تجزیه و تحلیلتحلیل تکنیکال اختصاصی

بررسی نشانه‌های صعودی ریپل

قیمت ریپل برای مدتی طولانی بین حد بالای ۰.۶ دلار و حد پایین ۰.۳ دلاری گیر افتاده است و در حالی که اکثر ارزهای برتر بازار، حرکات پر قدرتی در این مدت از خود نشان داده‌اند عملکرد ریپل ضعیف بوده و نوسانات آن فقط در این ناحیه محدود شده است. ولی به دلایلی که در این تحلیل به آن ها می پردازیم هنوز هم می‌توان به صعود قیمت امیدوار بود.

ابتدا به وضعیت فعلی قیمت در تایم فریم روزانه نگاهی می اندازیم:

برخورد قیمت به خط روند (کف کانال فرضی) و حمایت کلیدی می تواند نشانه ی صعود قیمت تا اهداف اولیه‌ی ۰.۳۷ دلار و سپس ۰.۴۲ دلار باشد و همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید حرکات قیمتی در صعود ها بسیار شارپ‌تر و تندتر بوده است یا به اصطلاح تکانه‌ی حرکتی بیشتری داشته است پس این اهداف ممکن است در چشم به هم زدنی دیده شوند.

اگر طرفدار تحلیل بر اساس الگوهای نموداری هستید به الگوی سر و شانه‌ ای که در تایم فریم ۴ ساعته در قیمت ریپل تشکیل شده است، توجه کنید:

 

ابتدا به الگوی سر و شانه که با رنگ آبی مشخص شده است توجه کنید. قیمت، خط گردن الگو را شکسته، به آن پولبک کرده و در حال صعود برای رسیدن به هدف آن (۰.۳۷ دلار) است. اما این الگو در قسمت سر یک الگوی سر و شانه بزرگ‌تر می تواند قرار بگیرد که پس از شکل گیری آن و شکستن خط گردن الگوی بزرگ تر (خط سیاه) قیمت را به سمت هدف بعدی (۰.۴۲ دلار) هدایت می‌کند.

و اما در بلند مدت و بدون در نظر گرفتن نوسانات قیمت در کوتاه مدت می‌توان این نقشه را برای حرکت ریپل تصور کرد:

با توجه به بررسی امواج الیوت و مشاهده واگرایی مخفی مثبت در قیمت می‌‌توان انتظار رشد قیمت ریپل در بلند مدت را تا اهداف ۰.۹ الی ۱ دلار داشت.

نتیجه‌

در کوتاه مدت می‌توان انتظار رشد دوباره‌ی قیمت ریپل تا اهداف ۰.۳۷ الی ۰.۴۲ دلار را داشت، اما در بلند مدت و بدون در نظر گرفتن نوسانات قیمت در کوتاه مدت اهداف ۰.۹ الی ۱ دلاری را می‌توان مدنظر قرار داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *