اخبار

احتمال افزایش قیمت اتریوم با نزدیک‌شدن به راه‌اندازی اتریوم ۲.۰

قیمت اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به اینجا، عملکرد قابل‌قبولی داشته است. از سوی دیگر، اخبار پیرامون راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ باعث شده است تا تحلیل‌گران پیش‌بینی کنند قیمت این ارز دیجیتال با جهشی مضاعف همراه شود.

به گزارش کریپتوپوتیتو، تحلیل‌گران معتقدند که عرضه نسخه دوم اتریوم، می‌تواند اصلی‌ترین عامل در افزایش قیمت این ارز دیجیتال باشد.

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به اینجا، قیمت اتریوم با رشدی ۱۷۰ درصدی همراه بوده و توانسته است از ۱۴۰ دلار به محدوده ۳۸۰ دلار برسد. بدون شک، افزایش تقاضا در حوزه دیفای و کشت سود (Yield Farming)، در این رشد بی‌تأثیر نبوده است. شایان ذکر است که تقاضا در این حوزه نیز ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

گزارش‌های دیفای پالس (DeFi Pulse) نشان می‌دهد که در حال حاضر، چیزی حدود ۹ میلیون اتر در پروتکل‌های مختلف دیفای قرار دارد. این مقدار معادل تقریبی ۸ درصد اترهای عرضه‌شده تا به اینجاست. افزایش تقاضا برای کشت سود باعث شده است تا به اینجای سال ۲۰۲۰، شاهد پیشی‌گرفتن عملکرد اتریوم نسبت به بیت کوین باشیم. در مدت مشابه، قیمت بیت کوین تنها ۶۲ درصد رشد کرده است.

همزمان با اعلام توسعه‌دهندگان اتریوم مبنی بر راه‌اندازی بیکان چین (Beacon Chain) شبکه اتریوم ۲.۰، بسیاری معتقدند که تا پایان سال ۲۰۲۰، شاهد افزایش بیش از پیش قیمت اتریوم خواهیم بود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که فاز آزمایش اتریوم ۲.۰ رو به اتمام است و در آینده‌ای نزدیک باید منتظر راه‌اندازی این به‌روزرسانی باشیم.

پس از عرضه شبکه آزمایشی مدالا (Medalla)، بن ادگینگتون (Bed Edgington)، توسعه‌دهنده کانسنسیس (ConsenSys) گفت:

بخواهم منصفانه پاسخ بدهم، باید بگویم که انتظار ندارم که شرایط مشابه در شبکه اصلی با سهام‌گذاری‌های حقیقی رخ دهد. همکارانم به‌سختی در حال اتمام کارهای شبکه هستند. دلیل اصلی این مسئله که باید شبکه آزمایشی مدالا را فراموش کنیم هم همین است.

ادگینگتون در پاسخ به این سؤال که آیا باید شبکه مدالا را یک شبکه «ناقص» خواند یا نه گفت:

مشارکت‌کنندگانِ پایین مدالا به این دلیل بود که مردم از شبکه‌های آزمایشی خسته شده‌اند.

برای نهایی‌شدن یک تراکنش در شبکه جدید اتریوم، تأیید ۶۶ درصد از اعتبارسنج‌ها ضروری است. این در حالی است که در شبکه آزمایشی این نرخ تنها کمی از ۵۰ درصد بیشتر بود؛ به همین دلیل است که توسعه‌دهندگان اتریوم ۲.۰ به‌دنبال شبکه اصلی تا شش هفته آینده هستند. ادگینگتون پیش‌تر عنوان کرده بود که طی هفته جاری شاهد عرضه قراردادهای سپرده‌گذاری خواهیم بود.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت اتریوم

بسیاری از تحلیل‌گران و مفسران بازار ارزهای دیجیتال، از فاز فعلی با عنوان «فاز انباشت» اتریوم یاد می‌کنند که فاصله‌ای ۷۳ درصدی نسبت به اوج قیمت این ارز دیجیتال دارد.

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که حجم بزرگی از اتر، یک سال است که از جای خود تکان نخورده است. این مسئله حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران با پیش‌بینی راه‌اندازی فاز ۰ (صفر)، ارزهای خود را نمی‌فروشند. از سوی دیگر، دکتر هیث تاربرت (Heath Tarbert) در اظهارنظری اعلام کرد که تحت تأثیر این دارایی [اتریوم] قرار گرفته است. به‌عقیده بسیاری از تحلیل‌گران، به‌محض مشخص‌شدن تاریخ عرضه اتریوم ۲.۰، باید منتظر رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به محدوده ۴۰۰ دلاری باشیم.

منبع: Cryptopotato

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید