اخبار

هک ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم

در روز ۳۰ آگوست، یک کاربر در وبسایت گیت هاب مطلبی منتشر کرد که ۱۴۰۰ بیت کوین به شکلی ماهرانه از کیف پول الکتروم او هک شده است. تحلیل N-chain از این اتفاق نشان می‌دهد که هکرها یک حساب در صرافی بایننس داشته‌اند و برخی از تراکنش‌های مورد استفاده برای انتقال این کوین‌ها در شهر سنت پترزبورگ روسیه اتفاق افتاده‌ است. نتایج تهیه شده از تحقیقات روی بلاک چین معمولا بیشتر از این که قطعی باشند،‌ احتمالی هستند.

هک ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم
هک ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم

حتی اگر شفافیتی در مورد روش انجام حمله وجود نداشته باشند، در صورتی که تنظیمات نرم افزار کیف پول الکتروم درست بوده باشد، این کیف پول باید امن باشد. کسی که ادعای این هک را مطرح کرده، می‌گوید که این حمله بعد از اینکه کیف پول خود را برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۷ اجرا کرده، صورت گرفته است. او ادعا می‌کند که وقتی آپدیت نرم افزار را نصب کرده، تمامی موجودی او به یک آدرس ناشناس انتقال یافته است.

۵ بیت کوینی که از حساب بایننس در ژانویه ۲۰۱۸ برداشته شد نیز با آدرس این هکر مرتبط بوده است. از آن جایی که هیچ فرد دیگری در برداشت این کوین‌ها نقشی نداشته، پس بایننس با توجه به پیاده سازی فرآیند KYC، احتمالا باید هویت این هکر یا همدستانشان را در اختیار داشته باشد.

نکته جالب این است که مدیر عامل صرافی بایننس یعنی چانگ پنگ ژائو دیروز در توییتی اعلام کرد که صرافی‌اش این آدرس را در لیست سیاه قرار داده است:

توئیت چانگ پنگ ژائو
توئیت چانگ پنگ ژائو

این مجرمان بعد از در اختیار گرفتن این ۱۴۰۰ بیت کوین از کیف پول الکتروم این کوین‌ها را به صورت مداوم انتقال دادند و در کیف پول‌های کوچک تر پخش کرده اند.

در اتفاقی نادر نود بیت کوینی که این تراکنش را پردازش می‌کرد، مکان آن را در سنت پترزبورگ روسیه تشخیص داد. با این حال، ممکن است که این سارقان از VPN برای مخفی نگه داشتن مکان واقعی‌شان استفاده کرده باشند.

کوین تلگراف از باینسس در این مورد سوال کرد اما پاسخی دریافت نکرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید