اخبار

صرافی‌های رسمی حق مبادله ارز دیجیتال ندارند

دبیر کل کانون صرافان ایران گفت:

هیچ کدام از صرافی‌های رسمی کشور، بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را مبادله نمی‌کنند.

شهاب قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه ایمنا، اظهار کرد: صرافی‌هایی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت کرده و به خرید و فروش بیت کوین می‌پردازند، رسمی نیستند. اگر مردم از خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در شرکت‌های تضامنی صرافی‌های رسمی اطلاع پیدا کردند باید به مراجع قانونی گزارش دهند تا برخورد مناسبی با آنها صورت گیرد.

وی افزود: بر اساس آمار کانون صرافان ایران، هیچ صرافی رسمی در کشور، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را خرید و فروش نمی‌کند. صرافی‌هایی نیز که بیت کوین خرید و فروش می‌کنند به‌ صورت مخفیانه به این فعالیت پرداخته و در صورت مشاهده، با آنها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

دبیر کل کانون صرافان ایران با بیان این موضوع که صرافی‌های کشور از فعالیت در فضای مجازی منع شده‌اند، خاطر نشان کرد: فعالیت صرافی‌ها در حوزه مبادله ارزهای دیجیتال تنها زمانی قانونی می‌شود که مصوبه یا بخشنامه جدیدی به کانون صرافان برسد و تاکنون این اتفاق نیافتده است.

قربانی با تأکید بر این که مبادله ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها غیرقانونی محسوب می‌شود، اضافه کرد: تا کنون گزارشی از سوی مردم و سایر نهادها مبنی بر فعالیت صرافی‌ها در حوزه مبادله ارزهای دیجیتال به کانون صرافان نرسیده است.

اخیراً اخباری مبنی بر خرید و فروش این نوع ارزها در صرافی‌ها و سایت‌های آنلاین منتشر شده است.

امتیاز شما

مچکریم

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن