استخراج ارزهای دیجیتال

آموزش استخراج اتریوم بصورت کامل همراه با تصویر

شروع به استخراج اتریوم کار آسانی است. شما تنها به کارت گرافیک (GPU) نیاز خواهید داشت و پس از آن با در نظر گرفتن چند نکته می توانید کار خود را شروع کنید.

استخراج اتریوم فرایندی است که شما در آن موفق به دریافت اتر خواهید شد. برای این کار باید مسائل پیچیده ریاضی را حل کنید. برای همین نیاز به پردازنده گرافیکی و آماده کردن سیستم خود دارید.

ما در این پست قصد داریم تا به پوشش اکثر مباحث مربوط به استخراج اتریوم بپردازیم. تا بتوانید از استخراج این ارز دیجیتال به درآمد برسید.

 

چگونه می توان استخراج اتریوم را آغاز کرد؟

قدم اول – کارت کرافیگی خود را نصب کنید و کامپیوتر خود را با انجام تنظیمات لازم آماده نمایید.

قدم دوم – یک کیف پول اتریوم پیدا کنید.

قدم سوم – به یک استخر استخراج اتریوم بپیوندید.

قدم چهار- استخراج اتریوم را آغاز کنید.

با طی مراحل بالا شما قادر به استخراج ارز دیجیتال اتریوم خواهید بود و دیگر نیاز به اطلاعات بیشتری نخواهید داشت. اما اگر به دنبال جزئیات بیشتر هستید، می توانید به خواندن این متن ادامه بدهید.

 

مقایسه استخراج اتریوم و استخراج بیت کوین

این دو فرایند در اصل مشابه هم هستند, برای همین در صورتی که قصد داشته باشید در مورد فرایند فنی این دو پروسه بدانید، می توانید با دانستن نحوه استخراج بیت کوین، تا حدودی با استخراج اتریوم نیز آشنا شوید. اما در عین حال این دو تفاوت هایی نیز دارند.

در اتریوم در هر ۱۵ ثانیه یک بلوک به شبکه اضافه می شود. این در حالی است که در استخراج بیت کوین هر ۱۰ دقیقه یک بلوک به شبکه اضافه می شود (البته به طور میانگین).

هم چنین برای استخراج اتریوم کاربران از الگوریتم هشینگ که با نام ethash شناخته می شود استفاده می کنند. این الگوریتم با الگوریتم استخراج بیت کوین که هش کش (hashcash) است تفاوت دارد.

الگوریتم استخراج اتریوم یعنی ethash با سخت افزار هشینگ  ای‌سیک (asic) که برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد سازگار نیست. ethash به طور خاص برای استخراج اتریوم به وسیله کارت گرافیک طراحی شده است.

 

آیا استخراج اتریوم به صرفه است؟

دلایل متعددی وجود دارد که می توان با توجه به آن ها گفت اگر برای همه استخراج اتریوم سودمند نباشد، حداقل برای گروهی از افراد اتریوم ارزش استخراج با کامپیوتر شخصی را دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

تعدادی از این دلایل عبارت هستند از:

 • اگر شما سیستم جدیدی خریداری کرده اید، استخراج اتریوم راهکار مناسبی برای جبران هزینه خرید کارت گرافیک در کامپیوتر شما خواهد بود.
 • به دلیل این که می توانید اتریوم را با بیت کوین مبادله کنید، استخراج اتریوم راهی است برای این که به مرور زمان بیت کوین جمع کنید.
 • امکان فروش مستقیم اتر و دریافت پول در قبال آن در صرافی‌های داخلی وجود دارد.
 • به دست اوردن ETH یا اتر به شما کمک خواهد کرد تا در صورت تغییر شبکه اتریوم به شبکه اتریوم ۲ بهتر بتوانید در شبکه جدید فعالیت کنید.

 

آیا استخراج اتریوم سودآور است؟

برای اطلاع دقیق از میزان سودی که با استخراج اتریوم به دست خواهید آورد نیاز به محاسبات دقیق ریاضی دارید که به سادگی به صورت دستی ممکن نیست.

اما ماشین حساب‌های ماینینگ می توانند به شما کمک کنند در هر زمان میزان سوددهی استخراج اتریوم را به خوبی به دست آورید.

 • سختی استخراج، هش ریت، هزینه استخر، هزینه سخت افزاری، هزینه برق، و میزان پاداشی که شما در استخراج اتریوم کسب می کنید از مولفه های اصلی در براورد میزان سود شما خواهند بود.

سختی استخراج: هر چه جلوتر برویم، به عنوان مثال در سال آینده، سختی استخراج (Difficulty factor) برای استخراج اتریوم بیشتر می شود. این فاکتور به طور خودکار به روز رسانی می شود و می توان از آن در محاسبه میزان سود استفاده نمود.

نرخ هش یا هش ریت: یکی از پارامترهایی است که به کارت گرافیک مورد استفاده شما وابسته خواهد بود. مدل پردازنده گرافیکی شما هر چه بالاتر باشد هش ریت بیشتری خواهید داشت و سود بیشتری به دست خواهید آورد.

هزینه استخر استخراج اتریوم: در صورتی که شما در یک استخر در حال ماینینگ اتریوم باشید، هزینه استخر در میزان سود شما موثر خواهد بود. این هزینه زیاد نیست و در حدود ۱ درصد سود استخراج اتریوم خواهد بود.

هزینه سخت افزاری: پولی که شما برای خرید کارت گرافیک و یا سایر سخت افزار مورد نیاز برای استخراج اتریوم پرداخته اید بر روی میزان سود نهایی شما تاثیر خواهد گذاشت.

قبض برق: با توجه به این که برای استخراج اتریوم نیاز به مصرف انرژی الکتریکی است، باید هزینه ای که باید برای قبض برق خود پرداخت کنید را نیز برای محاسبه میزان سود خود در نظر بگیرید. البته این هزینه در امریکا و در کشورهای اروپایی مانند انگلیس و فرانسه بیشتر از ایران است و در بین کشورهای اسیایی که سوخت ارزان دارند مانند ایران و عراق این هزینه ها کمتر خواهد بود.

در کشورهایی مانند ترکمنستان، ایران و عراق یا کشورهای عربی که برق ارزان است، بیشتر هزینه سخت افزاری روی کاهش میزان سود استخراج اتریوم تاثیرگذار خواهد بود.

یک محاسبه که در کشور امریکا شده است نشان می دهد که با استفاده از یک کارت گرافیک ۱۰۸۰ti با احتساب هزینه برق مصرفی ۲۰ سنت بر کیلووات، و بدون استفاده از استخر استخراج اتریوم، استخراج اتریوم به جای این که سوداور باشد، ضرر به همراه دارد و در طول سال اول هزینه های استخراج اتریوم در کشوری مانند امریکا بیشتر از سود به دست امده از آن خواهد بود.

برای همین است که باید این شرایط را در نظر بگیرید. البته شرایط کشورهای اروپایی و امریکا با ایران تفاوت دارد و باید در هر زمان که قصد ماینینگ داشتید، ابتدا به براورد سود استخراج اتریوم اقدام کنید.

ماشین حساب استخراج اتریوم: https://minerstat.com/coin/ETH

 

انتخاب سخت افزار استخراج اتریوم

کارت گرافیک

یک کارت گرافیک که علاوه بر قیمت مناسب، عملکرد خوبی هم داشته باشد برای این کار مناسب است. کارت گرافیک باید حداقل ۳ گیگ رم داشته باشد. در غیر این صورت به سادگی نخواهد توانست اتر استخراج کند.

بیشتر بدانید: بهترین کارت گرافیک برای استخراج اتریوم در ۲۰۲۱

 

نیازمندیهای سیستم عامل

ما در این متن به بررسی سیستم عامل ویندوز ۱۰ می پردازیم. باید مطمئن شوید که ویندوز ۱۰ روی لپ تاپ یا کامپیوتر شما نسخه ۶۴ بیتی باشد.

به منظور بیان نیازمندی های ویندوز ۱۰ برای اماده کردن آن برای استخراج اتریوم نیاز به نوشتن مقاله ای طولانی می باشد. اما ما در این جا به پوشش مهم ترین نکات برای انجام این کار خواهیم پرداخت.

 • پیکربندی ویندوز ۱۰ بسیار راحت تر از مک است و برای همین برای استخراج اتریوم مناسب تر می باشد.
 • مادربرد شما باید تعداد کافی پورت pci برای پشتیبانی از کارت های گرافیک داشته باشد.
 • اگر بیش از یک کارت گرافیک دارید باید پورت pci-e برای هر یک از آن ها وجود داشته باشد.
 • منبع تغذیه یا پاور باید بتواند توان مصرفی مورد نیاز سیستم را تامین کند.
 • چندبار PSU یا پاور خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید که تعداد کافی کانکشن برای ساپورت همه کارت های گرافیکی را داشته باشد.
 • مطمئن شوید که توان کافی برای تغذیه همه کارت ها توسط پاور تولید می شود.
 • بهتر است منبع تغذیه به اندازه ۱۰ تا ۱۵ درصد توان بیشتری بر حسب وات نسبت به توان مورد نیاز برای تغذیه کارت های گرافیکی و سیستم تولید کند.
 • شما نیاز به یک CPU و حداقل ۴ گیگ رم خواهید داشت.
 • مطمئن شوید که CPU و رم با مادربرد شما سازگار باشند. (برای مثال مادربرد LGA1151 نیاز به CPU با سوکت ۱۱۵۱ و رم DDR4 دارد. اما مادربرد LGA1150 نیاز به CPU 1150 و رم DDR3 دارد.)
 • دکمه پاور را فراموش نکنید. یک دکمه پاور ساده که مانند سوئیچ به هدرهای مادربرد وصل می شود انتخاب کنید تا بتوانید سیستم را خاموش و روشن کنید.
 • یک کیبورد استاندارد، ماوس و مانیتور نیاز خواهید داشت.
 • اگر RIG خود را از راه دور مدیریت می کنید (که برای افراد مبتدی کار سختی است)، نیاز به یک اتصال HDMI در RIG خود خواهید داشت تا ویندوز را از راه دور به راحتی بوت کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کانکشن های ۶ و ۸ پین پاور برای تغذیه کارت گرافیکی به سایت realhardtechx.com مراجعه کنید.

 

راهنمای قدم به قدم برای استخراج اتریوم با کامپیوتر شخصی

در زیر مراحل آماده سازی سیستم شما برای استخراج اتریوم ذکر شده است:

درایورها را نصب کنید.

برای این کار اگر کارت گرافیک شما از شرکت AMD است باید:

 1. به www.amd.com بروید و گزینه support & drivers را انتخاب کنید.
 2. مدل کارت گرافیک خود را انتخاب کنید و روی SUBMIT کلیک نمایید.

انتخاب مدل کارت گرافیک

برای انتخاب بهترین درایور توصیه های زیر را به خاطر داشته باشید:

 • برای کارت گرافیک R9 و مدل های قدیمی تر بهتر است از درایور ۱۵.۱۲ استفاده کنید
 • برای کارت گرافیک سری RX 4XX بهتر است از درایورهای ۱۶.۹.۲ یا ۱۶.۱۰.۳ استفاده کنید.
 • برای کارت گرافیک سری RX 5XX از جدیدترین درایورها برای نصب استفاده نمایید.

دانلود درایور

 

اگر کارت گرافیکی شما انویدیا (Nvidia) است، می توانید:

 1. به سایت انویدیا یعنی www.geforce.com/drivers بروید و مدل کارت گرافیک خود را انتخاب کنید.
 2. نسخه جدید درایور کارت گرافیکی خود را دانلود و نصب نمایید.
 3. پس از نصب, سیستم خود را یکبار ریستارت کنید تا تنظیمات فعال شود.

انتخاب درایور انویدیا

نصب درایور کارت گرافیک به طور معمول کار سختی نیست, فقط کافیست درایور را بصورت پیش فرض نصب کنید و سیستم را یکبار ریستارت کنید.

برای اینکه مطمئن شوید کارت گرافیک شما بدرستی نصب شده است به Device manager بروید و کارت گرافیک مورد نظر خود را مشاهده کنید. نباید هیچ علامت هشداری روبروی کارت گرافیک شما باشد.

درایورهای کارت گرافیک

توجه داشته باشید که برای نصب درایور کارت گرافیک انویدیا ممکن است نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشید که با کمی تلاش در این کار موفق خواهید شد.

روش های مختلفی برای نصب و قرار دادن کارت گرافیکی در داخل مادربرد و نصب درایورها وجود دارد. بعضی از ماینرها به یکباره موفق به قرار دادن همه کارت های گرافیک خود در سیستم شده و پس از آن اقدام به نصب درایورهای آن می‌کنند. اما عده‌ای ترجیح می دهند که ابتدا یک کارت گرافیک را به همراه درایورهای آن به طور کامل نصب کنند و پس از آن سیستم خود را خاموش کنند.

سپس در حالی که سیستم خاموش است، بقیه کارت گرافیک ها را در مادربرد نصب می کنند. همین که آن ها را نصب کردند، دوباره سیستم را روشن می کنند و به ویندوز اجازه می دهند که آن ها را شناسایی کند.

توجه داشته باشید که در این زمان ممکن است شما حس کنید سیستم با مشکل رو به رو شده است. زیرا که صفحه نمایش شما در این موقع می تواند دچار لرزش شده و یا برای لحظه ای سیاه شود. در واقع این تغییر در صفحه نمایش به دلیل شناسایی کارت های گرافیک توسط سیستم می باشد.

نکته آخر، ما هر دو روش را برای نصب کارت گرافیک و درایورهای ان به کار برده ایم. اگر شما در استفاده از یکی از این روش ها به مشکل بر خوردید، درایورها را حذف کنید و روش دیگر را استفاده کنید. اگر نیاز به حذف درایورها پیدا کردید، باید از برنامه حذف درایور guru3d.com استفاده کنید. این برنامه هر چیزی را که قصد حذف ان را داشته باشید به طور کامل حذف نموده و راه را برای شروع جدید باز می کند.

 

 

یک کلاینت یا کیف پول اتریوم نصب کنید.

کلاینت اتریوم در واقع کیف پولی است که می توانید از آن برای ذخیره اتر استفاده نمایید. کیف پول های زیادی برای انتخاب وجود دارند.

شما می توانید mist را برای این کار انتخاب و بر روی سیستم عامل ویندوز خود نصب کنید. رابط کاربری mist عالی است.

کیف پول میست

در mist شما یک کیف پول اتریوم خواهید داشت که برای ذخیره اترهایی که استخراج کرده اید لازم است.

برای دانلود mist می توانید به github.com/ethereum/mist/releases بروید و جدیدترین نسخه آن را انتخاب کنید.

دانلود کیف پول میست

مطمئن شوید که ورژن مناسب برای سیستم عامل ویندوز خود را انتخاب نموده اید.

 

انتخاب ورژن مناسب

علاوه بر mist شما گزینه های دیگری هم می بینید که با نام standalone ethereum wallet به عنوان کیف پول اتریوم قابل دانلود هستند.

پس از دانلود نسخه مناسب می توانید آن را استخراج و نصب کنید.

 

اجرای برنامه

 

در جدول زیر نام تعدادی از بهترین کیف پول‌های اتریوم را مشاهده می‌کنید:

نام نوع لینک دانلود/دسترسی
کیف پول مای‌اتروالت نرم‌افزاری/تحت وب دسترسی
کیف پول متامسک نرم‌افزاری/ افزونه مرورگر دانلود
کیف پول تراست والت نرم‌افزاری/ موبایل دانلود
کیف پول کوینومی نرم‌افزاری/ موبایل و دسکتاپ دانلود
کیف پول لجر سخت‌افزاری فیزیکی – باید از فروشگاه‌های معتبر خریداری شود
کیف پول ترزور سخت‌افزاری فیزیکی – باید از فروشگاه‌های معتبر خریداری شود

فراموش نکنید که در دنیای بلاک چین و ارزهای دیجیتال هر کس تنها مسئول دارایی‌های خودش است. بنابراین، ضروری است که از کیف پول‌ خود نسخه پشتیبان (بک‌آپ) بگیرید تا در صورت مفقودی رمز کیف پول یا خراب شدن دستگاهی که برنامه روی آن نصب است، بتوانید مبالغ خود را بازیابی کنید.

تاکنون دسترسی به میلیون‌ها دلار سرمایه تنها به خاطر سهل‌انگاری در تهیه نسخه پشتیبان از دست رفته است. کیف پول‌ها اغلب به‌عنوان نسخه پشتیبان به کاربر یک مجموعه ۱۲ یا ۲۴تایی از کلمات انگلیسی نمایش می‌دهند که باید آنها را در جایی امن یادداشت کنید.

به این ترتیب، کاربر با آن کلمات می‌تواند به‌راحتی در هر کیف پول دیگری به دارایی‌های خود دسترسی پیدا کند.

بیشتر بدانید: بررسی و آموزش کیف پول مای اتر ولت MyEtherWallet

 

دانلود بلاک چین

پس از دانلود کیف پول mist و نصب آن تنها باید منتظر بمانید تا بلاک چین اتریوم دانلود و سیستم شما با نودهای دیگر همزمان شود. به دلیل این که فایل بلاک چین اتریوم حجم زیادی دارد, این کار زمان بر خواهد بود….

پس از اتمام دانلود فابل بلاک چین اتریوم چند دقیقه زمان صرف کنید تا بتوانید با محیط mist آشنا شوید. رابط mist بسیار دوست داشتنی و ساده است و شما به زودی خواهید توانست با آن آشنا شوید. البته ممکن است در بعضی از موارد کمی باگ در این برنامه وجود داشته باشد.

 

کیف پول اتریوم خود را تنظیم کنید

کیف پول اتریوم خود را باز کنید و یک حساب جدید در آن ایجاد نمایید. کیف پول شما یک ادرس برای دریافت دارد که شما از طریق آن پاداش استخراج اتریوم را دریافت خواهید نمود. این پاداش از استخر استخراج یا ماینینگ یا از خود شبکه بلاک چین اتریوم به طور مستقیم به حساب شما واریز خواهد شد.

ساخت اکانت

 

شما باید در این مرحله یک اکانت جدید را با نام کاربری فراموش نشدنی و یک پسورد ایمن ایجاد کنید.

اضافه کردن کیف پول

 

پس از ایجاد حساب کاربری، یک ولت جدید اضافه کنید و فایل نوشتاری (text file) که دارای ادرس منحصر به فرد ولت شما است را روی کاغذ بنویسید یا در جایی کپی کنید. این ادرس با کاراکتر 0x شروع می شود و برای دریافت سود استخراج اتریوم لازم است.

 

نکته ای در مورد Geth

Mist هم چنین دارای geth که یک رابط محبوب با خط فرمان commend line است را در خود دارد. شما ممکن است که بخواهید آخرین نسخه geth app را دانلود کنید. زیرا که Geth می تواند همه عملیات های مورد نیاز در mist و حتی بیش از آن را انجام دهد. همه این کارها با خط فرمان انجام می شود.

Geth در واقع خلاصه go ethereum است و به ماینر اجازه خواهد داد تا با شبکه اتریوم به طور مستقیم ارتباط برقرار کند. اما برای استفاده از آن به دانش کافی در زمینه برنامه نویسی نیاز دارید. هر چه تجربه شما در استخراج اتریوم و کدنویسی بیشتر شود، بهتر می توانید از این ابزار استفاده کنید.

نکته: اگر چه geth بسیار مفید است و با دانلود آخرین نسخه آن (latest geth app) خواهید توانست آخرین نسخه آن را داشته باشید. اما برای افراد مبتدی استفاده از آن توصیه نمیشود.

 

تنظیمات ویندوز ۱۰

برای استخراج اتریوم باید بعضی از تنظیمات ویندوز ۱۰ را تغییر دهید. اول از همه نباید به کامپیوتر خود اجازه بدهید که به حالت خواب (sleep) برود. زیرا که:

رفتن ویندوز ۱۰ به حالت sleep خواهد توانست در فرایند استخراج اتریوم وقفه ایجاد کند.

برای همین به تنظیمات پاور power settings رفته و در مقابل گزینه sleep با انتخاب never اجازه به خواب رفتن ویندوز را ندهید.

پس از آن باید فایل system page file را اصلاح کنید. باید برای این کار به طور دستی مقدار ۱۶۳۸۴ MB را به جای ۱۶ GB وارد نمایید.

برای حداقل نمودن وقفه در فرایند استخراج اتریوم بهتر است که به روز رسانی یا اپدیت ویندوز ۱۰ را در بخش تنظیمات Windows 10 update غیر فعال کنید.

زیرا که ممکن است اپدیت های مداومی در سیستم عامل انجام شود که باعث راه اندازی دوباره سیستم یا reboot آن می شود. که این راه اندازی مجدد کامپیوتر شخصی شما باعث وقفه در استخراج اتریوم خواهد شد.

در نهایت اگر شما در سیستم عامل ویندوز ۱۰خود از windows defender یا آنتی ویروس استفاده می کنید، برنامه فونیکس ماینر (PhoenixMiner) را استثنا کنید تا بتواند بدون شناخته شدن به عنوان ویروس یا عامل مخرب توسط آنتی ویروس به کار خود ادامه دهد.

 

پیوستن به استخر استخراج و شروع ماینینگ

 

قدم بعد برای استخراج اتریوم این است که به یک استخر استخراج بپیوندید. زیرا که به عنوان یک ماینر به تنهایی بعید است که بتوانید اتر استخراج کنید.

برای استخراج و به دست اوردن اتر به یک استخر بپیوندید که پر از کارت گرافیک باشد.

در مرحله اول باید یک استخر اتریوم را انتخاب کنید. تعداد بسیار زیادی استخر وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

ما استخرهای اترماین (Ethermine) تواف‌پول (۲fpool) و اسپارک‌پول (SparkPool) را توصیه می کنیم.

در اینجا روش استخراج در استخر اترماین را آموزش می‌دهیم. اما اتصال به بقیه استخرهای استخراج هم تقریباً با روشی مشابه انجام می‌شود. اترماین یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین استخرهای استخراج اتریوم است.

فرایند شروع کار استخراج در اترماین به شرح زیر است:

 • دانلود نرم افزار استخراج (در این آموزش PhoenixMiner)
 • ویرایش فایل کانفیگ نرم‌افزار
 • اجرای نرم‌افزار و شروع استخراج

برای اتصال به استخر استخراج نیاز به یک نرم‌افزار دارید. با یکی از نرم‌افزارهای زیر می‌توانید به استخر استخراج اترماین متصل شوید:

در این آموزش ما نرم‌افزار فونیکس ماینر (PhoenixMiner) را معرفی می‌کنیم. نرم‌افزار استخراج فونیکس ماینر یکی از بهترین نرم‌افزارهای استخراج اتریوم با کارت گرافیک است. این نرم‌افزار از هر دو کارت گرافیک AMD و Nvidia پشتیبانی می‌کند. قبل از اجرای نرم‌افزار حتماً در صفحه دانلود دستورالعمل‌های تیم توسعه‌دهنده را مطالعه کنید.

پس از دریافت نرم‌افزار، آن را از حالت فشرده خارج کنید، در فولدر نرم افزار، روی فایل «start_miner.BAT» راست کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید. سپس قسمت پایینیِ این فایل را ویرایش و تنظیمات مورد نیاز خودتان را وارد کنید.

start_miner

در جلوی عبارت «pool-» باید سرور استخر استخراج قرار گیرد. اگر در ایران عملیات استخراج را انجام می‌دهید، بهتر است از آدرس سرور آسیایی استخر اترماین استفاده کنید که به این شرح است: asia۱.ethermine.org:۴۴۴۴

همچنین باید در جلوی عبارت «pool2-» یک سرور دوم مشخص کنید تا در صورت خرابی سرور اول، عملیات استخراج در سرور دوم انجام شود. پیشنهاد می‌کنیم برای سرور دوم، سرور اروپا را انتخاب کنید: eu۱.ethermine.org:۴۴۴۴

در جلوی عبارت «-wal» باید آدرس کیف پول اتریوم خود را قرار دهید تا پاداش استخراج به آن منتقل شود. بقیه موارد را به‌صورت دست نخورده باقی بگذارید و فایل را با همان فرمت bat ذخیره کنید.

حالا با اجرای فایل bat ذخیره‌شده، عملیات استخراج آغاز می‌شود. در مورد اجرای نرم‌افزارهای ماینینگ هم ویدیوهای زیادی در یوتیوب وجود دارد.

سوالات متداول

 

آیا می توان به جای گارت گرافیک GPU با استفاده از پردازنده CPU  به استراج اتریوم پرداخت؟

کارت گرافیک GPU بسیار پر سرعت تر است. در حال حاضر استخراج اتریوم با CPU سود چندانی ندارد. کارت گرافیک می تواند تا دویست برابر سریع تر از سی پی یو باشد.

 

آیا می توان از آدرس هر کیف پولی برای دریافت سود استخراج اتریوم استفاده کرد؟

امکان استفاده از هر نوع کیف پول اتریوم برای ماینینگ وجود دارد. اما بعضی از صرافی ها اجازه استخراج اتر را در مقادیر کم نمی دهند. اگر کیف پول توصیه شده در این پست به شما کمک نکرد. می توانید لیستی از کیف پول های اتریوم را در اینترنت پیدا کنید. فقط مطمئن شوید که کیف پولی که انتخاب می کنید برای استخراج اتریوم مناسب باشد.

 

چه تعداد اتر می توان استخراج نمود؟

بر خلاف بیت کوین که کوین های محدودی دارد، تعداد ارز اتریوم که می توان استخراج کرد نامحدود است. هر روز حدود ۱۳۵۰۰ اتر استخراج می شود.

 

آیا میتوان موفق به استخراج اتریوم با گوشی شد؟

امروزه بسیاری از برنامه ها و اپلیکیشن ها هستند که امکان استخراج ارزهای مختلف را به کاربران با استفاده از گوشی های هوشمند می دهند. اما توجه داشته باشید که استخراج اتریوم با گوشی به اندازه استخراج اتریوم با یک یا چند کارت گرافیک پیشرفته که بر روی لپ تاپ و یا کامپیوتر نصب شده است سودآور نخواهد بود.

برای همین است که استخراج اتریوم با کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ در صورت استفاده از سخت افزار و نرم افزار مناسب می تواند سود بسیار بیشتری از گوشی موبایل برای شما به همراه داشته باشد.

 

آیا استخراج اتریوم با لپ تاپ معمولی ممکن است؟

اگر به دنبال کسب سود زیاد در استخراج اتریوم هستید، باید از یک سیستم پر سرعت که دارای بهترین کارت گرافیک باشد استفاده کنید. به طور حتم استخراج اتریوم کلاسیک یا معمولی با استفاده از لپ تاپ نیز می تواند ممکن باشد. اما در هر صورت نیاز دارید تا به محاسبه میزان سود خود با استفاده از ماشین حساب ماینینگ که در فضای مجازی در دسترس هستند بپردازید.

البته توجه داشته باشید که هزینه برق در ایران کمتر از کشورهایی مانند امریکا و کشورهای اروپایی است. برای همین در زمان استفاده از ماشین حساب ها به دقت هزینه برق مصرفی را کنترل کنید که بر مبنای هزینه های دریافتی در ایران باشد. با این کار می توانید به طور نسبی سود به دست امده از استخراج اتریوم با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود را به دست اورید.

در صورتی که شما در استفاده از کامپیوتر شخصی خود هیچ هزینه ای برای خرید سخت افزار نکنید، به دلیل کم بودن هزینه های نرم افزاری می توان گفت که شما تا حدودی بدون صرف هزینه موفق به استخراج اتریوم شده اید. اما در صورت نیاز به ارتقای سخت افزاری، به طور حتم با توجه به نرخ بالای ارز و قیمت دلار باید هزینه های چند میلیونی برای خرید کارت گرافیک بپردازید.

 

آیا استخراج اتریوم با کامپیوتر در سال جاری سوداور است؟

با توجه به این که قیمت اتر در سال جاری افزایش زیادی داشته و به خصوص در زمستان سال ۹۹ ما شاهد افزایش قیمت اتر بودیم. می توان گفت که سود استخراج اتریوم با لپ تاپ یا کامپیوتر به دلیل افزایش ارزش اتر بیشتر شده است. که باید در زمان تصمیم گیری برای استخراج اتریوم به یاد داشته باشید.

 

آیا استخراج اتریوم با دستگاه ای‌سیک (asic) ممکن است؟

استخراج اتریوم با ای‌سیک برای بسیاری از ارزهای دیجیتال راه خوبی برای کسب درامد بیشتر است. اما در مورد اتریوم اگر چه می توان موفق به استخراج اتریوم با ای‌سیک شد، اما بهتر است از دستگاه ای‌سیک برای استخراج ارزهای دیگر استفاده شود.

 

قیمت دستگاه استخراج اتریوم a10 چقدر است؟

با توجه به این که امکان استفاده از دستگاه استخراج اتریوم a10 برای ماینینگ وجود دارد، می توانید آن را در بازار برای خرید پیدا کنید. اما با توجه به نوسان بازار، بهتر است قیمت آن را در سایت هایی که به طور روزانه قیمت های خود را اپدیت می کنند مشاهده کنید.

 

استخراج اتریوم با cpu چقدر سود دارد؟

در بخش های قبل گفته شد که استخراج اتریوم با cpu در مقایسه با استفاده از کارت گرافیک درامد ناچیزی دارد.

 

مزایای دستگاه استخراج اتریوم e3 چیست؟

گفته می شود دستگاه انت ماینر e3 یکی از  دستگاه های مناسب برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم است که با الگوریتم ethash سازگار است. برای همین با توجه به نرخ هش آن امکان استفاده برای استخراج اتریوم با آن وجود دارد. اما هش ریت و قیمت antminer e3 نقش اساسی در براورد مفید بودن آن دارد و باید با استفاده از محاسبه گرهای ذکر شده محاسبه شود.

 

آیا استخراج اتریوم ۲ ممکن است؟

استخراج اتریوم ۲ به صورتی که در این متن گفته شد ممکن نیست. زیرا که الگوریتم این شبکه به طور کامل متفاوت است. اما می توان گونه ای متفاوت از استخراج اتریوم ۲ را به طور مجازی تجربه کرد که نیاز به هیچ سخت افزاری نخواهد داشت.

 

نتیجه گیری

ما در این متن به طور مفصل به شما نحوه استخراج اتریوم را توضیح دادیم و همه نیازمندی های سخت افزاری و نرم افزاری آن را مورد بررسی قرار دادیم. به طور حتم در صورتی که قصد استخراج ارز دیجیتال اتریوم را داشته باشید این نکات می تواند کمک زیادی به شما در به دست اوردن سود بیشتر با جمع اوری اتر به عنوان دومین ارز دیجیتال پس از بیت کوین بنماید.

البته این شبکه در حال تغییر است و باید دید که با توجه به تغییرات جدید شبکه بلاک چین اتریوم و نیز تغییرات ارزش اتر در بازار، آیا استخراج آن هنوز هم به صرفه خواهد بود یا خیر. همان طور که گفته شد می توانید با بررسی هزینه های سخت افزاری و نیز در نظر گرفتن قیمت انرژی در داخل ایران بهتر موفق به براورد میزان این سود در داخل کشور شوید.

 

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید