اخبار

بررسی روند بازار؛ علائم قیمت نزولی بیت کوین و آلت کوین ها

اخیرا یک افت شدید، قیمت بیت کوین را به زیر سطح حمایت ۱۰۰۰۰ دلار رساند. قیمت این ارز به زیر سطح حمایت ۹۸۵۰ دلار هم افت کرد، اما منطقه ۹۶۵۰ دلار به عنوان یک منطقه حمایت قوی عمل کرد. پس از وارد عمل شدن این سطح حمایت، قیمت دوباره به بالاتر از سطح ۱۰۰۰۰ دلار رسید و حتی سطح مقاومت ۱۰۲۰۰ دلار را شکست. علاوه بر این بسیاری از آلت کوین ها دوباره صعود کردند. از جمله اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بایننس کوین، کاردانو، ترون، لایت کوین و اییاس. اتریوم حتی بالاترین قیمت ماهانه خود را ثبت کرد و به قیمت ۲۲۵ دلار رسید. با این حال ریپل همچنان برای شکست دوباره سطح مقاومت ۰.۳ دلاری تلاش می کند.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از نزدیک شدن به سطح حمایت ۹۶۵۰ دلار، دوباره افزایش یافت. این ارز توانست سطح مقاومت ۱۰۰۰۰ و ۱۰۲۰۰ دلار را بشکند و یک حرکت افزایشی مثبت را ثبت کند. با این حال هنوز در برابر سطوح مقاومت جدی ۱۰۳۵۰ دلار و ۱۰۴۰۰ دلار قرار دارد. در صورت عبور قیمت از سطح ۱۰۴۰۰ دلار، قیمت ممکن است در کوتاه مدت به روند افزایشی خود ادامه دهد.

در صورت نزولی شدن روند، سطح قیمتی ۱۰۰۵۰ دلار به عنوان یک سطح حمایت اولیه عمل خواهد کرد و در صورت ادامه این روند، سطح حمایت اصلی در ۱۰۰۰۰ دلار قرار دارد. اگر قیمت به زیر ۱۰۰۰۰ دلار افت کند، احتمال سقوط قیمت تا ۹۶۵۰ دلار وجود دارد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم همچنان روند بهبود و افزایشی خود را حفظ کرد و توانست بالاتر از سطح حمایت ۲۰۲ دلار باقی بماند. قیمت اتریوم صعود کرد و سطح مقاومت ۲۲۰ دلار را برای لحظاتی شکست. اتریوم حتی بالاترین قیمت ماهانه اش را در ۲۲۵ دلار ثبت کرد. سطح حمایت اولیه در قیمت ۲۱۵ دلار قرار دارد که پایین تر از آن می تواند سطح حمایت ۲۱۰ دلار را وارد عمل کند. در صورت صعودی شدن روند، خریداران باید بتوانند سطح مقاومت ۲۲۵ دلار را برای رسیدن به سطح قیمتی ۲۴۰ دلار، بشکنند.

قیمت بیت کوین کش، اییاس و ریپل

قیمت بیت کوین کش پس از رسیدن به سطح ۳۱۵ دلار، حرکت صعودی خود را از سر گرفت. بیت کوین کش در حال نزدیک شدن به سطح قیمتی ۳۱۸ دلار است و به نظر می رسد ممکن است تلاش دیگری برای صعود و رسیدن به سطح مقاومت ۳۲۵ دلار در کوتاه مدت صورت دهد.

اییاس در حفظ سطوح حمایت ۴.۰۵ و ۴ دلار موفق نبود. قیمت اییاس در حال حاضر زیر قیمت ۴ دلار در حال مبادله است، اما به نظر می رسد بتواند در کوتاه مدت به بالاتر از سطح قیمتی ۴ و ۴.۱ دلار برسد. در صورتی که موفق به این امر نشود، احتمال افت قیمت تا سطح حمایت ۳.۸۵ دلار وجود دارد.

قیمت ریپل دوباره به زیر سطح حمایت ۰.۳ دلار رسید و فعلا در نزدیک همین سطح مبادله می شود. برای ثبت یک حرکت افزایشی جدید لازم است ریپل از سطح مقاومت ۰.۳ دلار و ۰.۳۰۴ دلار عبور کند. در صورت نزولی شدن روند، سطوح حمایت برای این ارز در ۰.۲۸۸ دلار و ۰.۲۸۵ دلار قرار دارد.

سایر آلت کوین ها

بسیاری از آلت کوین ها توانستند امروز بیش از ۸ درصد افزایش را تجربه کنند.  از جمله ای بی بی سی کوین(ABBC)، رن(REN)، بیم(BEAM)، کوانت(QNT)، دراگون کوین(DRG)، استراتیس(STRAT)، زیروایکس(ZRX)، تتا(THETA) و نکسو(NEXO).

به طور کلی قیمت بیت کوین علائم نزولی را پس از عبور از سطح ۱۰۰۰۰ دلار نشان می دهد. گفتن این نکته مهم است که بیت کوین برای حفظ روند صعودی خود باید از سطوح مقاومت ۱۰۳۵۰ دلار و ۱۰۴۰۰ دلار عبور کند. از سوی دیگر قیمت بسیاری از آلت کوین ها در نزدیک سطوح حمایت غوطه ور مانده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *