کیف پول ارزهای دیجیتالکیف پول تحت وبکیف پول موبایلی

بررسی و آموزش کیف پول مای اتر ولت MyEtherWallet

برای ورود به بازار ترید ارزهای دیجیتال کیف پول یکی از مهم ترین ابزاری است که به آن نیاز خواهید داشت. برای همین در قدم اول باید یک کیف پول برای خرید، فروش و یا نگهداری از ارز دیجیتال انتخاب کنید.

اما مشکل اینجاست که همه کیف پول‌ها با هم یکسان نیستند و این انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد. برای همین نیاز است تا در مورد شناخته شده ترین آنها بیشتر تحقیق کنید. ما در این متن سعی می‌کنیم تا مروری بر کیف پول مای اتر ولت (Myetherwallet) و آموزش نصب آن داشته باشیم.

در حالی که کیف پول‌ها را میتوان به دو دسته عمومی و کیف پول اختصاصی تقسیم کرد. “مای اتر ولت” بیشتر یک کیف پول اختصاصی است و برای همین باید گفت که مای اتر ولت یک کیف پول واقعی نیست. اگر علاقه مند هستید تا بدانید آیا مای اتر ولت امن است؟ یا این که چه کوین‌هایی را پشتیبانی می‌کند، با ما در ادامه همراه باشید.

خلاصه متن: مای اتر ولت که ما از آن با نام مخفف MEW یاد میکنم, یک رابط است که به شما اجازه ذخیره اتریوم و کوین‌ها و توکن‌های مرتبط با اتریوم را خواهد داد. در حالی که این کیف پول یک نرم افزار است، اما در واقع دارایی شما را در کامپیوتر شخصی شما ذخیره می کند نه به صورت آنلاین.

MEW به طور کاملا رایگان قابل نصب است و نحوه استفاده از آن نیز بسیار ساده است که به دلیل رابط کاربری مناسب آن می‌باشد.

مزایای MEW:

 • رابط کاربری بسیار عالی
 • بدون نیاز به پرداخت هزینه
 • متن باز بودن
 • رابط نرم افزاری مناسب
 • پشتیبانی از همه توکن‌های ERC20

معایب MEW:

 • یک کیف پول واقعی نیست
 • از آلت کوین‌های دیگر که توسط اتریوم پشتیبانی نمی‌شوند، ساپورت نمی‌کند.
 • به طور مستقیم به صرافی‌های ارزهای دیجیتال وصل نمی‌شود.

 

مزایای مای اتر ولت / MEW

myetherwallet benefits

در این بخش در مورد مزایای MEW به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

آسان بودن استفاده از MEW

هنگامی که به دنبال انتخاب یک کیف پول هستید، شاید برای شما آسان بودن استفاده از آن بسیار مهم باشد. به خصوص در صورتی که قصد استفاده مداوم از کیف پول خود برای تبادل اتریوم را داشته باشید، ساده بودن استفاده از این کیف پول به شما کمک زیادی خواهد کرد.

در حالی که بسیاری از کیف پول‌های برتر نیز این ویژگی را دارند، اما MEW از این جنبه بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده از کاربران به عنوان یک کیف پول نرم افزاری قابل استفاده به صورت آنلاین بسیار مناسب ارزیابی شده است.

علاوه بر ساده بودن استفاده از MEW ، شما می‌توانید به ویدئوهای آموزشی ساده‌ای دسترسی داشته باشید که به راحتی نحوه استفاده از آن را به شما آموزش خواهند داد.

 

پشتیبانی از همه توکن‌های ساپورت شده توسط اتریوم

همان طور که از نام مای اتر ولت مشخص است، این کیف پول مختص اتریوم و توکن‌های مرتبط با آن است.  این بدان معنا است که به طور حتم امکان ساپورت ارزهای اتریوم کلاسیک و سایر توکن‌های ERC20 را دارد. این ویژگی در جای خود بسیار مهم است.

ethereum

شاید نیازی به گفتن ندارد که اتریوم در حال حاضر دومین ارز دیجیتال محبوب در بازار است و درست پشت سر بیت کوین قرار گرفته است.  هر روزه افراد زیادی اتریوم را خرید و فروش می‌کنند که این کیف پول می‌تواند توسط آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

بخش پشتیبانی از توکن‌ها نیز در جای خود حائز اهمیت است. شاید بدانید که اتریوم و بلاک چین متعلق به آن بخشی از یک فناوری پیشرفته است که در ذات خود از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند.

ابداعات نواورانه زیادی هستند که می‌توانند بر پایه استفاده از بلاک چین اتریوم کار خود را شروع کنند. هر یک از این ابداعات نیز باید از توکن‌های ERC20 استفاده کنند که به این معنی است که تعداد زیادی توکن ERC20 در آینده نزدیک به وجود خواهند آمد . همه آنها را می‌توان در مای اتر ولت ذخیره نمود.

 

معایب مای اتر ولت / MEW

حال که به مزایای اصلی کیف پول مای اتر ولت اشاره کردیم، باید بگوییم که در این کیف پول چند مشخصه وجود دارد که چندان مطلوب ما نیست. یکی از آنها این است که این کیف پول مای اتر ولت در واقع یک کیف پول نیست. ما در بالا نیز به این مطلب اشاره نمودیم. البته این در اصل یک عیب شمرده نمی‌شود. اما در هر صورت باید آن را در ذهن داشته باشید.

به طور خلاصه باید بگوییم که مای اتر ولت, هنگامی که قصد ذخیره اتریوم یا دیگر ارزهای مرتبط با اتریوم را داشته باشید، باید برای مدت کوتاهی (توجه کنید برای مدت کوتاهی) برای نگهداری از اتریوم مورد استفاده قرار گیرد تا اینکه بتوانید دارایی خود را به کیف پول سخت افزاری دیگری منتقل کنید. اگر با این مورد مشکلی ندارید مای اتر ولت یک گزینه بسیار عالی برای استفاده است.

 

از همه آلت‌کوین‌ها پشتیبانی نمی‌کند

اگر تا به حال نام آلت کوین را نشنیده‌اید، باید بدانید که آلت کوین به همه کوین‌ها به جز بیت کوین گفته می‌شود اما بسیاری از مردم از آلت کوین برای نام بردن از ارزهای دیجیتال دیگر به جز ارزهای مشهور مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و .. استفاده می‌کنند.

در هر صورت، همان طور که گفته شد مای اتر ولت تنها از اتریوم کلاسیک و توکن های اتریوم و توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند که این می‌تواند یک عیب برای آن محسوب شود.

علاوه بر این حتی نمی‌توانید در این کیف پول بیت کوین را ذخیره کنید. دقیقا به همین دلیل است که به آن کیف پول اختصاصی گفته می شود.

 

امنیت مای اتر ولت / MEW

wallet security

برای بارها گفته‌ایم که امنیت یک کیف پول از مهم‌ترین مشخصه‌هایی است که باید به آن توجه شود. زیرا که در صورت عدم امنیت یک کیف پول ممکن است که در یک لحظه همه دارایی‌های خود را از دست بدهید.

اگر به مشخصه‌های MEW توجه کنید خواهید دید که از این جنبه چند نگرانی وجود دارد که نیاز به توجه بیشتر دارد. شاید شنیده باشید که بعضی از کاربران گفته‌اند که تلاشهایی برای هک و دزدیدن دارایی‌های آن‌ها در هنگام استفاده از MEW صورت گرفته است.

البته زیاد نگران نباشید چون این بدان معنا نیست که این کیف پول را نمی‌توان استفاده کرد و باید آن را کنار گذاشت، زیرا که در مقایسه با بسیاری از کیف پول‌های دیگر، امنیت این ولت قابل مدیریت است.

باید به دقت در این مورد محتاط و حساس باشید. باید بدانید که کیف پول MEW در واقع یک کیف پول واقعی نیست و به عنوان یک مکان موقت برای ذخیره ارزهای دیجیتال شما محسوب می‌شود (تا زمانی که آنها (اتریوم و توکن‌های خود) را به یک کیف پول سخت افزاری منتقل کنید.

باز هم به یک زبان ساده باید بگوییم که MEW یک کیف پول آنلاین-آفلاین موقتی است که به طور موقت باید برای ذخیره اتریوم مورد استفاده قرار گیرد و برای همین نیاز نیست که به اندازه یک کیف پول سخت افزاری امن باشد.

پس با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی سعی کنید تا این کیف پول را به یک انتخاب مناسب برای ذخیره توکن‌های خود تبدیل کنید. تنها باید در زمان استفاده از این کیف پول کمی محتاط باشید. به خصوص در هنگام مبادله ارز دیجیتال.

 

مقایسه مای اتر ولت و سایر کیف پول‌های سخت افزاری

کیف پول‌‌های سخت افزاری از یک ابزار مانند یو اس بی برای اتصال به سیستم استفاده می‌کنند. این کیف پول‌ها دارای یک کلید خصوصی هستند و می‌توان آن را در هر جایی نگهداری نمود (تنها باید مطمئن باشید که در جای امنی قرار گرفته باشند).

شما می‌توانید یک کیف پول سخت افزاری را به اینترنت وصل کنید و پس از انجام مبادلات خود دوباره آن را آفلاین کنید. دو کیف پول بسیار محبوب را می‌توان لجر نانو اس (Ledger nano s) و ترزور مدل تی (Trezor) دانست که مای اتر ولت با هر دوی آنها کار می‌کند. توصیه می‌کنیم که MEW را با یکی از این دو کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. این چیزی است که کاربران نیز توصیه کرده‌اند.

البته امکان استفاده از مای اتر ولت را با بسیاری از کیف پول‌های سخت افزاری دیگر نیز خواهید داشت که این امکان بسیار عالی به نظر می‌رسد.

 

قیمت مای اتر والت / MEW

باید دوباره بگوییم که کیف پول mew به طور کامل رایگان است. برای همین می‌توانید پس از ثبت نام و نصب از آن استفاده کنید. البته در صورت پرداخت یا ارسال ارز دیجیتال برای کسی باید هزینه اندکی پرداخت کنید. این هزینه با توجه به چند فاکتور تعیین خواهد شد. اما بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده مقدار آن به حدی نیست که شما را نگران کند.

به دلیل اینکه مای اتر والت یک نرم افزار است، می توانید از طریق مرورگر خود به آن دسترسی داشته باشید. البته یک اپلیکیشن هم اخیرا برای استفاده از آن عرضه شده است.

 

آموزش ساخت کیف پول MEW و ارسال و دریافت ارز

ولت MEW یک کیف پول نرم افزاری است و شما بر روی گوشی موبایل خود امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این ولت یک کیف پول ساده، سریع و امن است.

برای آغاز به کار با این کیف پول و استفاده از ارز دیجیتال اتریوم بر روی گوشی هوشمند خود، ابتدا کیف پول مای اتر ولت یا MEW را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. این کیف پول در دو نسخه برای اندروید و ios قابل دانلود است.

 

ولت خود را ایجاد کنید.

با طی مراحل زیر، می‌توانید یک آدرس عمومی را با ترکیبی از ر‌نگ‌ها در اکانت جدید خود دریافت کنید.

قدم ۱: برنامه MEW را پس از دانلود باز کنید.

create a wallet

 

قدم ۲: گزینه ایجاد یک ولت رایگان (Create free wallet) را انتخاب کنید.

قدم ۳: نکات امنیتی را بخوانید و پس از آن روی گزینه ایجاد کیف پول (create a wallet) کلیک کنید.

 

قدم ۴: یک پین کد یا پسورد قوی انتخاب کنید. در این مرحله شما امکان فعال کردن گزینه دسترسی بیومتریک را با استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره خواهید داشت.

 

قدم ۵: منتظر بمانید تا اکانت شما ایجاد شود و پس از آن گزینه start using MEW wallet را انتخاب کنید.

 

از اکانت خود بکاپ بگیرید.

این مرحله در صورتی که قصد استفاده از کیف پول خود برای مدتی طولانی را داشته باشید بسیار مهم است و در صورت نادیده گرفتن آن, امکان بازیابی اکانت شما وجود نخواهد داشت. پس اطلاعات این مرحله را به خوبی نوشته و در جایی امن نگهداری نمایید.

قدم ۱: پس از ایجاد ولت خود، گزینه back up now را انتخاب کنید و هشدارهای داده شده را مطالعه کنید و پس از آن اقدام به گرفتن بکاپ بنمایید.

bacup your wallet

bacup your wallet

 

در این هشدار به شما گفته شده است که اگر بکاپ نگیرید، در صورت گم شدن یا دزدیده شدن ولت دیگر هرگز به دارایی خود دسترسی نخواهید داشت. شما امکان دیدن عبارت بازیابی را در بخش تنظیمات در قسمت view my recovery phrase خواهید داشت.

قدم ۲: یک خودکار و کاغذ بردارید و عبارت بازیابی ۲۴ کلمه‌ای را بنویسید.

 • دقت کنید که کلمات را به ترتیب بنویسید و دقت کنید که آن‌ها را به درستی و بدون غلط املائی نوشته باشید.
 • به نظر عاقلانه می‌رسد که این عبارت را در چند کاغذ بنویسید و در چند مکان امن از آنها نگهداری کنید.
 • کسی نخواهد توانست از این عبارت برای شما نگهداری کند. هر کسی به این عبارت دست پیدا کند خواهد توانست به همه دارایی شما دسترسی داشته باشد.

write down

 

قدم ۳: برای اتمام این مرحله تنها نیاز به پشت سر گذاشتن یک تست سریع خواهید داشت.

backed up

 

کار خود را با خرید ارز دیجیتال اتریوم آغاز کنید

هر توکن یا دارایی که در شبکه ارز دیجیتال اتریوم باشد، با داشتن اتریوم قابل دسترسی خواهد بود. برای همین برای آغاز به کار در شبکه اتریوم نیاز به خرید اتریوم یا eth دارید.

قدم ۱: شما میتوانید با مراجعه به صرافی‌های آنلاین ایرانی, اتریوم خریداری کنید. برای اینکار کافیست عبارت “خرید اتریوم” را در گوگل جستجو کنید.

قدم ۲: پس از خرید باید آدرس کیف پول خود را در صرافی مورد نظر ثبت کنید تا اتریوم خریداری شده برای شما ارسال شود یا اینکه آدرس کیف پول را به کسی که میخواهد برای شما اتریوم ارسال کند بدهید.

برای دریافت آدرس کیف پول خود بر روی گزینه Receive بزنید تا آدرس کیف پول شما بصورت QR code و نوشتار به شما نمایش داده شود.

 

قدم ۳: موجودی حساب شما پس از دریافت اتریوم قابل مشاهده خواهد بود.

 

اکانت‌های بیشتری اضافه کنید

شما امکان ایجاد هر تعداد اکانت که نیاز دارید را برای ذخیره و نگهداری از توکن‌های خود خواهید داشت.

قدم ۱: در حساب کاربری اصلی خود گزینه اضافه کردن حساب کاربری “add account” را انتخاب کنید.

add account

 

قدم ۲: یک نام برای این اکانت انتخاب کنید و گزینه add را انتخاب کنید.

add account

 

قدم ۳: اکانت جدید شما ایجاد خواهد شد. این اکانت نیز از عبارت بازیابی مرحله قبل استفاده خواهد کرد.

همین که شما اکانت اصلی خود را بازیابی کنید، همه اکانت‌های دیگر هم بازیابی خواهند شد. تنها لازم است که آنها را با استفاده از additional account دوباره اضافه کنید.

NEW ACCOUNT

 

قدم ۴: اگر خواهان دیدن همه اکانت‌ها و یا مخفی کردن آن‌ها هستید، امکان این کار را از بخش مدیریت حساب “manage account” خواهید داشت.

Account details

 

نحوه ارسال ارز دیجیتال

با طی مراحل زیر خواهید توانست اتریوم یا توکن‌ها را به راحتی از کیف پول خود به آدرس دیگری ارسال کنید.

قدم ۱: از حسابی که قصد ارسال اتر دارید، گزینه sending را انتخاب کنید.

send eth

 

قدم ۲: آدرسی که قصد ارسال اتر یا توکن را دارید، وارد کرده و با انتخاب continue به کار خود ادامه دهید.

ethe address

 

قدم ۳: کریپتو که قصد ارسال آن را دارید انتخاب کنید و میزان آن را مشخص کنید. برای مبادله سریع یک مبلغ مناسب را انتخاب کنید. این مبلغ همواره به اتر پرداخت می‌شود.

 

قدم ۴: مبادله را تایید کنید و برای یک لحظه منتظر بمانید.

 

قدم ۵: کار شما تمام شد. مبادله اخیر شما در اکانت شما قابل مشاهده خواهد بود.

wallet fund

 

به وبسایت MEW متصل شوید

با اتصال به وبسایت MEW خواهید توانست مشخصه‌های بیشتری را در ارتباط با شبکه بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم و Defi یا dapps خواهید داشت.

قدم ۱: وبسایت www.myetherwallet.com را باز کنید.

web access

 

قدم ۲: گزینه دسترسی به کیف پول “access my wallet” را انتخاب و پس از آن روی MEW wallet کلیک کنید.

web access

 

scan qr code

 

قدم ۳: در اپلیکیشن موبایل کیف پول mew روی دوربین کوچک در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و کد QR را اسکن کنید. ممکن است نیاز باشد دسترسی به دوربین را در تنظیمات گوشی موبایل خود چک کنید.

 

قدم ۴: تبریک! شما اکانت ولت MEW موبایل خود را به سایت MEW وصل کردید.

mew web

 

mew web

 

امیدواریم مطالب گفته شده در این متن برای نصب و استفاده از کیف پول MEW برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید از همه قابلیت‌های آن حداکثر استفاده را بنمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید