اخبار

پیام آخرین بلاک استخراج‌شده قبل از هاوینگ؛ یادآور پیام ساتوشی

در اخرین بلاک استخراج‌شده قبل از هاوینگ که استخر «f2pool» موفق به استخراج آن شد، پیامی مشابه پیام سال ۲۰۰۸ که در بلاک جنسیس بیت کوین وجود داشت نیز قرار داده شد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین در ساعات پایانی روز گذشته (به وقت تهران) با موفقیت سومین هاوینگ خود را پشت سر گذاشت. در حال حاضر استخراج هر بلاک در این شبکه ۶.۲۵ بیت کوین پاداش به همراه دارد. ماینری که آخرین بلاک قبل از هاوینگ را استخراج کرد، پیام ویژه‌ای نیز برای تمام طرفداران این ارز دیجیتال در این بلاک قرار داد.

استخر استخراج f2pool، ماینری بود که موفق به استخراج بلاک شماره ۶۲۹,۹۹۹ شد و در آن پیامی را به شرح زیر قرار داد:

نیویورک تایمز، ۹ آوریل ۲۰۲۰، با تزریق ۲.۳ تریلیون دلار، برنامه‌های نجات فدرال [رزرو] بسیار فراتر از سال ۲۰۰۸ است.

این پیام به تیتر جنجالی نشریه نیویورک تایمز اشاره دارد که به قلم جینا اسمایلک (Jeanna Smialek) و پیتر اویس (Peter Eavis) نوشته شده است. این مقاله بحران مالی فعلی جهان را با بحران مالی سال ۲۰۰۸ مقایسه می‌کند.

قبل از اینکه ساتوشی ناکاموتو در میانه بحران مالی سال ۲۰۰۸، بیت کوین را ایجاد کند، عبارت «حمایت مالی دولت» (Bailout) جایگاه چندانی در دایره لغات آمریکایی‌ها نداشت. این در حالی بود که در عرض یک شب این کلمه کاربردی گسترده پیدا کرد؛ بازار املاک سقوط کرد، قیمت سهام با کاهش شدید مواجه شد و نرخ بیکاری به شدت افزایش یافت. باراک اوباما، رئیس جمهور وقت آمریکا با همکاری فدرال رزرو، تسهیلات ۵۰۰ میلیارد دلاری را به شکل فوری به بازارها تزریق کرد تا از آتش این بحران کاسته شود.

چیزی در حدود ۱۲ سال بعد، آمریکا با بحرانی دست و پنجه نرم می‌کند که به عقیده بسیاری، از بحران سال ۲۰۰۸ وخیم‌تر است و این بار دونالد ترامپ نظام حکومتی آمریکا را هدایت می‌کند و از سوی دیگر ویروس کرونا باعث شده تا چیزی بیش از ۳۰۰,۰۰۰ نفر در سرتاسر دنیا جان‌شان را از دست بدهند. تسهیلات فدرال رزرو در شرایط فعلی، تزریق ۲.۳ تریلیون دلار به اقتصاد است و احتمالا عواقب مشهودی را به دنبال خود خواهد داشت.

این پیام در بلاک چین بیت کوین برای همیشه ذخیره شده است و اعضای جامعه بیت کوین در هاوینگ بعدی که سال ۲۰۲۴ رخ می‌دهد، می‌توانند بار دیگر به این هشدار نگاه کنند.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *