اخبار

به‌ زودی اینترنت وصل می‌شود

شنیده‌ها حاکی از آن است که اینترنت برخی از استان‌ها به زودی وصل می‌شود و تاکنون برخی از ارائه‌دهندگان ADSL در چند استان اینترنت را وصل کرده‌اند. البته طبق داده‌ها، در حال حاضر (۱ آذر ۹۸) هنوز بیش از ۷۵ درصد کاربران دسترسی به اینترنت ندارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، شورای امنیت کشور به دستور ریاست وزیر کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی از مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.

اما بر خلاف گزارشات منتشرشده در برخی رسانه‌ها، تا این لحظه (روز جمعه) اینترنت بسیاری از نقاط کشور هنوز وصل نشده است و به نظر می‌رسد که تاکنون فقط مراکز خاص مانند ادارات و دانشگاه‌ها به اینترنت دسترسی دارند.

طبق داده‌های وب‌سایت نت بلاکس (NetBlocks) که یک وبسایت مانیتورینگ اینترنت در دنیا محسوب می‌شود، اتصال به اینترنت جهانی در ایران از کمتر از ۵ درصد به رقم ۱۵ درصد رسیده است و این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده وصل شدن تدریجی اینترنت باشد.

به‌روزرسانی ۱ آذر ساعت ۲۳:۳۰: به گزارش ایسنا، در استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری اینترنت‌های خانگی (ADSL) متصل شده است.

این خبر تکمیل می‌شود…

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *