اخبار

کیمچی پرمیوم به ۱۱% رسید; بیت کوین دوباره به مرحله کاهش قیمت رسیده است؟

آیا تغییری که در بازار ارز دیجیتال بیت کوین در کشور کره جنوبی به وقوع پیوسته است سیگنال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سقف حداکثری است؟ یا این که نشانه ای از شروع یک رالی جدید برای بیت کوین است؟

در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده بین ۵۶ هزار دلار تا ۶۰ هزار دلار در نوسان است. این در حالی است که حق بیمه کیمچی یا کیمچی پرمیوم به بالاترین میزان سالانه خود رسیده است.

کیمچی پرمیوم وقتی شکل می گیرد که ترید بیت کوین در کره جنوبی با قیمتی بالاتر از قیمت آن در بازارهای مالی دیگر از جمله در بازار مالی ایالات متحده امریکا صورت می پذیرد.

در سال ۲۰۱۷، کیمچی پرمیوم به بیش از ۲۰ درصد رسید، که منجر به ترید بیت کوین در آن سال با قیمت ۲۴ هزار دلار در کره جنوبی گردید. این در حالی بود که قیمت بیت کوین در آن زمان در ایالات متحده ۲۰ هزار دلار بود.

korea-premium-index

هفته گذشته در ۲۹ مارس کیمچی پرمیوم دوباره شروع به افزایش کرد و به حدود ۶ درصد رسید و از آن زمان تا به حال به ۱۱ درصد رسیده است.

 

کیمچی پرمیوم به ۱۱ درصد رسیده است، آیا این نشانه بدی برای بیت کوین است؟

آخرین باری که کیمچی پرمیوم به بیشترین میزان خود رسید، بیت کوین به بالاترین رشد خود دست پیدا کرد و پس از آن به سرعت اصلاح شد.

اگر چه با توجه به میزان کیمچی پرمیوم می توان گفت که بازار ارزهای دیجیتال کره جنوبی نشانه هایی از تغییر را در خود دارد، اما این نمی تواند دلیلی بر رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در بازار ارزهای دیجیتال باشد.

یکی از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال می گوید: کیمچی پرمیوم کمی نگران کننده است، اما پایه های بیت کوین به نظر قوی می رسد. زیرا که تفاوت سال جاری با سال ۲۰۱۷ در این است که کره جنوبی تنها حدود ۱.۷ درصد حجم مبادلات بیت کوین را در بازارهای جهانی در اختیار دارد.

برای همین حتی اگر بازار کره جنوبی به دلیل افزایش کیمچی پرمیوم شاهد پولبک باشد، نمی‌تواند به اندازه سال ۲۰۱۷ بازار بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد. این متخصص بازار ارزهای دیجیتال می گوید:

پایه های بیت کوین به نظر قوی می رسد، اما حباب ایجاد شده در کره جنوبی باعث به وجود امدن نگرانی هایی برای من شده است. شیت کوین ها در حال رشد هستند و بازار تریدینگ کریپتو در کره جنوبی حجمی بالاتر از حجم مبادلات بازار سهام این کشور دارد. حتی اگر این حباب باعث تاثیر در بازار شود، به نظر به اندازه سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین را تحت تاثیر نخواهد داد. زیرا که در حال حاضر مبادلات بیت کوین در کره جنوبی تنها ۱.۷ درصد مبادلات جهانی آن است.

مهمتر اینکه بر خلاف سال ۲۰۱۷، رالی بیت کوین در سال جاری به دلیل حضور سرمایه گذاران بسیار بزرگ در بازار ترید این ارز دیجیتال می باشد.

اما دلیلی که بسیاری از متخصصان بازار ارزهای دیجیتال در مورد این اتفاق در کره جنوبی نگران هستند، علاقه بسیار زیاد کاربران به ارزهای دیجیتال جدید است.

در حال حاضر به جای بیت کوین و اتریوم که بخش اعظمی از بازار را در اختیار دارند، تعداد زیادی آلت کوین در دو ماه اخیر در بازار ظهور و رشد کرده اند.

 

سرمایه گذاران بزرگ به خرید بیت کوین ادامه می دهند

کمتر از یک هفته پیش در ۲۹ مارس، یک متخصص ارز دیجیتال گفت که  صرافی کوین بیس پرو شاهد تقاضای بیش از حد (outflow) بزرگی می باشد.

bitcoin-coinbase-pro-outflow

تقاضای بیش از حد در صرافی‌های بزرگ نشان می دهد که سرمایه گذاران عمده در حال خرید بیت کوین و حرکت ذخیره آن ها در کیف پولهای خودشان هستند.

این متخصص ارز دیجیتال در آن زمان گفت:

کمبود بیت کوین به نظر خوب نیست و بعید است که قیمت بیت کوین به زیر ۵۲ هزار دلار برسد. زیرا که موسسات مالی آن را در قیمت حدود ۵۲ هزار دلار خریده و در کیف پول های خود ذخیره کرده اند.

برای همین است که بیت کوین از زمان سرمایه گذاری این موسسه های بزرگ، تقریبا ۵ درصد افزایش قیمت داشته و ثبات قیمتی به دست اورده است. به خصوص که اخیرا دلار امریکا نشانه هایی از ضعف را نشان داده است.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید