اخبار

مدیرعامل NYDIG: دولت‌ها به‌دنبال خرید بیت کوین هستند

رابرت گاتمن (Robert Gutmann)، مدیرعامل شرکت نیویورک دیجیتال اینوستمنت گروپ (NYDIG)، می‌گوید که ممکن است صندوق‌های ثروت دولتی به‌زودی اقدام به خرید بیت کوین کنند.

به گزارش کوین تلگراف، گاتمن در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که شرکتش با برخی از صندوق‌های ثروت ملی در ارتباط با احتمال سرمایه‌گذاری در بیت کوین مذاکراتی را انجام داده است.

صحبت‌های گاتمن در یک پادکست و با حضور رائول پال (Raoul Pal)، استراتژیست سرمایه‌گذاری و بنیان‌گذار ریل ویژن (Real Vision)، انجام شد.

پال هم با تأیید صحبت‌های گاتمن، اعلام کرد که صندوق ثروت ملی سنگاپوریِ تماسک (Temasek) مدتی است که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. او در ادامه افزود که این صندوق در حال حاضر حدود ۳۰۶ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد. او می‌گوید که تماسک بیت کوین را مستقیماً از ماینرها می‌خرد.

پال روز پنجشنبه در توییتی، از ورود قریب‌الوقوع صندوق‌های ثروت ملی به حوزه بیت کوین به‌عنوان «دیوار پول» یاد کرده است.

مدتی است که شرکت‌های بزرگی همچون مایکرواستراتژی و تسلا به خرید بیت کوین روی آورده‌اند و حالا بسیاری، از احتمال ورود دولت‌ها به این حوزه صحبت می‌کنند.

گاتمن در ادامه گفت که بیت کوین برای شرکت‌های سهامی عام و صندوق‌های ثروت ملی جذاب است و این جذابیت دلایل مشابهی دارد. به‌گفته وی، سرمایه‌گذاران نهادی به‌دنبال آن هستند که با استفاده از بیت کوین تعهدات خود را در مقابل کاهش ارزش دلار محافظت کنند.

گاتمن معتقد است که در حال حاضر سرمایه‌گذاران در حال بازبینی سبدهای سرمایه‌گذاری خود هستند. او در ادامه گفت:

اگر با نگاهی آینده‌نگرانه به این موضوع نگاه کنید و خود را جای یک کمیته سرمایه‌گذاری یا یک کمیته تخصیص سرمایه‌گذاری قرار دهید و تمام سرمایه‌های شما در حال کاهش ارزش نسبت به تعهدات دلاری‌تان باشد، منطقی است که بپرسید آیا این کار [خرید بیت کوین] کاری منطقی است یا نه.

سال گذشته میلادی، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، همزمان با خرید بیت کوین توسط شرکتش گفت که ارزش بلندمدت بیت کوین نسبت به ارزش پول نقدی که روزبه‌روز از ارزشش کم می‌شود، بیشتر است.

راس کوستریچ (Russ Koesterich)، مدیر سبد سرمایه‌گذاری در یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بلک راک (BlackRock)، گفت که در بیان جایگاه طلا به‌عنوان یک سرپناه امن در مقابل تورم اغراق شده است.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین با حدود ۵.۵ درصد افزایش، در محدوده ۵۵,۱۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار پادشاه ارزهای دیجیتال هم بیش از ۱ تریلیون دلار است.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید