آموزشکیف پول ارزهای دیجیتال

نحوه ی بازیابی کیف پول بیت کوین در صورت گم شدن

آیا تا کنون این مسئله تا کنون ذهن شما را به خود مشغول کرده است که بیت کوین خود به طور اتفاقی از دست بدهید؟ طبق تحقیقات به دست آمده از Chainalysis ، تقریبا برای ۲٫۷۸ تا ۳٫۷۹ میلیون بیت کوین چنین اتفاقی افتاده است و کاملا غیرقابل دسترسی شده و برای همیشه از بین رفته است. بنابراین ، پس از خرید بیت کوین و ذخیره آن ، مهم است که بدانید که چگونه کیف پول بیت کوین خود را به صورت امن ذخیره کنید و همچنین بدانید که در صورت گم شدن کیف پولتان، چگونه آن را بازیابی کنید.

چکار کنیم که بیت کوین های ما کم نشود؟

به منظور اطمینان از ایمن بودن بیت کوین های شما در کیف پول تان ، چند روش مهم وجود دارد که خوب است آن ها را به خاطر بسپارید.

 • کیف پول Bitcoin خود را با رمز رمزگذاری کنید.
 • ایجاد نسخه پشتیبان از کیف پول بیت کوین خود، در صورت خرابی سخت افزار / نرم افزار، یا در صورت داشتن کیف پول با بیت کوین سرقت شده / ضروری است.
 • این نسخه های پشتیبان را در چندین مکان (مانند CD ، کیف پول کاغذی ، USB و غیره) ذخیره کنید.
 • هر بار که از داده ها ، مانند پرونده dat نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، از کیف پول خود نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.

توجه کنید دوستان، تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول آسان است و می توانید با استفاده از یکی از موارد زیر این کار را انجام دهید:

  • کلید خصوصی BIP32 Master
  • تهیه نسخه پشتیبان dat
  • عبارات Mnemonic Seed BIP39

بازیابی کیف پول بیت کوین

شما باید بر اساس کیف پول مورد استفاده خود روش تهیه پشتیبان از آن را انتخاب کنید. بسیاری از دارندگان کیف پول های فعلی بیت کوین از روش سوم استفاده می کنند یعنی Mnemonic Seed BIP39 . در ادامه روش بازیابی کیف پول بیت کوین را با استفاده از این روش برای شما ذکر کرده ایم.

 

بازیابی کیف پول بیت کوین با استفاده از روش Mnemonic Seed BIP39

قبل از اینکه روش بازیابی را به شما آموزش دهیم لازم است این نکات را بدانید :

 • بیشتر کیف پول های بیت کوین قادر هستند با استفاده از یک Mnemonic Seed که دنباله ای از ۱۲ ، ۱۸ یا ۲۴ کلمه است، برای پشتیبان گیری و بازگرداندن دسترسی به وجوه خود استفاده کنند.
 • کیف پول های سخت افزاری (مانند یک لجر یا یک Trezor) که در بین محبوب ترین گزینه ها برای ذخیره بیت کوین وجود دارد ، یک عبارت Mnemonic Seed تصادفی را به عنوان گزینه بازیابی برای تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول شما، هنگام انجام تنظیمات اولیه برای اولین بار تولید می کنند.
 • این عبارات توسط تعداد معینی از کلمات که به طور تصادفی تولید می شوند ، شکل می گیرد. به این نکته توجه کنید که این کلمات را روی بیش از یک قطعه کاغذ نوشته و نگهداری کنید و هرگز آن ها را در دستگاههای متصل به اینترنت ذخیره نکنید.

آموزش بازیابی کیف پول بیت کوین با استفاده از روش Mnemonic Seed BIP39

پس از یادداشت و نگهداری عبارتی که در بخش قبل گفته شد، تنها راه بازیابی کیف پول بیت کوین با استفاده از نسخه پشتیبان شما برای همین عبارت است. برای این منظور می توانید به سادگی بر روی گزینه ی بازیابی کیف پول (برای دستگاه های Trezor) کلیک کنید و عبارت Mnemonic Seed BIP39 خود را تایپ کنید.

ترتیب کلمات ایجاد شده توسط دستگاه های Ledger یا Trezor ، بدین معنی است که می توان آنها را با هر کیف پول سازگار با BIP39 استفاده کرد تا مجدداً بتوانید به بیت کوین های خود دسترسی پیدا کنید.

بازیابی کیف پول بیت کوین

 

بازیابی بیت کوین با استفاده از یک فایل wallet.dat

غالباً ، کیف پول های دسکتاپ از پرونده ای به نام wallet.dat برای ذخیره کلیدهای خصوصی و سایر اطلاعات مهم استفاده می کنند.

شما می توانید بسته به سیستم عامل خود قادر خواهید بود در یکی از مکانهای زیر به این پرونده دسترسی پیدا کنید.

اگر از Windows استفاده می کنید:

٪ APPDATA٪ \ NameOfWallet /

اگر از لینوکس استفاده می کنید:

 ~ / .NameOfWallet /

اگر از Mac OS X استفاده می کنید:

 ~ / کتابخانه / پشتیبانی برنامه / NameOfWallet /

پس از یافتن آن

، روند تهیه نسخه پشتیبان آسان است. کافیست فایل را در دستگاه دیگری مانند هارد اکسترنال یا رایانه دیگر کپی کنید.

برای بازیابی کیف پول ، به سادگی نسخه پشتیبان را از پرونده موجودی wallet.dat موجود در پوشه نصب کیف پول بیت کوین، کپی پیست کنید. به خاطر داشته باشید که با این روش همه داده های موجود در پرونده wallet.dat که در حال کپی هستید، پاک می شود. بنابراین ، کاملا مراقب باشید که یک روی کیف پول موجود بازنویسی نشود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید