اخبار

کیف پول مای اتر ولت امکان سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ را فراهم کرد

مای اتر والت (MyEtherWallet)، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های اتریوم،‌ امکان سهام‌گذاری مستقیم در اتریوم ۲.۰ را برای کاربران خود فراهم کرده است.

به گزارش کوین دسک، مای اتر والت، از طریق همکاری با ارائه‌دهنده خدمات نود استیکد (Staked)، اکنون به کاربران مرورگر و کیف پول موبایل خود این امکان را می‌دهد تا در قرارداد هوشمند سپرده‌گذاری توکن در زنجیره بیکن (Beacon Chain) اتریوم ۲.۰، اتر سهام‌گذاری کنند؛ این قرارداد مبنای زیرساخت جدید بلاک چین اتریوم است.

کوسالا هماچاندرا (Kosala Hemachandra)، مدیرعامل مای اتر والت، در مصاحبه‌ای اظهار داشت:

کاربران مای اتر والت برای مشارکت باید ۳۲ اتر سهام‌گذاری کنند. استیکد یک نود اعتبارسنج برای آنها اجرا خواهد کرد که کار را برای کاربرانی که دانش فنی مشارکت در [اتریوم ۲.۰] را ندارند، ساده می‌کند و نیازی به اقدام دیگری از سوی کاربر نیست.

برای سهام‌گذاری در اتریوم لازم است تا به یک نود تبدیل شویم، اما در سرویس مای اتر والت، این وظیفه بر عهده استیکد است و به‌وسیله این سرویس کاربران می‌توانند سهام خود را در مای اتر والت مدیریت کنند. استیکد و مای اتر والت ادعا می‌کنند که این سرویس غیرامانی (غیرکاستدی) است، به این معنی که کاربران خود کلید‌هایشان را کنترل می‌کنند، گرچه در سرویس‌های مشابه از طریق صرافی‌هایی مانند کوین بیس، کاربران ملزم به ارائه حق کاستدی سهام خود به پلتفرم مربوطه هستند.

در شبکه جدید اتریوم، این سهام‌گذارها، پردازنده‌های تراکنش هستند؛ آنها با طرح جدید اثبات سهام اتریوم ۲.۰، جای ماینرها را پُر می‌کنند و برای خدماتی که ارائه می‌دهند، اتر دریافت می‌کنند.

برای اعتبارسنج‌شدن، کاربران اتریوم باید حداقل ۳۲ اتر در قرارداد سپرده زنجیره بیکن سهام‌گذاری کنند. طبق گفته هماچاندرا، سهام‌گذارهای مای اتر والت پاداش اعتبارسنجی خود را در قالب اتر دریافت خواهند کرد، اما این میزان پاداش حداقل «تا مرحله دوم (حدود دو سال دیگر)» قابل برداشت نیست.

قرارداد زنجیره بیکن اتریوم ۲.۰ در هفته اول نوامبر (هفته دوم آبان) به‌صورت مستقیم اجرا شد. پس از دریافت حداقل میزان اتر لازم برای شروع فاز صفرِ کوچ به اتریوم ۲.۰، زنجیره بیکن به طور رسمی در تاریخ ۱ دسامبر (۱۱ آذر) راه‌اندازی شد.

از زمان راه‌اندازی، چند صرافی‌، از جمله کوین بیس و کراکن، اعلام کرده‌اند که به کاربران امکان می‌دهند از طریق حساب‌های صرافی خود سهام‌گذاری کنند. مای اتر والت اولین کیف پول اتریوم است که انجام سهام‌گذاری را برای کاربران خود ممکن ساخت.

منبع: Coindesk

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید