اخبار

کاربران صرافی هک‌شده کریپتوپیا می‌توانند برای برداشت دارایی خود درخواست دهند

مدیر امور تسویهٔ صرافی ارز دیجیتال کریپتوپیا که حالا دیگر وجود خارجی ندارد، گفته است که مشتریان سابق این صرافی می‌توانند درخواست‌های خود را برای بازپرداخت وجوه‌شان مطرح کنند.

به گزارش کوین دسک، شعبهٔ شرکت حسابداری گرنت تورنتون (Grant Thornton) در نیوزیلند، در یک پست بلاگی اعلام کرد که درگاهی باز کرده است تا این امکان برای کاربران آسیب‌دیده فراهم شود که بتوانند برای بازگرداندن دارایی‌هایی که هنوز در اختیار صرافی است درخواست دهند. در جریان هک صرافی کریپتوپیا در اوایل سال ۲۰۱۹، که ۱۷ میلیون دلار در قالب اتر و توکن‌های استاندارد ERC-20‌ از این صرافی دزدیده شد، تمام حساب‌ها مسدود شدند.

گرنت تورنتون گفت که حجم گسترده نامه‌های الکترونیکی ارسالی به کاربران به این معنی است که این شرکت در طول هفته جاری به‌صورت دسته‌ای این موضوع را به کاربران اطلاع می‌دهد.

این موضوع به اطلاع حدود ۹۶۰,۰۰۰ کاربر سابق کریپتوپیا می‌رسد و از کسانی که ثبت‌نام می‌کنند، درخواست خواهد شد که برخی از جزئیات حساب خود را تأیید کنند تا اطمینان حاصل شود که فقط کاربران تأییدشده صرافی درخواست خود را ثبت می‌کنند. گرنت تورنتون گفته است که طی این مراحل ضروری است تا از انطباق درخواست‌ها برای بازگرداندن دارایی‌ها، با قوانین نیوزیلند اطمینان حاصل شود.

در آوریل ۲۰۲۰ (فروردین ۹۹)، حکمی از سوی دیوان عالی شهر کرایست‌چرچ (Christchurch) صادر شد که اعلام می‌کرد که مشتریان این صرافی مالک ارزهایی هستند که در حساب‌های کریپتوپیا نگهداری می‌شوند. ضمناً این حکم دیوان عالی، این ارزها را در دسته «دارایی‌ها» طبقه‌بندی کرد.

در عوض، در این حکم این امکان به گرنت تورنتون داده شده است که برای دریافت درخواست‌ها پیش‌قدم شود. در پست مربوط به تسویه‌نامه آمده است:

این موضوع نشان می‌دهد که برای شروع روند بازگردانی دارایی مالکان حساب‌ها، باید درگاه ثبت درخواست‌ها ایجاد شود.

کریپتوپیا در زمان انحلال ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال داشت. مشخص نیست که کاربران چند درصد از میزان واقعی دارایی خود را با این درخواست‌ها بازخواهند یافت. همچنین تعداد زیادی از دارندگان حساب، ۳۷ تأمین‌کننده اعتبار، ۹۰ سهام‌دار و همچنین آژانس مالیاتی نیوزیلند، به‌دنبال این هستند که بخش قابل‌توجهی از دارایی‌های باقیمانده این صرافی را به خود اختصاص دهند.

منبع: Coindesk

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید