استخراج ارزهای دیجیتال

آموزش استخراج لایت‌ کوین (LTC)

با این که ارزهای دیجیتال برخلاف شرکت‌ها، درآمد ایجاد نمی‌کنند اما به باور عده‌ای از کارشناسان، آن‌ها سرمایه‌های آینده هستند. برادران وینکلووس که موسس صرافی Gemini هستند روی این نکته تاکید داشتند. آن‌ها سال ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای اعلام کردند که استفاده از این دارایی‌ها در آینده بسیار رواج خواهد یافت. آن‌ها پیش‌بینی کردند که مردم دیگر از سرویس‌هایی مثل پی‌ پال استفاده نمی‌کنند و به استفاده از ارزهای دیجیتال روی می‌آورند.

لایت کوین با این‌که تجارت راحت و آسان را فراهم می‌آورد، ولی نمی‌توان به سادگی آن را استخراج کرد. با استفاده ریگ ماینینگ‌ها این مهم امکان‌پذیر خواهد شد. مثل همه ارزها ابتدا باید دخل و خرج خود را بسنجید و سپس هزینه‌های جاری و اولیه را روی کاغذ بنویسید. در لایت کوین هم با توجه به استفاده کامپیوترهای قدرت‌مند در حین ماینینگ، باید انرژی و اینترنت را در نظر داشته باشید. در کل شما باید به برق به‌صورت ۲۴ ساعته دسترسی داشته باشید و بهتر است اینترنت کاربر دچار قطع و وصلی نشود.

همچنین انتظار می‌رود اینترنت سرعت بالایی داشته باشد تا بتوانید با شبکه ارتباط موثر برقرار کنید. یکی از اولین اقدام‌ها انتخاب صحیح وسیله ماینینگ است. یوزر دو انتخاب دارد. خرید یک ASIC و خرید یک ریگ استخراج. ASIC این امکان را فراهم می‌کند تا یک مجموعه کامل داشته باشید که نرم‌افزارها را به خوبی و با سرعت تمام اجرا می‌کند. اگر در زمینه ارزهای دیجیتال آماتور هستید، بهتر است از این دستگاه‌ها بهره ببرید. در ASIC ها تمام کارها راحت‌تر شده و با توجه به ماهیت لایت کوین بیش‌تر استخراج‌کننده‌ها به استفاده از چنین روشی روی می‌آورند.

litecoin-mining-rig

اما اگر حرفه‌ای هستید و تا به‌حال چند بار تجربه استخراج را داشته‌اید، پیشنهاد می‌شود یکی از ریگ‌های استخراج را خریداری نمایید. این دستگا‌ها مجهز به چند جایگاه برای قرار دادن کارت گرافیک هستند که کار اصلی را در استخراج لایت کوین انجام می‌دهد. در حقیقت کامپیوتر سعی می‌کند معادلات ریاضی و الگورتیم‌های تورینگ را حل و فصل نموده تا مقداری ارز به‌دست آورید. در کنار این، سیستم با تاییدیه شما به تراکنش‌ها اعتبار می‌بخشد و مبادله صورت خواهد گرفت.

برای افزایش درآمد و سوآوری خوب است از ریگ استخراج‌هایی با چندین درگاه کارت گرافیک استفاده کنید. هرچه عدد بیش‌تر باشد، طبیعتا نرخ هش بالاتر خواهد بود. نرخ هش در واقع نشان می‌دهد که قدرت سخت‌افزار شما چه‌قدر است و ارز با چه سرعتی استخراج می‌‌شود.

کیف پول‌ها

litecoin wallet

بهترین کیف پول دیجیتالی برای ارز دیجیتال مذکور، هسته لایت کوین (LTCC) است. این اپلیکیشن مخصوص سیستم‌عامل‌های دسکتاپ، کیف پول اصلی لایت کوین است. این کیف پول از نوع غیرمتمرکز بوده و گزینه‌های مختلف برای نگه‌داری ارز فقط روی کامپیوتری که برنامه نصب باشد، قابل دسترسی است. به دلایل گوناگون در قدم اول، نیاز به سینک‌سازی با بلاک‌چین دارید. لازم است بگوییم این کار تا چند ساعت به طول می‌انجامد. این کیف پول کاربردی در سایت اصلی لایت کوین موجود است.

اگر می‌خواهید لایت کوین خود را در گوشی موبایلتان داشته باشید، بهتر است از کیف پول اندرویدی لایت کوین استفاده کنید. این کیف پول مجازی از امنیت مناسبی برخوردار است و دسترسی به واحدها و همین‌طور انتقال آن‌ها را تسریع می‌بخشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید