اخبار

اتریوم از سوی SEC به عنوان ارز قانونی شناخته شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، این هفته بار دیگر اتریوم را به‌عنوان یک ارز تبادلی قانونی تأیید کرد. طرح دعوی اخیر این کمیسیون علیه پیام‌رسان کیک (Kik)، جزئیات فروش توکن KIN را شرح می‌دهد که قبلا علیه اتر به جای دلار امریکا انجام شده بود.

به‌نظر می‌رسد این کمیسیون با توجه به اسناد رسمی دادگاه، اتریوم را به‌عنوان پول رایج قانونی قبول می‌کند. به گزارش یاهو فایننس، پیش از این گفتگوهایی از سوی مراجع قانونی در سال ۲۰۱۸ مطرح شده بود که در آن مقامات رسمی SEC اظهار داشتند مطمئنا نمی‌توان بیت کوین و اتریوم را اوراق بهادار دانست.

در مجموع، نتیجه طرح دعوی کمیسیون SEC علیه کیک این شد که از نظر قانونگذاران، توکن KIN می‌تواند به‌عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شود. این امر به تأیید پذیرش اتر از سوی SEC به‌عنوان یک ارز واقعی کمک زیادی می‌کند.

 

 

در این پرونده آمده است:

خرید KIN توسط سرمایه‌گذاران در واقع سرمایه‌گذاری پول در یک پروژه «سرمایه‌گذاری مشترک» به امید کسب سود هم برای کیک و هم برای پیشنهادگیرندگان (offeree) بود و اصولا از تلاش‌های آتی کیک و سایرین برای ایجاد اکوسیستم KIN سرچشمه می‌گرفت و به افزایش تقاضا برای این توکن منجر می‌شد. در نتیجه، عرضه کیک و فروش کین در سال ۲۰۱۷ در واقع نوعی عرضه و فروش اوراق بهادار بود.

این پیام‌رسان مطرح کانادایی خودش را برای مقابله با قانون‌گذار اصلی ایالات متحده یعنی SEC آماده می‌کند.

این پرونده بین پیش فروش و فروش عمومی توکن KIN که به ترتیب با دلار آمریکا و اتر انجام می‌شدند، تفاوت قائل شده است. بااین‌حال، با اشاره به واکنش‌های قانونی کیک برای انتشار توکن بهادارش، اتریوم و دلار آمریکا می‌توانند به جای یکدیگر استفاده شوند.

 

منبع : یاهو فایننس

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن