اخبار

احتمال کاهش قیمت اتریوم

داده‌های تازه نشان می‌دهد که چیزی در حدود ۸۸٪ سرمایه‌گذاران بلندمدت اتر از سرمایه‌گذاری خود سود کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که با افزایش فشار فروش از جانب آنها، قیمت اتریوم نیز با کاهش همراه شود.

نسبت ارزش بازار به ارزش فروش اتر در یک سال گذشته در عدد ۱.۸۸ قرار دارد که بیشترین میزان در دو سال گذشته است. این عدد نشان می‌دهد که در حال حاضر و به‌طور میانگین ۸۸٪ سرمایه‌گذاران بلندمدت اتر، در وضعیت سوددهی قرار دارند. این میانگین سود از فوریه سال ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶) تا به حال بی‌سابقه بوده است و همین مسئله سبب شده است تا احتمال فروش اتر توسط آن ها و برداشت سودشان بیشتر شود.

طی ۳۰ روز گذشته، مجموع موجودی استخرهای استخراج اتر، بیش از ۸۰,۰۰۰ واحد کاهش یافته است که با توجه به قیمت فعلی، چیزی در حدود ۳۵ میلوین دلار است. با توجه به این مسئله می‌توان نتیجه گرفت که نگرانی در میان ماینرهای اتریوم نسبت به کاهش قیمت احتمالی این ارز دیجیتال در آینده، در حال افزایش است.

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که اترهایی که طی یک سال گذشته از جای خود تکان نخورده‌اند رو به کاهش است. طی یک ماه گذشته، اترهای ساکنی که وارد چرخه شده‌اند، ۵۸.۶٪ به‌نسبت ماه قبلش بیشتر بوده است. این مسئله نیز خود گواهی بر احتمال افزایش فشار فروش از جانب سرمایه‌گذاران بلندمدت است.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاهد ثبت بزرگترین واگرایی نزولی در تاریخ مدل معاملاتی «احساسات بازار» بودیم. این مدل واگرایی منفی ۱۰۶٪ را در ارتباط با آدرس‌های فعال روزانه نشان می‌دهد. این واگرایی از طریق هم‌ترازی میانگین ارزش موردانتظار و میانگین قیمت‌های بسته‌شدن روزانه موردانتظار محاسبه می‌شود.

 

 منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید