اخبار

جاستین سان خطاب به دارندگان ترون: بیایید با اتریوم و ایاس مبارزه کنیم!

جاستین سان، خالق بلاک چین ترون و مدیرعامل بیت تورنت (BitTorrent)، دارندگان ترون را به مبارزه علیه ایاس و اتریوم در یک بازی رایانه‌ای با جایزه ۵۰,۰۰۰ دلاری دعوت کرده است!

به گزارش نیوز لاجیکال، سان در توییتر از دنبال‌کنندگان خود خواست تا با انجام یک بازی رایانه‌ای که به گفته سان «اولین بازی نقش آفرینیِ چند بلاک چینی» است، در نبرد میان ایاس، اتریوم و ترون شرکت کنند. طبق اعلام سان، جایزه این مسابقات ۵۰,۰۰۰ دلار است.

جاستین سان که یکی از پرحاشیه‌ترین چهره‌های شناخته‌شده در حوزه ارزهای دیجیتال است، در توییتر خود ضمن معرفی بازی «ChainZ Arena» نوشت:

از تمام دارندگان ترون می‌خواهم تا متحد شویم و علیه ایاس و اتریوم بجنگیم!

از زمان انتشار شبکه اصلی ترون، سان همیشه به دنبال پیشی گرفتن از ایاس و اتریوم، به عنوان پلتفرم‌های برتر دنیای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز بوده است؛ مسئله‌ای که می‌توان گفت تا حد زیادی محقق شده و حالا ترون یکی از رقبای جدی برای ایاس و اتریوم به حساب می‌آید.

در حال حاضر، تعداد نرم‌افزارهای غیرمتمرکزی که بر روی بلاک چین ترون در حال اجرا هستند به ۷۴۰ عدد رسیده است. این در حالی است که هفته گذشته شاهد اضافه شدن ۸ نرم‌افزار جدید بودیم.

ترون همواره به دنبال جذب توسعه‌دهندگان و کاربران جدید بوده است و همین مسئله سبب شده تا اکوسیستم این ارز دیجیتال با رشد قابل ملاحظه‌ای همراه باشد.

هفته جاری، حواشی میان جاستین سان و ویتالیک بوترین داغ‌تر شد؛ چرا که خالق «IPFS»، خوان بنت (Juan Benet)، سان را متهم به سرقت ادبی کرد. به گفته بنت، مدیرعامل بیت تورنت، لوگوی اصلی، کدها و مقالات شرکتش را دزدیده است!

بنت در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که سان به عمد جزئیات آنها را تغییر داده تا بتواند با پیچیده کردن بخش‌های مختلف آن، سرمایه‌گذاران را گول بزند.

IPFS کمی پس از آن که جاستین سان خبر از تغییر لوگوی «BTFS» (BitTorrent File System) داد، ادعا کرد که لوگوی استفاده‌شده، در اصل متعلق به این پلتفرم بوده است.

فورک کردن تمام کدهای ما، تغییر نام تجاری و دروغ در مورد اینکه این نام برای آنهاست، کپی کردن بخش‌های مختلف جزئیات مقالات و گول زدن سرمایه‌گذاران با ملغمه‌ای از اظهارات غیر عقلانی، کافی نبود! ترون حتی نمی‌تواند یک لوگوی اختصاصی برای خودش داشته باشد.

سان که به نظر نمی‌رسید از اظهارات خالق IPFS خوشحال شده باشد، با اشاره به لوگوی BTFS گفت که شکل یک مکعب که در لوگوی آنها مورد استفاده قرار گرفته است، متعلق به کسی نیست:

نرم‌افزار شما صرفا یک نام است و هنوز عرضه نشده است. شما در حال کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران خود هستید.

سان در بخشی دیگر می‌نویسد:

باید نگاهی به غرورت بیندازی! مایه خجالت است که بعد از سه سال هنوز فایل کوین (Filecoin) عرضه نشده، اما BTFS BTT به خوبی دارد کار می‌کند.

پس از جدال‌های لفظی، نوبت ویتالیک بوترین بود که وارد ماجرا شود. او در پاسخ به توییت بیت تورنت نوشت:

خواندن این توییت واقعا دردناک است. انگار به یک زامبی نگاه می‌کنی: این حساب کاربری انگار چیزی است که برای ۱۵ سال می‌شناختی و با آن بزرگ شدی، ولی حالا، در پشت آن فقط یکی دیگر از بازوهای دیکتاتوری سان وجود دارد.

 

منبع: News Logical

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *