اخبار

افزایش شدید درآمد ماینینگ اتریوم با افزایش قیمت این ارز

درآمد روزانه ناشی از کارمزدهای تراکنش‌های شبکه اتریوم در عرض تنها یک روز، بیش از دو برابر شده است و این روند کماکان ادامه دارد.

به گزارش دیکریپت، داده‌های دریافتی از پلتفرم تحلیلی گلاس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد پس از گذشت تنها یک روز از تولید نیم‌میلیون دلار درآمد از کارمزدهای تراکنش‌های اتریوم در عرض یک ساعت، متوسط درآمد ساعتی ماینرهای اتریوم به ۸۰۰,۰۰۰ دلار رسیده است.

گلاس‌نود در توییتی نوشته است:

طی شبانه‌روز گذشته، متوسط درآمد ماینرهای اتریوم از کارمزدهای تراکنش‌ها به ۸۰۰,۰۰۰ دلار در ساعت رسیده است.

آن‌طور که گلاس‌نود می‌گوید، میزان درآمد روزانه ماینرهای اتریوم از کارمزدهای تراکنش‌ها در روز ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور) با ثبت رکورد تازه‌ای به ۱۶.۵ میلیون دلار رسیده است. برای مقایسه، بد نیست بدانید که این عدد در تاریخ ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) تنها ۸.۱ میلیون دلار بوده است.

افزایش درآمد ماینرها بیش از هر چیز به رشد انفجارگونه کارمزدهای تراکنش‌های شبکه اتریوم بازمی‌گردد؛ اتفاقی که باعث شده درآمد ماینرها در عرض تنها یک روز، دوبرابر شود.

فارغ از این جهش‌های ناگهانی، مجموع کارمزدهای روزانه تراکنش‌های اتریوم در روز ۸ اوت (۱۸ مرداد) در بازه تقریبی ۱۴۰,۰۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار در نوسان بوده است.

لری سرمک (Larry Cermak)، مدیر بخش تحقیقات وب‌سایت The Block می‌گوید که اعداد و ارقام کنونی، بسیار بیشتر از اعداد ثبت‌شده در دوران اوج بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷ است. علاوه‌ بر این، ماینرهای اتریوم هم‌اکنون، درآمد بسیار بیشتری در مقایسه با همتایان خود در شبکه بیت کوین به دست می‌آورند.

سرمک طی توییتی می‌نویسد:

برای مقایسه، بد نیست بدانید که ماینرهای بیت کوین در روز گذشته توانستند تنها ۱.۵ میلیون دلار درآمد از کارمزدهای تراکنش‌ها به دست بیاروند که حدوداً برابر با ۹ درصد از درآمد ماینرهای اتریوم است. گفتنی است کارمزدهای بیت کوین در زمان اوج تاریخی بهای این ارز دیجیتال در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) برابر با ۲۱.۴ میلیون دلار بوده است.

اگرچه ماینرهای اتریوم هم‌اکنون دارند پول پارو می‌کنند، اما بسیاری از کاربران و کارشناسان، نگران این هستند که کارمزدها سر به فلک بکشد و از کنترل خارج شود.

منبع: Decrypt

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید