اخبار

رئیس SEC: قوانین اوراق بهادار به خاطر ارزهای دیجیتال تغییر نخواهد کرد

 

جی کلیتون، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرد که چوب لای چرخ ارزهای دیجیتال نخواهد گذاشت اما استثنایی هم برای آن‌ها در کار نخواهد بود.

به‌گزارش کوین تلگراف، کلیتون طی مصاحبه‌ای که روز گذشته با «بلومبرگ» انجام داد، ضمن اشاره به عدم تمایلش نسبت به تغییر قوانین اوراق بهادار در خصوص تعمیم یا عدم تعمیم آن‌ها در حوزه ارزها و دارایی‌های دیجیتال افزود:

فکر می‌کنم که مردم به نحوی نسبت به اینکه قوانین را با توجه به این فناوری تنظیم می‌کنیم، هیجان داشتند و زمان زیادی صرف خیال‌پردازی در مورد این مسئله می‌کردند؛ از همان ابتدا کاملا واضح گفته بودم که این اتفاق نمی‌افتد.

صد البته کلیتون در صحبت‌های خود اعلام می‌کند که خود را بر ضد فناوری‌های نوین نمی‌بیند و مخالف یک روش پرداخت دیجیتالی خوب نیست:

اگر به‌ وسیله فناوری بتوان راهی برای کاهش هزینه‌های پرداخت‌های جهانی پیدا کرد، من کاملا طرفدارش هستم؛ اما شما نمی‌توانید اصلی‌ترین بخش‌های قوانین اوراق بهادار و دیگر حوزه‌ها را برای تحقق این هدف زیرپا بگذارید.

کلیتون پیش‌تر گفته بود که همه ارزهای دیجیتال را به یک شکل نمی‌بیند. به‌ عنوان‌ مثال از نظر او بیت کوین اوراق بهادار نیست؛ از طرف دیگر گفته بود که کمیته بورس و اوراق ‌بهادار، ICOهای مختلفی را به‌عنوان اوراق بهادار به حساب می‌آورد و آنها را مشمول قوانین مربوطه می‌داند. وی همچنین در خصوص برخی ICOها گفته بود که آنها چندین بار در گزارش‌های کار خود از عبارت‌هایی نظیر «وقت محدود است» یا «حالا به ما پیوندید تا چهار برابر ارزش فعلی گیرتان بیاید» استفاده کرده‌اند و همین مسئله زنگ خطری برای قانون‌گذاران به صدا در آورد.

تا به اینجا کمیسون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده چندین ICO را به اتهام اقدامات غیرقانونی به دادگاه کشانده است. هفته گذشته کوین تلگراف خبر از توافق ICO Rating، یک شرکت روسی و این کمیسیون بر سر یک پرونده داده بود. گفته می‌شود SEC این شرکت را به نقض قوانین تبلیغ متهم کرده است.

اوایل ماه آگوست (مرداد) نیز کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا دارایی‌های «رینالد میدلتون» و شرکت Veritaseum را توقیف کرد. توقیف دارایی‌های این شرکت پس از اتهام کلاه‌برداری ۱۵ میلیون دلاری در خصوص یک ICO صورت گرفت.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *