اخبار

میانگین تراکنش‌های هفتگی اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت

افزایش اخیر فعالیت‌های دیفای باعث رشد ارزش اقتصادی شبکه اتریوم شده است. میانگین ارزش انتقال و تراکنش‌های هفتگی اتریوم اکنون از بیت کوین پیشی گرفته است.

سال جاری بدون شک محک جدی برای شبکه اتریوم بوده است و آن را تحت فشار بار بی‌سابقه‌ای قرار داده است. کاربران با افزایش چشمگیر کارمزد گس مواجه شده‌اند، اما سایر معیارهای درون زنجیره‌ای برای کل اکوسیستم اتریوم خوب بوده است.

اتریوم و بیت کوین
اتریوم و بیت کوین

 

افزایش فعالیت اقتصادی

در گزارش اخیر شرکت تحلیل کوین متریکس بیان شده است که اتریوم توانسته است از لحاظ میانگین انتقال هفتگی از بیت کوین پیشی بگیرد و از حین حیث به ۳.۰۸ میلیارد دلار دست یابد، در حالی که این رقم برای بیت کوین ۳.۰۱ میلیارد دلار است.

در این گزارش گفته شده است که از اوایل سال ۲۰۱۸ تاکنون، این اولین بار است که میانیگن انتقال و تراکنش‌های هفتگی اتِریوم بیشتر از بیت کوین شده است. در آن زمان، فعالیت اقتصادی تحت تاثیر بازار ICO و گسترش پروژه‌های بلاک چین و عرضه تقریبا روزانه توکن‌های مختلف بوده است. از آنجایی که شبکه بیت کوین نسبت به اتِریوم کندتر و گران‌تر است، پروژه‌های مختلف از اتریوم به عنوان ابزار جذب سرمایه استفاده می‌کردند.

دو سال و نیم از آن زمان می‌گذرد و اکنون نیروی محرکه شبکه اتریوم، عرصه دیفای است. افزایش یلد فارمینگ و پروتکل‌های مختلف باعث شده است که ارزش مالی بسیار زیادی در شبکه اتریوم انتقال یابد.

هفته گذشته تقریبا ۷ میلیون اتر در قراردادهای هوشمند دیفای مسدود شده است که بالاترین سطح ارزش مسدودشده تاکنون است. با آرام شدن بازار، وثیقه‌ها برداشت شدند و این رقم به ۵ میلیون اتر رسیده است. در مقایسه با سال گذشته، شاهد رشد ۱۳۸ درصدی در این زمینه هستیم.

تبادل توکن و ماینینگ نقدینگی بخش عمده‌ای از این فعالیت‌ها را شامل می‌شود و محصولاتی نظیر صندوق‌های yETH از Yearn Finance نقدینگی بسیار زیادی به صورت اتر جذب کرده‌اند. در حال حاضر، ۸۱.۵ میلیون دلار در صندوق‌های yETH وجود دارد.

 

جهش مجدد قیمت اتریوم

با رشد مجدد بازارهای دیفای در هفته گذشته، قیمت اتریوم نیز افزایش یافت. اتر توانسته است از محدوده معاملاتی چهار روزه خود عبور کند و به قیمت ۳۶۵ دلار برسد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

این نوسان باعث دستیابی مجدد به میانگین متحرک ۵۰ روزه شده است و سطح مقاومتی بر روی ۳۸۵ دلار قرار بگیرد. بازار ارزهای دیجیتال امروز مجدد وارد روند صعودی شده‌اند و بیشترین افزایش قیمت متعلق به اتریوم با ۸ درصد رشد بوده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید