کیف پول سخت افزاری

بررسی کیف پول کیپ کی Keepkey همراه با آموزش ۲۰۲۱

در این مقاله همه آنچه را که شما برای آشنایی با کیف پول سخت افزاری کیپ کی (keepkey wallet) نیاز دارید ارائه کرده و منبعی مفید برای آشنایی بیشتر شما با این کیف پول می باشد. برای همین همه حقایقی که در مورد کیف پول یا ولت کیپ کی نیاز دارید را می توانید با خواندن این مقاله (که در سال ۲۰۲۱ میلادی به روز رسانی شده است)، به دست آورید.

اگر به دنبال جایی برای نگهداری یا ذخیره ارزهای دیجیتال خود هستید، ممکن است تا به حال کیف پول های زیادی را در بازار پیدا کرده باشید. اما شاید هنوز هم در مورد بهترین کیف پول تصمیم نهایی را نگرفته باشید. اگر چنین است، این مقاله به طور حتم به شما کمک خواهد کرد.

کیف پول سخت افزاری کیپ کی یکی از ولت های شناخته شده در بازار است. اما آیا واقعا این کیف پول خوب و قابل اعتماد است؟

 

نگاهی به خلاصه آنچه در این متن می خوانید:

ما سعی می کنم در این متن پاسخ سوال مطرح شده در بالا و سوال های بسیار دیگری را در اختیار شما بگذاریم. این سوالات در مورد عملکرد، مزایا، قیمت و عیب های کیف پول کیپ کی است. علاوه بر این، شما را با نحوه تنظیم و ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال (کوین هایی که توسط کیپ کی پشتیبانی می شود)، آشنا خواهم نمود.

به طور خلاصه: کیپ کی یک کیف پول سخت افزاری با طراحی مدرن و زیبا است که استفاده از آن راحت است. هم چنین دارای امنیت بسیار بالایی است. قیمت این کیف پول نیز بسیار مناسب است و می توانید با استفاده از گوشی موبایل خود موفق به مدیریت آن شوید. اما مهم ترین مشکل آن در این است که تنها از ۴۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.

پس به طور خلاصه مزایای کیف پول کیپ کی عبارتند از:

 • امنیت بالا
 • آسان بودن استفاده از آن
 • قیمت بسیار خوب

معایب کیپ کی هم عبارتند از:

 • تنها از ۴۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.
 • حمل آن به دلیل وزن نسبتا بالا کمی سخت است.

در ادامه متن قبل از هر چیز اجازه بدهید تا شما را با شرکت سازنده کیف پول کیپ کی بیشتر آشنا کنم.

 

آشنایی با شرکت سازنده کیپ کی

صرافی شیپ شیفت

شیپ شیفت (shapeshift) شرکت سازنده کیف پول سخت افزاری کیپ کی است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی در کشور سوئیس تاسیس شد. بنیان گذار این شرکت آقای اریک ورهیز (Erik Voorhees) است.

این کمپانی به دلیل جذب سرمایه گذاران توانست کسب و کار خود را در سطح بین المللی گسترش دهد. این شرکت به شما اجازه ترید توکن های فاکس را به طور رایگان می دهد که دو پلتفرم ورژن بتا (beta) و کلاسیک (classic) را (در کنار ابزار سودمند دیگری)، در اختیار شما قرار می دهد.

در حال حاضر، همان طور که شاید تا الان حدس زده باشید، محبوب ترین محصول این کمپانی، کیف پول سخت افزاری کیپ کی است که به شما کمک می کند ارزهای خود را از دست هکرها ایمن نگه دارید.

آن چه بسیار جالب است، قیمت کیپ کی است. در حالی که در ابتدا قیمت کیف پول کیپ کی در بازار خرده فروشی (بازار ثانویه)، در حدود ۲۴۰ دلار بود. در حال حاضر، این قیمت به تدریج کاهش یافته و به حدود ۵۰ دلار رسیده است.

حال که در مورد شرکت سوئیسی سازنده کیپ کی اطلاعات کافی کسب کردید، اجازه بدهید به مرور به مشخصه های آن بپردازیم.

 

مزایای کیف پول سخت افزاری کیپ کی

بگذارید ابتدا جنبه‌های مثبت این کیف پول را برای شما بیان کنیم. کیپ کی دارای امنیت نسبتا بالایی است.

در زمان تصمیم گیری برای انتخاب یک کیف پول مجازی یکی از مهم ترین مولفه ها امنیت آن است. در مقایسه با امنیت یک کیف پول، دیگر مشخصه های آن مهم نیستند.

برای همین مهم نیست که یک کیف پول دیجیتال تا چه حد زیبا باشد، یا این که استفاده از آن چقدر راحت باشد. مهم این است که دارایی‌های دیجیتال شما در یک چشم به هم زدن دزدیده نشوند.

امنیت به طور معمول به نوع کیف پول بستگی دارد. برای این که بهتر به اهمیت این موضوع پی ببرید، بگذارید چند نوع کیف پول دیجیتال را به شما معرفی کنم:

 

کیف پول دیجیتال آنلاین:

کیف پول های آنلاین دارای کمترین امنیت نسبت به سایر کیف پولها هستند. وقتی که کوین‌ها و یا ارزهای دیجیتال خود را به طور آنلاین نگهداری می کنید، به طور کامل وابسته به فراهم کننده سرویس کیف پول مربوطه هستید.

اگر چه بسیاری از کیف پول‌های آنلاین کلید خصوصی و یا محرمانه شما را پیش خود نگه نمی دارند، اما این بدان معنا نیست که کلید شما هرگز دزدیده نخواهد شد.

از سوی دیگر، در مقابل هک شدن، کیف پول های آنلاین بیشترین آسیب پذیری را دارند. برای همین به جز مواقعی که مقدار کمی دارایی یا ارز دیجیتال را می خواهید نگه داری کنید، بهتر است که از کیف پول‌های آنلاین استفاده نکنید و به گزینه های دارای امنیت بالاتر فکر کنید.

 

کیف پول نرم افزاری یا اپلیکیشن ها:

کیف پول های نرم افزاری در زمانی که شما به طور روزانه در حال ترید یا خرید و فروش ارز دیجیتال هستید، به شما کمک زیادی می کنند. کیف پول‌های نرم افزاری بسیار ایمن‌تر از کیف پول های آنلاین هستند، اما باز هم به امنیت کیف پول های سخت افزاری نمی رسند.

 

کیف پول سخت افزاری:

اگر قصد نگهداری حجم بالایی از ارزهای دیجیتال را دارید، برای این که از آن ها در برابر دستبرد هکرها محافظت کنید، باید از یک کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. این یکی از بهترین گزینه هایی است که به شما توصیه می شود. زیرا که کلید خصوصی یا محرمانه شما در این حالت به صورت افلاین نگهداری خواهد شد و به طور کامل از هک شدن در امان خواهد بود.

 

کیف پول کاغذی:

کیف پول کاغذی به عنوان امن ترین کیف پول شناخته می شود. اما اگر شما به طور اتفاقی آن را از دست بدهید، همه دارایی و ارزهای دیجیتال شما نیز از دست خواهد رفت.

 

حال که با انواع کیف پول آشنا شده اید، خبر خوش این است که کیف پول کیپ کی یک کیف پول سخت افزاری است نه نرم افزاری، آنلاین یا کاغذی. برای همین کیپ کی یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال شما محسوب می شود.

با این کیف پول، حتی اگر کامپیوتر شما توسط بدافزارها آلوده شده باشد، هکرها باز هم توان دزدیدن ارزهای دیجیتال شما را نخواهند داشت.

کیپ کی هم چنین یک پین کد (pin code) و عبارت بازیابی (recovery seeds) را در اختیار شما قرار می دهد. البته کیف پول های سخت افزاری شناخته شده دیگر نیز مانند لجر نانو اس (ledger Nano S) این ویژگی ها را در خود دارند.

کیف پول کیپ کی دارای مشخصه منحصر به فرد دیگری است که به وسیله آن اعداد پین کد شما را هر چند وقت یکبار جابجا (Switch) می کند. با این کار بدافزارها توان کپی کردن و دزدیدن کدها و سرقت دارایی های دیجیتال شما را نخواهند داشت.

keepkey screen

البته در مورد عبارت بازیابی یا recovery phrase باید به خاطر داشته باشید که در صورتی که کسی بتواند ۲۴ کلمه مخصوص کیف پول شما را به دست آورد، خواهد توانست کیف پول شما را بازیابی (restore) کرده و با این کار همه دارایی شما را به دست خواهد آورد.

برای همین است که گفته می شود باید همواره عبارت بازیابی خود را در مکانی امن مخفی کنید.

اگر چه بسیار بعید به نظر می رسد، اما اجازه بدهید این را نیز بگوییم که اگر یک هکر بخواهد به گونه ای به کیف پول شما به صورت آنلاین دسترسی داشته باشد، و دارایی شما را سرقت کند، یک دکمه در این ابزار وجود دارد که شما باید با فشار دادن و نگه داشتن آن از تایید مبادلات خود اطمینان حاصل کنید.

اگر شما در مورد امنیت کیف پول خود حساس هستید، هرگز نباید کیف پول های سخت افزاری را از اشخاص غیر معتبر خریداری کنید. زیرا که اگر یک یک کیف پول دستکاری شده را خریداری کنید، ممکن است همه دارایی خود را از دست بدهید.

فکر می‌کنیم همه جزئیات مربوط به ایمنی این کیف پول را برای شما ذکر کرده باشیم. با این وجود ما باز هم در این مورد در بخش های دیگر بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

طراحی زیبا و کاربرپسند کیپ کی

کیف پول کیپ کی

استفاده از بیشتر کیف پول های سخت افزاری کمی نیاز به توجه برای یادگیری نحوه استفاده از آن ها دارد. اما نکته ای وجود دارد که در این جا در مورد کیپ کی ذکر میکنیم.

مشخصه منحصر به فرد کیف پول سخت افزاری کیپ کی این است که تنها یک دکمه دارد. این دکمه هم برای روشن و خاموش کردن کیف پول استفاده می شود. همه فرایندها و پروسه های دیگر توسط اپلیکیشن موبایل مدیریت خواهد شد. برای همین وارد کردن پین کد و یا تنظیم عبارت بازیابی با استفاده از گوشی موبایل خواهد بود.

ممکن است توجه کرده باشید که کیپ کی یکی از بزرگ ترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار است.

در مقایسه با ترزور (trezor) و لجر (Ledger) می توان گفت که کیپ کی بیش از دو برابر بزرگ تر است.

در زیر ابعاد این کیف پول ذکر شده است:

 • ارتفاع: ۳۸ میلی متر
 • عرض: ۹۳.۵ میلی متر
 • عمق یا ضخامت: ۱۲.۲ میلی متر

یکی از مزایای کیپ کی در مقایسه با دیگر کیف پول‌های سخت افزاری در داشتن صفحه نمایش بزرگ تر است. این امر به شما اجازه می دهد تا همه ادرس مربوط به ارز دیجیتال را بدون نیاز به پس و پیش کردن صفحه نمایش, ببینید. بر اساس نظر کاربران این یکی از ویژگی هایی است که قابلیت استفاده از این کیف پول را به شدت بهبود داده است.

با این وجود، به دلیل این که کیپ کی دارای صفحه نمایش بزرگی است، بیشتر در معرض خش قرار خواهد داشت. البته با توجه به این که صفحه نمایش با پلی کربنات محافظت شده است، نیازی به نگران چندانی در مورد آسیب فیزیکی به سخت افزار (به جز خش های ساده) وجود ندارد.

keepkey-send-btc

اگر شما صفحه نمایش بزرگ تری نیاز دارید، می توانید کیف پول لجر نانو ایکس را انتخاب کنید. بر خلاف ورژن اول کیف پول های عرضه شده توسط این کمپانی، لجر نانو ایکس دارای اسکرین بزرگتری است که امکان دیدن همه ادرس متعلق به ارز دیجیتال مورد نظر شما را خواهد داد (درست مانند کیپ کی).

در نهایت، باید بگوییم که فرایند نصب کیپ کی نسبتا ساده و سریع است و علاوه بر آن ارسال و دریافت ارز دیجیتال با آن سخت نیست. من در پایان این متن برای شما مراحل انجام این کارها را توضیح خواهم داد.

 

قیمت مناسب کیف پول کیپ کی

در حال حاضر قیمت کیف پول سخت افزاری کیپ کی در کشورهای غربی در حدود ۵۰ دلار است. البته قبل از این در سال های گذشته باید برای خرید آن تا بیش از ۲۰۰ دلار نیز پول پرداخت می کردید.

ممکن است شرکت سازنده برای رقابت با دیگر عرضه کننده های کیف پول های سخت افزاری قیمت ها را کاهش داده باشد.

بگذارید نگاه کوتاهی به قیمت کیف پول های سخت افزاری رقیب کیف پول کیپ کی بیندازیم:

 • لجر نانو اس – ۵۹ دلار
 • لجر نانو ایکس – ۱۱۹ دلار
 • ترزور یک trezor one – ۵۹ دلار
 • ترزور مدل تی – ۱۵۹ دلار

همان طور که در بالا می بینید، رقبای کیپ کی در مدل های اولیه خود قیمت نسبتا مشابهی به این کیف پول دارند. با این وجود، اگر شما خواهان خرید ورژن های پیشرفته تر باشید، باید قیمت های بیشتری مانند ۱۱۹ دلار برای لجر نانو ایکس یا ۱۵۹ دلار برای ترزور مدل تی پرداخت کنید.

با توجه به قیمت های بالا و قیمت دیگر کیف پولهای معروف در بازار، می توانم بگویم که کیپ کی دارای قیمتی نسبتا پایین تر از رقبا است (که به نظر بسیار عادلانه به نظر می رسد). البته اگر بخواهید مدل مشابه دیگری که دارای قیمت مشابه با کیپ کی باشد را خریداری کنید، به طور حتم لجر نانو اس را به شما پیشنهاد می کنم.

 

معایب کیف پول کیپ کی

حال که همه جنبه های مثبت و مزایای کیف پول کیپ کی را پوشش دادیم، وقت بیان معایب این کیف پول فرا رسیده است.

keepkey-supported-cryptocurrencies

 

تعداد محدود ارزهای قابل پشتیبانی با کیپ کی

بسیار روشن است که در زمانی که به دنبال یک کیف پول باشید که از کوین ها و یا ارزهای دیجیتال معروف پشتیبانی کند، گزینه های زیادی پیشروی شما هستند.

اما اگر به دنبال کیف پول هایی باشید که بتوانید با آن کوین ها و یا ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده را ارسال و دریافت کنید، گزینه های کمتری در بازار وجود خواهد داشت.

متاسفانه در مورد کیپ کی، شما تنها قادر به ارسال و دریافت ۴۰ کوین خواهید بود. برای همین اگر چه با این کیف پول می توانید کوین ها و توکن های شناخته شده را خرید و فروش کنید، اما با احتمال کمتری خواهید توانست توکن های دیگر را ترید کنید.

در ادامه تعدادی از کوین های پشتیبانی شده توسط کیف پول سخت افزاری کیپ کی لیست شده اند:

 • بیت کوین
 • بیت کوین کش
 • اتریوم
 • لایت کوین
 • دش
 • داگ کوین
 • چند توکن ERC-20

در مقایسه با کیف پول های لجر که بیش از هزار ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند، این تعداد کوین و توکن بسیار ناچیز به نظر می رسد.

با این وجود، اگر شما تعداد محدودی کوین را برای سرمایه گذاری در نظر دارید، امکان استفاده از کیف پول کیپ کی را خواهید داشت. این حداقل کاری است که می توان با این کیف پول انجام داد.

بگذارید در بخش بعد یک عیب دیگر این محصول را برای شما ذکرکنیم.

 

حمل و نقل سخت کیف پول کیپ کی

همان طور که در بخش های قبل گفتم، کیف پول کیپ کی دارای اندازه‌ای بزرگ تر از کیف پول های سخت افزاری دیگر است. برای همین در عین حال که صفحه نمایش بزرگ آن یک مزیت محسوب می شود، اما کمی سنگین است و حمل و نقل آن کمی سخت تر خواهد بود.

البته اگر بخواهید این کیف پول را در خانه نگهدارید مشکلی وجود ندارد. اما در صورت نیاز به حمل آن در جیب هایتان، به نظر گزینه مناسبی نباشد (حداقل ما توصیه نمی کنیم.)

وزن کیف پول کیپ کی حدود ۵۴ گرم است و شما خودتان باید تصمیم بگیرید که آیا وزن آن برای شما سنگین است یا اینکه مشکلی با این وزن ندارید.

 

محتویات درون بسته‌بندی کیپ کی

وقتی که کیف پول کیپ کی در بسته بندی شرکت سازنده به دست شما رسید، شما موارد زیر را در بسته بندی یا پکیج آن خواهید داشت:

 • خود کیف پول
 • یک کابل یو اس بی قرار گرفته در نایلون
 • کارت بکآپ عبارت بازیابی
 • اطلاعات گارانتی محصول
 • دفترچه راهنمای استفاده از محصول

حال که همه مزایا و معایب این کیف پول را ذکر کردیم و در مورد بسته بندی آن نیز برای شما توضیح دادیم، باید در مورد نحوه استفاده از آن نیز با شما حرف بزنیم.

ما ابتدا در مورد نحوه تنظیم کیف پول کیپ کی صحبت خواهم کرد و پس از آن نیز در مورد چگونگی ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال یا استفاده از آن, مطالبی را بیان خواهیم کرد.

 

آموزش استفاده از کیف پول کیپ کی

قبل از هر کاری نیاز به داشتن تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری زیر دارید:

 • یک کامپیوتر
 • مرورگر کروم (مطمئن شوید که آخرین نسخه آن را نصب کرده باشید.)
 • کیف پول سخت افزاری کیپ کی
 • کابل یو اس بی
 • اپلیکیشن کیپ کی (می توانید از طریق اپ استور گوگل کروم آن را به دست آورید.)
 • کارت ریکاوری یا عبارت بازیابی که در پکیج خریداری شده وجود دارد.

 

با فراهم نمودن همه موارد بالا، مراحل زیر را طی کنید:

قدم اول: اپلیکیشن کلاینت کیپ کی (Keep key client app) را دانلود کنید.

قدم دوم: اپلیکیشن را باز کرده و روی گزینه initialize keepkey کلیک کنید.

قدم سوم: نام دیوایس یا لیبل (device label/name) را اضافه کنید.

keepkey-how-to-start

قدم چهارم: پین کد خود را انتخاب و تایید کنید. این کد می تواند شامل ۹ رقم باشد. توصیه می کنیم که حداقل یک کد ۶ رقمی انتخاب کنید. به صفحه نمایش دقت کنید. زیرا که این اعداد قبل از تایید تغییر خواهند کرد.

keepkey-choosing-pin

قدم پنجم: زمان نوشتن عبارت بازیابی شما فرا رسیده است. این عبارت شامل ۱۲ کلمه است. بسیار مهم است که همه کلمات را به درستی یادداشت کنید. پس از این کار، دکمه تایید را نگه دارید تا موفق به تایید پایان این مرحله شوید.

قدم ششم: نصب کیف پول کیپ کی به پایان رسیده است و شما امکان استفاده از آن را خواهید داشت.

 

نحوه ارسال ارز دیجیتال در کیف پول کیپ کی

قبل از ارسال دارایی های خود باید مطمئن شوید که به مقدار کافی ارز دیجیتال دارید. در صورت داشتن مقدار کافی ارز دیجیتال، می توانید با طی مراحل زیر آن را ارسال کنید.

قدم ۱: در بالای صفحه نمایش این کیف پول گزینه ارسال یا send را خواهید دید. روی آن کلیک کنید.

keepkey-send

 

قدم ۲: حال باید ارز دیجیتال که قصد ارسال آن را دارید انتخاب نمایید. شما می توانید با مرور لیست ارزهای دیجیتال و یا با استفاده از منوی جستجو ارز دیجیتال دلخواه خود را انتخاب کنید.

keepkey-select-crypto

 

قدم ۳: دارایی دیجیتال که قصد ارسال آن را دارید را انتخاب و روی گزینه next کلیک کنید.

قدم ۴: جزئیات را که شامل ادرس گیرنده و میزان ارز دیجیتال ارسالی است را وارد کنید و روی گزینه ادامه یا continue کلیک کنید.

keepkey-send-assets

 

قدم ۵: تایید کنید که اطلاعات وارد شده درست است و روی گزینه ارسال یا send کلیک کنید.

keepkey-confirm-send

 

قدم ۶: پین کد (PIN) خود را وارد کرده و روی گزینه SUBMIT کلیک کنید.

keepkey-enter-pin

همان طور که می بینید، با توجه به مطالب گفته شده ارسال ارز دیجیتال با استفاده از کیف پول کیپ کی کار بسیار راحتی است.

 

نحوه دریافت ارز دیجیتال در کیف پول کیپ کی

در نهایت ما قصد داریم نحوه دریافت ارز دیجیتال را با استفاده از کیپ کی برای شما بیان کنیم. در ادامه مراحل دریافت ارز دیجیتال با استفاده از این کیف پول برای شما ذکر شده است:

قدم ۱: روی گزینه دریافت یا Receive در بالای صفحه نمایش کلیک کنید.

keepkey-receive-assets

 

قدم ۲: مانند زمان ارسال ارز دیجیتال، باید در این مرحله ارز دیجیتالی که قصد دریافت آن را دارید انتخاب کنید و روی گزینه بعدی یا Next کلیک کنید.

keepkey-choose-cryptocurrency

 

قدم ۳: حال نیاز دارید تا ادرسی را که در صفحه نمایش کامپیوتر شما دیده می شود را با ادرس کیپ کی مطابقت داده و تایید کنید.

keepkey-confirm-wallet-address

 

قدم ۴: کل ادرس را کپی کرده و برای کسی که باید ارز دیجیتال را برای شما ارسال کند, بفرستید.

keepkey-copy-wallet-address

به دلیل ساده بودن رابط کاربری کیپ کی شما در هیچ یک از مراحل بالا با مشکل مواجه نخواهید شد.

 

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده، همان طور که در ابتدای متن به شما قول دادیم، در بررسی کیف پول کیپ کی همه جنبه های آن را پوشش دادیم. شما حالا جواب همه سوالات مهم خود را در مورد این کیف پول سخت افزاری به دست آورده اید.

کیپ کی یک کیف سخت افزاری است که دارای مشخصه های امنیتی عالی می باشد. به دلیل اینکه با استفاده از کیپ کی، دارایی های دیجیتال شما به صورت افلاین ذخیره می شوند، این دستگاه از ایمن‌ترین کیف پول های موجود برای ذخیره ارزهای دیجیتال شما خواهد بود.

کیپ کی دارای ابعادی بزرگ تر از دیگر کیف پول‌های موجود در بازار است. برای همین می توان گفت که کمی سنگین تر از بقیه کیف پولها است، اما در عین حال نصب آن راحت است و ارسال و دریافت ارز دیجیتال با استفاده از این کیف پول به سادگی امکان پذیر است.

برای همین در کل مهم ترین مشکل آن پشتیبانی از تنها ۴۰ ارز دیجیتال است. که در مقایسه با لجر نانو اس و ایکس که توانایی پشتیبانی از بیش از ۱۰۰۰ کوین و توکن را دارند این عدد ناچیز است.

امید داریم که مرور ما بر کیف پول سخت افزاری کیپ کی برای شما مفید بوده باشد و با توجه به مطالب ذکر شده توانسته باشید نتیجه بگیرید که آیا این کیف پول برای شما مناسب است یا خیر.

مطالبی که ما در این مقاله ذکر کردیم برای سرمایه گذاری، ترید و یا هر گونه فعالیت مالی نبوده. به همین خاطر ما توصیه خرید کیف پول خاص و یا سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال خاصی را نمی کنیم. اگر قصد خرید کیف پول و یا ارز دیجیتال خاصی را دارید، بهتر است با یک فرد خبره در بازار ترید ارزهای دیجیتال مشورت نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید