اخبار

صرافی LocalBitcoins: خطر از دست دادن بیت کوین کاربران مرورگر TOR

صرافی کریپتوی همتا به همتای فنلاندی لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) به کاربران در خصوص خطرات امنیتی موجود در مرورگر تور (Tor) هشدار داده است.

در تاریخ ۹ سپتامبر، ریچارد بنسبرگ متخصص امور تراکنشی تصویری از سایت لوکال بیت کوینز (LocalBitcoins) را توییت کرد که به کاربران مرورگر تور درباره خطر از دست دادن بیت کوین های خود هشدار می‌داد. در این تصویر نوشته شده بود:

هشدار به تمام کاربران تور (Tor):

مرورگر تور شما را در معرض خطر سرقت بیت کوین های شما قرار می‌دهد.

لوکال بیت کوینز (Local Bitcoins) به صحبت های برنسبرگ واکنش نشان داد و گفت که اگر چه استفاده از مرورگر تور برخلاف مقررات سرویس های این صرافی نمی‌باشد، اما به دلایل امنیتی، استفاده از آن توصیه نمی‌شود. لوکال بیت کوینز صراحتا مشخص نکرد که چرا این مرورگر، کاربران را در معرض سرقت قرار می‌دهد.

برنسبرگ اقدام اخیر این صرافی را مورد انتقاد قرار داد و اذعان داشت که لوکال بیت کوینز با بیان این هشدار علیه مرورگر تور که به ارائه حریم خصوصی و ناشناس بودن معروف است، سردرگمی زیادی به وجود آورده است و به نوعی اوضاع را آشفته کرده است.

Tor Project

مرورگر تور محصول پرچمدار تور پراجکت، شرکت مسئول شبکه ناشناس تور می‌باشد. در ماه جولای ۲۰۱۹، کوین تلگراف گزارش داد که کمپین جذب سرمایه تور پراجکت تنها طی ۲۵ ساعت پس از عرضه به هدف اولیه ۱۰ هزار دلاری خود رسید.

این کمپین دو هفته ای سرانجام ۱۸,۸۹۲ دلار سرمایه جذب کرد تا از اهدافش در خصوص حریم خصوصی و آزادی در بستر آنلاین پشتیبانی کند. تور حامیان و طرفداران بسیار زیادی از جمله ادوارد اسنودن دارد. وی برای ارائه اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی مشهور می‌باشد.

در این بین، پس از آن که صرافی لوکال بیت کوینز در اوایل ماه ژوئن، گزینه انجام معاملات ارز داخلی را برای کاربران حذف کرد با کاهش قابل توجه حجم معاملات مواجه شد. در تاریخ ۱۸ ژوئن، لوکال بیت کوینز با معرفی ۴ رده حساب مختلف در سیستم جدید تایید هویت خود که برای فروش بیت کوین و پست کردن تبلیغات در این پلتفرم محدودیت هایی را اعمال می‌کند، به سخت تر کردن سیاست های خود ادامه داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن