرین فعالیت توسط PlusToken دو روز قبل، با انتقال ۶۷ میلیون دلار EOS سرقت شده را گزارش شده است.

 

فروش PlusToken منجر به اصلاحات اتریوم و بیت کوین قیمت می شود

علی رغم اینکه PlusToken سال گذشته برچیده شد، با نقدینگی دارایی ها و نگه داشتن مقادیر زیادی بیت کوین (BTC) و دارایی های دیگری مانند اتر و EOS هنوز هم به صنعت رمزنگاری آسیب می رساند.

PlusToken هنوز هم مقدار قابل توجهی از ارزهای دیجیتال به سرقت رفته را در اختیار دارد و این وجوه همچنان تهدیدی را برای بازارهای محل ایجاد می کنند زیرا فروش بازارهای بزرگ می تواند بر قیمت بیت کوین و اتر در مبادلات مختلف تأثیر بگذارد.

در حالی که برخی بر این باورند که سقوط ۱۲ مارس ناشی از وارد کردن PlusToken بیت کوین در بازارهای نقطه ای بود، اما این تئوری به سرعت توسط داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین ، Chainalysis کنار گذاشته شد.

طبق گفته Chainalysis، تراکنش بیت کوین قبل از تصادف Black Friday شدیداً کاهش یافته است، که نشان می دهد این دو واقعه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

در حالی که این تصادف خاص مربوط به PlusToken نبود، هنوز هم بسیاری بر این باورند که این گروه مسئول برخی از افت قیمت های شدید در قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۹ است.

از آنجایی که گزینه های رمزنگاری به محبوبیت خود ادامه می دهند، خطر سقوط بزرگ ناشی از یک فروش بزرگ بیشتر می شود زیرا می تواند باعث فشار طولانی برای اتر شود.

کیم گراور، رئیس تحقیقات Chainalysis، معتقد است که فروش ناشی از PlusToken یک خطر واقعی است. گراور قبلاً به Cointelegraph گفته بود:

ما در گذشته می فهمیدیم که جریانات زیادی در صرافی ها، مانند آن هایی که در سال گذشته توسط PlusToken به وجود آمد، تمایل به افزایش نوسانات قیمت در صرافی ها دارند. این مشکل به طور بالقوه می تواند با تجارت ربات هایی که در آن حرکات زنجیره ای را انتخاب می کنند و تجارت انجام می شود، تشدید شود، به این ترتیب، موقعیت های بسیار اهرمی در صرافی های مشتقات را که می توانند به سرعت حل شوند، ذکر نمی کنند. اما به طور کلی، قیمت ها تمایل دارند به سرعت از آن رویدادهای یک طرفه عقب نشینی کنند.

 

افزایش امنیت صرافی ها برای جلوگیری از کلاهبرداران

در این حالت، شبکه اتریوم به عنوان تنگنای موقت برای کلاهبرداران عمل می کند زیرا معامله به دلیل اختلال شبکه متوقف شده است، که به طور عجیبی یک پوشش نقره ای بسیار کوچک در موضوعات مقیاس پذیری فعلی است که توسط دومین شبکه بزرگ بلاکچین به وجود آمده است. با این حال، بزرگترین عامل بازدارنده برای انحلال وجوه PlusToken باید استانداردهای مبادلات KYC (دانش مشتری شما) باشد.

KYC از کاربران می خواهد که احراز هویت کنند که اگر درست انجام شود، می تواند منجر به دستگیری شخص یا افرادی شود که دارایی ها را می فروشند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بخش بزرگی از فروش بیت کوین انجام شده توسط  PlusToken در مبادلات Huobi و Okex صورت گرفت که سیاست های KYC و AML به اندازه کافی برای متوقف کردن کلاهبرداران نبود.

بورس اخیراً برای شناسایی “جرایمی مانند کلاهبرداری، پولشویی و سایر فعالیتهای مشکل ساز” بر روی سکوی خود، یک ابزار نظارت بر زنجیره ای به نام اطلس ستاره راه اندازی کرد.

تبادل همتا به همتا Paxful اخیراً با Chainalysis همکاری کرد تا نظارت بر معاملات غیرقانونی را افزایش دهد.

در حالی که دشوار است که بگوییم کلاهبرداران PlusToken در آینده چه کاری انجام می دهند، معامله گران مراقب انقضا گزینه های آینده اتر و قیمت آن در صرافی ها هستند تا از این بابت ببینند که آیا کلاهبرداران بعد از انقضا سعی در سرقت در بازارهای آزاد دارند یا خیر.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید