اخبار

پول مفت در دیفای؛ ارزش ایردراپ توکن MEME به ۷۰۰,۰۰۰ دلار رسیده است!

با افزایش انفجاری بهای توکن میم (MEME) تا آستانه ۲,۰۰۰ دلار، ارزش ایردراپ این توکن به حدود ۷۰۰,۰۰۰ دلار رسیده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، حوزه دیفای همچنان شگفتی‌ می‌آفریند و هر روز تحولات خیره‌‌کننده‌ای را در معرض نمایش می‌گذارد. پروتکل میم که از جمله این شگفتی‌ها است، در روز ۱۸ اوت (۲۹ مرداد) از طریق یادداشتی در پلتفرم مدیوم معرفی شد و به‌سرعت توانست جای خود را میان فعالان بازار باز کند؛ به‌گونه‌ای که طی ساعات اخیر، بهای توکن این پروتکل به مرز ۲,۰۰۰ دلار رسیده است.

نکته جالب توجه در این میان آن است که کل موجودی این توکن، محدود به ۲۸,۰۰۰ واحد است و تقریباً تمامی آن به‌شیوه ایردراپ، میان افرادی که به یک گروه تلگرامی پیوسته بودند، توزیع شده است.

آن‌طور که داده‌های اتراسکن (Etherscan) نشان می‌دهد، ۷۲ نفر موفق به دریافت ۳۵۵ توکن میم در قالب توزیع اولیه پروتکل شده‌اند. این‌ توکن‌ها که در آن زمان، ارزش بسیار ناچیزی داشتند، اکنون هر یک در محدوده ۱,۵۰۰ دلار دادوستد می‌شوند.

با این حال، ساعاتی پیش، بهای توکن میم با برجای گذاشتن رکورد تازه‌ای تا آستانه ۲,۰۰۰ دلار هم پیش رفت و باعث شد تا ارزش ایردراپ آن به حدود ۷۰۰,۰۰۰ دلار برسد. خوش به حال آنهایی که این پول مفت به چنگشان آمد!

آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، یکی از افراد خوش‌اقبالی است که دو روز پیش به دریافت این ایردراپ اذعان کرده بود.

وی در توییتی نوشته بود:

من یکی از نخستین دریافت‌کنندگان ۳۵۰ توکن میم بودم و همان روز اول، آنها را فروختم. آن زمان، این توکن یک توکن گمنام با کاربری مجهول بود، اما امروز به یک پروژه شناخته‌شده تبدیل‌شده و آن ۳۵۰ توکن هم ارزشی بالغ‌بر ۳۰۰ هزار دلار پیدا کرده‌اند.

البته تاریخ این توییت مربوط به دو روز پیش است؛‌ زمانی که بهای توکن میم کمتر از ۱,۰۰۰ دلار بود. درادامه اما قیمت این توکن تا دوبرابر نیز افزایش پیدا کرد.

پیش‌تر در ماه اوت (مرداد)، آندره کرونجی (Andre Cronje)، بنیان‌گذار یرن فایننس (Yearn Finance) از راه‌اندازی YFI خبر داده بود. گفتنی است YFI یک توکن نظارتی کمیاب با موجودی تنها ۳۰ هزار واحد است. نکته‌ای که در مورد این توکن با اقبال اعضای جامعه کاربری مواجه شد، این است که تمامی موجودی این توکن میان اعضای جامعه کاربری توزیع شد تا همه بتوانند در فرایند تأمین نقدینگی و کشت آن مشارکت کنند.

اکنون اما دور، دور ایردراپ‌ها است. پیش از همه، نام یونی‌سواپ (Uniswap) به‌دلیل ایردراپش بر سر زبان‌ها افتاد. یونی‌سواپ، در حال حاضر، پرطرفدارترین بازارساز خودکار و پروتکل صرافی غیرمتمرکز است. این پروتکل، چند روز پیش، توکن نظارتی خود را عرضه و به تمامی کسانی که پیش از اول سپتامبر (۷ شهریور) از پلتفرم آن استفاده کرده‌ بودند، دست‌کم ۴۰۰ توکن یونی (UNI) اعطا کرد. گفتنی است بهای این توکن شاهد سقف تاریخی ۹ دلار نیز بوده است و به این ترتیب، بیشینه ارزش توکن‌های ایردراپ‌شده به هر فرد به حدود ۳,۵۰۰ دلار می‌رسد.

افراد خوش‌اقبالی که ایرادراپ توکن میم نصیبشان شده، در مقایسه با ایردراپ یونی‌سواپ، پول بسیار بیشتری گیرشان آمده، منتها تعداد این افراد بسیار کمتر است.

منبع: Cryptopotato

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید