اخبار

ارز دیجیتال فایل کوین به‌زودی عرضه خواهد شد

پس از حدود سه سال توسعه، پلتفرم فایل کوین (Filecoin) به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، فایل کوین که یک شبکه ذخیره‌سازی داده غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین است، از راه‌اندازی شبکه آزمایشی خود خبر داد. این گام همراه با یک مسابقه تکمیل خواهد شد و پس از آن شاهد راه‌اندازی شبکه اصلی و عرضه ارز دیجیتال فایل کوین خواهیم بود.

فایل کوین یک فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که افراد می‌توانند به‌شکلی امن فایل‌های خود را روی آن ذخیره کنند.

طبق این بیانیه‌، شبکه آزمایشی فایل کوین به‌مدت سه هفته میزبان یک مسابقه استخراج (ماینینگ) در سراسر جهان خواهد بود. در این مدت، ماینرهایی که روی شبکه فایل کوین فعالیت کنند، ۴ میلیون واحد توکن فایل کوین (FIL) به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. در این شبکه، ماینرها باید با استفاده از فضای ذخیره‌سازی (هارد دیسک) به اعتبارسنجی تراکنش‌ها بپردازند.

فایل کوین که محصول شرکت پروتکل لبز (Protocol Labs) است، سال ۲۰۱۷ در پیش‌فروش توکن‌های خود (ICO)، حدود ۲۵۷ میلیون دلار سرمایه جذب کرد.

در بیانیه فایل کوین نوشته شده است که این پروژه قبل از رونمایی از شبکه آزمایشی، آزمایش‌های دیگری را به اتمام رسانده است. نام الگوریتم اجماع فایل کوین، «اثبات تکثیر» (proof-of-replication) است. الگوریتم اجماع همان روشی است که اعضای یک شبکه بلاک چینی با آن اعتبار بلاک‌ها را تأیید می‌کنند. این شبکه آزمایشی آخرین مرحله تجربی قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی است.

طبق بیانیه منتشرشده، در رقابت شبکه آزمایشی فایل کوین، این شبکه نسبت به میزان فضایی که هر ماینر در اختیار شبکه قرار می‌دهد، به ۱۰۰ ماینر برتر جهان پاداش خواهد داد. همچنین ۵۰ ماینر برتر در هر قاره هم پاداش دریافت خواهند کرد.

پاداش اهدایی به ماینرها
پاداش اهدایی به ماینرها در این مسابقه؛ ۱۰۰هزار واحد توکن در با رسیدن فضای شبکه به ۵,۰۰۰ ترابایت

ایان دارو (Ian Darrow)، مدیر اجرایی فایل کوین، در این بیانیه نوشته است:

این شبکه آزمایشی برای ساخت، آموزش و پاداش جامعه ماینرهای فایل کوین طراحی شده است؛ ماینرهایی که کمک خواهند کرد تا کل شبکه برای راه‌اندازیِ سلامت، غیرمتمرکز و بسیار توزیع‌شده‌ی شبکه اصلی در تابستان امسال، آماده باشد.

دارو همچنین از فضای رقابتی ایجاده‌شده به عنوان مکانی فوق‌العاده برای همه ماینرها با هر نوع تجربه یا سطحی یاد کرد.

در ماه فوریه (بهمن ۹۸)، فایل کوین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که انتظار دارد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کند.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید